Beyond: Two Souls

9. června 2014 v 18:18 |  Recenze

Beyond: Two Souls
Beyond je velice dobře propracovaná hra. V hlavní roli hraje Ellen Page. Hra zaujme hlavně zajmavou grafikou a poutavým příběhem. Který není úplně postupný, a tím se děj stává ještě zajímavějším. Hra vypráví o 10ti letech života dívky jménem Jodie Holmesová. Není však sama. Má neviditelného ducha Aidena, který jí občas zachraňuje život, ale dokáže jí ho i pořádně zničit. A aby toho nebylo málo, Jodie má velice rozmanitý život. Nezná své rodiče, její adoptivní rodiče jí dají do ústavu, kde se o ni stará Nathan Dawkins (později ho bere skoro jako otce) a doktor Cole, zkoušejí různé experimenty a Jodie se učí žít s Aidenem. Ani tam však nezůstane napořád a proto putuje do armády, hlavně kvůli Aidenovy, který je jí velikým pomocníkem při plnění náročných misí. Na jedné z nich Jodie uvidí něco, co jí navždy změní život. Rozhodne se z armády utéct a proto je dlkouhou dobu stíhaná za vlastizradu. Díky tomu okusí život v poušti nebo život bezdomovce. Její příběh končí až zničením jakéhosi průchodu na ''druhou stranu'', kde pozná kdo byl celou dobu Aiden, kdo jsou její rodiče nebo co je skutečně důležité. :)


Můj názor
Je to úžasná hra. Propracovaná ve všech detailech. Opravdu nezávidim Jodie, co všechno si prožila, co všechno viděla. Je, byla a bude, to pro mě úžasná žena - i když reálně neexistuje. Tahle hra je, někdy až moc, emotivní záležitost. Poukazuje na to, že válka světu škodí, že bezdomovci se mají špatně nebo že láska, je to nesilnější pouto. Myslím, že hlavním posláním téhle hry, bylo, aby si lidé uvědomili kam náš svět spěje. Že když to bude takhle dál, svět pohltí černota a všichni zemřeme. Nic nezbude.
Na hře mě nejvíc nadhcl příběh. Není to stálá dějová linie, jako u jiných her, ale ''menu'' je vlastně taková časová osa, kam postupně přibívají různé kapitoly z Jodiina života. Takže hrajete chvilku za úplně malou Jodie a chvilku za dospělou ženu nebo za puberťačku. Podle mě je to zajmavé. Možná někdy trochu nepřehledné, ale.. při nejmenším zajmvaé a odlišné.
Beyond je hra o zániku a záchraně světa. Ale není to další z nudných her, kde prostě postřílíte lidstvo, zavřete nějakou závoru a ''tadá.. zachránili jste svět''. Tahle hra se nedá neprožívat.
Nedá se netrpět, když vidíte Jodie jak mrzne v doupěti bezdomovců, hodných bezdomovců.
Nedá se neprožít, když vidíte malého hlapce, jak mu válka zabila tátu.
Nedá se neprožít ten smutek, když Jodie zjistí, co udělali s její matkou.
Nedá.

A na závěr
Nejoblíbenější postava: Jodie + Aiden
Nejméně oblíbená postava: není.. :)
Oblíbená část: Navahové, Bezdomovci
Nejméně oblíbená část: asi armáda
+plus Dokonalá grafika. Skvělej příběh. Úžasné provedení. Víc konců. Hra na city.
-mínus nemá to mínus! :D (Zdochliakk si stěžoval na hratelnost.. ale já nehrála.. nemůžu posoudit ;))
Procenta: 100%

Jestli vás zaujala.. můžete zkouknout CZ Let's play od Zdochliakka.. a to ZDE .


Všechny Jodiiny podoby

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama