Random topic 2 - *Mushroom* a #Beny#

14. května 2014 v 20:44

Ahoj. Dnešní téma zní Ask.fm . Takže co bych vám mohla říct? :) Možná, že Ask.fm znám teprve nedlouho (půl roku?) a tak.. nevím :) Rozšířil se až moc rychle a najednou ho mají všichni. A tím se taky stalo, že začali vznikat Anonymové, hejtři ale i ''slavní lidé'' a další možní i nemožní týpci. Poslední dobou, se až skoro zdá, že Ask byl vytvořen kvůli nadávkám v anonymu a kvůli lidské závisti a zlosti. Jeho pravý důvod zcela ztratil smysl. Místo normálních otázek, abychom se třeba o člověku něco dozvěděli, napíšeme mu třeba že smrdí nebo že ho nikdo nemá rád. Víte, nechci tady být hnusná nebo nespravedlivá, ale tak to prostě je. Svět je plný nenávisti a zloby a tak se i přátelské ''otázkování'' pomalu mění na veřejnou hádku. Tady platí to, co platí všeobecně. Než začneš nadávat, zameť si před svým vlastním prahem. Ale někteří lidé, toto bohužel nikdy nepochopí.
Dalším takovým ''ask hitem'' jsou tzv. Slavní lidé z Asku. Já, jsem tohle nikdy nechápala a asi ani nepochopím. Jistě znáte třeba Makyku, někdo možná zná Denise Kubíka, Alexe Asgariho nebo Prokopa Holého. Toto jsou ti slavní lidé. A abych se přiznala, nemám je moc ráda. Je to otázka vkusu, ale to, že je někdo sleduje na asku přeci neznamená, že jsou slavní! :O Jde tady o sledovanost. Stejně jako na YouTube jde o odebírání, tady jde o sledovanost. Ale, nepřijde mi to fér. Zatímco na YouTube si to ti lidé musí zasloužit, musí něco natočit, vynaložit úsilí, peníze a samozřejmně nějaký ten nápad, na asku prostě odpoví na pár otázek jakéhosi obdivovatele a už jsou slavní. A proč jsou slavní? Možná protože jsou to takový ti typičtí vychloubaví lidé. Nagelujou patku, nasaděj čepici, utažený džíny s rozkrokem u kolen a jedou si ''SWAG''. Je to tak. Jsou oblíbení, protože si hrají na něco, co nejsou. A lidé, jako ovečky za nima prostě jdou, kopírujou jejich názory, považují je za svoje vzory a, řeknu to tak, blbnou. Opravdu. A to hlavně dnešní Teenageři. Neříkám že nejsem jedním z nich.. ale nemám za potřebí kopírovat názory jiných.
A tak.. Co si myslím o Ask.fm ? Myslím, že ten kdo vymyslel tento server, měl jasný cíl a to otázkování. Aby se lidé o sobě dozvěděli víc. Ale asi mu nedošlo, že lidé jsou svině a tak se ask poslední dobou mění na nezvladatelný kolotoč nadávek a urážek.
○ *Mushroom* ○


Tak jo...upřímně?Nesnášim ask!Nenávidim ty s prominutím buzíky,kteří jsou považováni za kluky,holkama v našem věku ;) Taky mi záleží na tom aby můj potencionální kluk byl hezkej,ale hezkej pro mě,ne pro 3000 přátel na Asku a Facebooku.. Ask měl přátelský cíl,ale zvrhlo se to v něco strašnýho ;) Víte,já měla Ask...a smazala jsem si ho! :) Jsem na sebe pyšná,protože je mi 100x líp.Myslím že to lidi mění..lidi se tam hádají..hádají se lidi kteří se znají doslova od školky..
měla jsem Ask a přiznávam že mě to začalo měnit..najednou,než jsem se nadála,zajímal mě počet sledování nějakých lidí kteří Askem doslova žijí..zajímaly mě "LIKES" chodila jsem se tam dívat každých 5 minut za každé situace,jako do prázdné ledničky..tahle generace jde do háje a Ask to podporuje z 60% ! Jednou jsem se probudila a v hlavě si řekla "ne,to prostě nejsem já" a smazala ho ;) Lidi se tam mění hrozně..měla jsem kamarádku a dá se říct že díky Asku je to všechno pryč ;) Už to nebyla ta vtipná holka,která mě rozesmála i v nejhorších situacích,díky asku jsem jí poznala takovou jaká je teď(byla taková asi i předtím) - pijavice která sosá lajky na Asku i na Facebooku,protože by neměla ten SWAG :) Díky Asku jsem zjistila pravdu a to považuju za jediný klad toho VŠEHO :) Je to neupřímný..došlo mi : proč chtít přízeň lidí který neznám? Vážně ze sebe nebudu dělat něco co nejsem a ikdyž jsem se na asku snažila být sama sebou..nejde to..stáhne vás to dolů ;) dřív nebo pozdějc..
Pak je ale druhá strana - lidi kteří mají Ask a o liky jim nejde(jó existuje to),jako například youtubeři,kteří čerpají z otázek pro svá videa na youtube,lidi jako Mr.Kev kteří jsou něčím zajímavý i bez Asku a dokážou zaujmout i bez něj :) Hasiči,doktoři vědci..zná tyhle slova vůbec někdo? Tihle nás zachraňují z hořících budov a sundavají naše kočičky ze stromů,tihle se nám snaží zachránit život a léčit naše bebíčka,tihle nás posunují vpřed jako celek a vymýšlejí vymoženosti které byly kdysi všem ještě cizí..oni nepotřebují žádné uznání? většinou po něm ani netouží ;) Chceme opravdu vzhlížet k nagelovaným puberťákům s nasrávacíma teplákama a Iphonama nebo k opravdovým hrdinům? :)

#Beny#
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hopeless* | Web | 16. května 2014 v 15:54 | Reagovat

Nádherně sepsané a naprosto máte pravdu a souhlasím s vámi! Teď už se tam jenom nadává, vím že i na můj ask chodí urážky, skoro bezdůvodné :-? Tak žejo, je to anonymní, proč neposlat urážky tomu, na koho by sis v realitě v životě nedovolil? Je to ubohost. Přesně souhlasím i v tom, že hasiči a lékaři, ti by si taky zasloužili úctu, o moc větší! Nebo třeba vojáci bojující ve válce za stát! Za naši vlast! ??? zemřou a my o tom ani nevíme, ani tomu nehledíme pozornost, ale oni si zaslouží památku. To je hrozně smutné, na té dnešní době :-(

2 unnormal | 16. května 2014 v 18:26 | Reagovat

Přesně tak ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama