Skaut

9. července 2014 v 10:10

Ahojte :) Jako zapřísáhlá světluška, skauta a brzo i rover(ka), jsem se rozhodla napsat pár slov o skautingu. A to hlavně o tom, čemu se ''věnujeme'' a co děláme :) Možná někoho z vás donutím přemýšet o tom, stát se skautem. Takže.. Jdeme na to :)) !

Já a skauting
Ke skautingu jsem se dostala celkem náhodou. Bylo to v 1. třídě kdy mě rodiče nutili chodit do nějakého kroužku. Aerobik ani tancování mě nebavilo a jediné co, byli koně - se kterýma jsem v tu dobu taky začínala :) A proto mě mamka přivedla do skauta. Nelituju toho a doufám že ani moje rodiče ne. Za začátku to bylo celkem nudný. Maty-pat (naše vedoucí) nás učila nějaké ty věci ohledně skautů a ''přežití v přírodě'' jako uzly, ošetření zranění a tak. Chodili jsme taky často do lesa. Ale jak jsme trochu povyrostly, začalo to být naprosto mega :) Naše schůzky (každej Pátek) celý prokecáme o novinkách a o drbech, pobavíme se a zasmějem :) Je to spíš takovej kroužek kde hrajete hry, ale bavíte se o něčem naprosto jiným. Díky skautovy jsem už od 6ti let jezdila na tábory, a jezdím do dnes. Tábor je takovej ten náš ''hřeb roku'' kdy se sejde celé středisko - klucy, holky, malý klucy, malý holky, vedoucí i podvedoucí. Prostě všichni! :) Je to 14dní se skvělejma lidma. V přírodě. Hrajeme hry, kecáme, řešíme různý táborový ''love story'', pořádáme táboráky,.. zkrátka.. jsou to ty nejlepší tábory, jaký si jenom dokážete představit :3

Naše družina
Naše (resp. moje) družina se jmenuje Berušky. Neptejte se proč.. vymejšlela to Maty-pat.. ostatně Maty-pat, nebo taky Maty, je naše družinová vedoucí :) V družině je nás tuším 13 holek od 8 do 14 let :) Myslím, že až na pár vyjímek, jsme celkem dobrá parta ! :)

Naše středisko
Naše středisko se jmenuje Středisko Krokodýl Tlučná. Jsme menší oddíl, máme zhruba 6 družin po nějakých 10ti lidech. Všichni se známe. Jsme ve skupinách podle pohlaví a podle věku a každá skupina se schází v jiný den (popř. v jinou hodinu) v naší klubovně, která sídlí pod Tlučenskou školkou. (Klubovna, je místnost se stolem a s koupelnou, družiny tam mají nástěnky kde se zapisuje celoroční bodování, je tam taky takovej ten sklad, kde přezimujou stany a plachty z tábora a je to skautský místo kde se dají hrát hry a pořádat schůzky). Díky tomu, že jsme menší středisko, nepořádáme moc akcí. Ale pomáháme třeba na dětský den, na podzim máme drakiádu (každá družina vyrobí draka a soutežíme v několika disciplínách), na vánoce rozvážíme betlémský světýlko a v zimě jezdíme na víkend na chatu :) Občas si taky zajedeme na nějaký ty skautský závody, většinou do Plzně, a musím uznat (a zaklepat) že se nám celkem daří :)

Tábor
Jak už jsem psala, tábor se koná každý rok a trvá 14 dní. Sjedeme se celé středisko a trávíme tu dobu venku, na čerstvém vzduchu :) Každý rok máme jiné téma. Vloni to byli Cowboyové, předtím příšery a jednou byla námetem tábora jakási počítačová hra :) Každý rok jsme rozděleni do 4 týmů - většinou se nazíváme barvamy. Celý tábor proti sobě pak soutěží tyhle barvy o nějakou tu celotáborovou výhru (a samozřejmě aby naštvali ostatní..). Soutěží se v různých soutěžích a hrách, které jsou bodovány. Např. vaření polévky, celodenní výprava, hledání pokladů, sbírání kartiček v lese, scénky u ohně, postavení stanu nebo zdravověda :) Jak říkám, soutěží se každý den! :) Výhrou bývá dobrý pocit, nějaká sladkost a samozřejmě i vecná cena kterou si pak každý vybere dle sebe (máme plnej stůl věciček) :))

Fotky

http://lh4.ggpht.com/-ZoC_0_oHP_w/UnazpoEjZAI/AAAAAAAAFOU/yAw4RAr639g/s800/P1150829.JPG
.. celá naše táborová banda .. :) 2013

My Berušky.. :) 2013

○ *Mushroom* ○
Přednastavený článek

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hopeless | Web | 9. července 2014 v 18:00 | Reagovat

Hej tak to musí být fakt suprové! celkem závidím :) a moc pěkné fotky! :)

2 Mishelle | Web | 18. července 2014 v 14:51 | Reagovat

Můj dědeček taky chodil do skautu.
Ráda bych tam chodila taky :-) .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama