Divergence

11. září 2014 v 16:47 |  Recenze

Divergence
Beatrice Priorová (Shailene Woodley) stojí před velikou zkouškou celého jejího života. Chciago, kde Beatrice žije, se po válce rozdělilo na pět frakcí. Každá má jiný úkol a jiný význam. Beatrice si nyní musí vybrat, kterou frakci bude zastupovat až nadoživotí. V tom jí má pomoct zkouška, ale u Beatrice skončí neprůkazně - je Divergentní. Na rozhodování tedy nemá žádnou pomoc a když si její bratr Caleb (Ansel Elgort) zvolí frakci Sečtělých -jeho rodná frakce, tedy Odevzdaní, se Sečtělými dlouhá léta bojují o vládu- rozhodne se také odejít. Jejím novým domovem se stane frakce Neohrožených a její nové jméno je Tris. Někdo říká že jsou to blázni, a oni i tak trochu jsou. Jejich úkolem je chránit město, jsou vlastně něco jako taková policie. Tris se tedy vydává na dráhu neohroženého života. Čekají jí dva stupně výcviku; fyzický a psychický. Přičemž vždy je tu i možnost, že ji z neohroženosti vyhodí a ona bude bez domova a bez frakce. Do toho jí dělá starosti její rodina která ztratila obě děti, bratr který se přinejmenším změnil a láska k instruktorovy jménem Čtyřka (Theo James) který je již od začátku tajemný.
Těsne po tom, kdy Tris složí poslední zkoušku a stane se z ní opravdová členka neohrožených, spor mezi Sečtělostí a Odevzdaností vyvrcholí. Jeanine Matthews (Kate Winslet), vedoucí Sečtělosti, nechá vyrobit speciální sérum, pomocí kterého se z neohrožených vojáků stávají pouhé oživlé loutky, připravené poslechnout každý Jeaninin pokyn. Toto sérum, však není natolik silné, aby ovládlo i Divergentní občany, takže Čtyřka, Tris a její rodina stojí proti celé armádě neohrožených a dokonce i proti celé sečtělosti, která toto vše způsobila.
V závěrečné bytvě, nechť se ukáže, že být Divergentní, není jen tak.


Můj názor
Původně jsem na ten film ani nezamýšlela jít. Takovýhle filmy, knížky a kdo-ví-co-dál mě moc neberou, ale šli jsme tam se školou. Naše třída nebyla moc nadšená, ale ryskli jsme to a já jsem za to nesmírně ráda. Od začátku toho filmu jsem byla fakt nadšená, moc mě to bavilo. Jsou tam sympatičtí herci, je to moc hezky vymyšlené. Jsem ráda, že Beatrice si vybrala neohroženost, protože tihle týpci se mi líbili už od úplného začátku! :) Nicméně tahle doba určitě není jednoduchá, asi bych tak nechtěla žít. a už vůbec bych nechtěla být divergentní. Obdivuji Tris. A vlastně i Čtyřku. Nuž, řekněme že obdivuju všechny ty lidičky, který se na tom filmu podíleli. Konec je docela smutnej, víc než půlka naší třídy měla co dělat.. ale já na tohle nejsem. Ten film byl akční, zábavnej, napínavej. Moc dobří herci a pěkné provedení. Ukázka toho, jak by mohl náš svět zkončit a ukázka toho, že zlo si vždycky najde cestu.

Kde sledovat či stahovat
Trailer je ZDE* nebo ZDE
* ''vítej v Duntlessu'' má být ''vítej v neohrožených'' .. a je tam i pár dalších nepřesností v překladu.. ale.. nobody cares
Ke stáhnutí na uložtu.. ZDE - v dobrý kvalitě bohužel jenom dabing.
Online jsem to nenašla.. ale možná to někde existuje ;)

Film vs. knížka?
To je fakt těžký rozhodování. Filmy mám obecně radši. Dokážu se lépe vžít do toho, co se tam děje, vidím ty lidi a mnohdy je film srozumitelnější. Tady je to ale naopak. Knížka je víc o pocitech Tris a až po přečtení knížky jsem pochopila o čem přesně ti Divergenti vlastně jsou. Myslím že v tomhle případech je nejlepší znát obojí, protože se vám správně spojí pocity z knihy a z filmu a vznikne jednolitý téměř dokonalý obraz.

Na závěr
Nejoblíbenější postava: Tris, Čtyřka
Nejméně oblíbená postava: Jeanine jak jinak
Oblíbená frakce: Neohrožení! :)
Nejméně oblíbené frakce: asi ta Sečtělost
+plus Napínavej děj. Akce, zábava. Skvělá je i knížka. Chystají se další díly.
-mínus chvilkama jsem nechápala proč se něco dělo (ale po přečtení knížky je mi jasný naprosto všechno)
Procenta: 98%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rasty | Web | 11. září 2014 v 16:51 | Reagovat

Hezky popsané. Já jsem Divergenci četla, na film jsem nestihla jít do kina takže budu stahovat :) Právě mám objednaný v knihovně další díl Divergence :-D

2 Christinia | Web | 12. září 2014 v 12:29 | Reagovat

Film ani knížku jsem nečetla, ale mám to v plánu. :p

3 Mishelle | Web | 12. září 2014 v 17:55 | Reagovat

Hmm.. zajímaví ale asi je to bohužel pro starší než jsem já :-( .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama