Vyměněná Éra! :X

3. září 2014 v 18:00


Ahoj. Tak po dlooouhé době, se vám hlásím s Jezdeckým deníčkem! :D Let's do this shit.
Včera jsem přišla na koně a okamžitě se odebrala ke kydání. další z věcí, která mě u koní strašně baví. vážně! Milan, teda náš soused + pomocník Martiny + na dva týdny Martiny zástupce (protože Martina i s rodinkou jsou na dovolený), nám sdělil koně. Zjistila jsem, že moje modlitba se vyplnila, a dostala jsem Eru.

Zaoblené info o Eře - Anglická plnokrevnice. Jmenuje se Europa, ale říká se jí Era nebo Éra. Torchu línější, potřebuje ze začátku rozpohibovat a potom už je hodná. Je jí stejně jako mě (teda narozená 1999) a je to prostě zlato! ♥

Tak jsem teda vykydala, nastlala, nakrmila.. však to znáte. Pak jsem si jen tak chodila po dvoře, protože koně byli venku a ostatní ještě neměli hotovo. A tu najednou uvidim známou postavu. Zátaras. Teda holka z tábora, která je celkem fajn a o který jsem netušila, že přijde. Hned bylo o trochu veseleji. Zjistila jsem, že nemusím jet první - protože ona jede na Ely.

Když i Zátaras dokydala, Anet (holčina co nám dělala ''trenérku'') nás pověřila jít do výběhu a zavést koně. Tak jsme teda šly. Ze začátku všekno probíhalo všechno normálně. postavily jsme ohradu, otevřel výběh a nahnaly kobyly směr východ. Ale Zoe a Era, tam z nějakýho důvodu zůstaly. Nevěděla jsem oč kráčí, ale zjistila jsem to hned jak jsem se tam podívala. Jsou to obě strašný kopyta! :D Zalezly si do takového C postaveného z ohrady, stáli u té krátké stěny, ale nevěděli, že je uprostěd otevřená. prostě si myslely že jsou tam zavřený. Takže jsem tam napochodovala a ve snaze, ukázat jim východ, jsem prostě vzala Eru za ohlávku a vedla jí ven. nápad dobrej.. ale minul se účinkem, protože Era se ven sice dostala, ale Zoe ne.
Takže jsem usoudila, že jí taky chytnu a odvedu.. ehem.. nevim, jak jsem mohla být tak hloupá! Šla jsem k Zoe, ale ona pořád zdrhala. Běhaly jsme tam dokolečka možná 5 minut, než si dala říct a nechala se chytit. uf. už jsem v duchu přemýšlela, že bych snad rozebrala tu ohradu, kdyby to byla nutnost.. Potom už zavádění naštěstí probíhalo dobře a bez problémů. krom toho, že mě málem zadupal Samík.. ale na to už jsme si zvykli :D

Mno v relativní rychlosti, jsme vyčistili, nasedlali, nauzdili a tak všemožně se připravili k jízdě. Potom jsem teda šli.
Od začátku to byla pohodová jízda. Anet nám dávala pokyny, Zátaras jela první a Era se chovala vzorně. no problem. I v klusu to probíhalo dobře. Era to párkrát vyzkoušela, ale asi brzo zjistila, že jí to prostě nedovolim a že jí prostě nenecham dělat bordel. tak toho nechala.
Následovalo cválání. První šla Zátaras s Ely a celkem jim to šlo. Obcválala si pár koleček a potom se mírumilovně zařadila. V tu chvíli jsem si říkala jenom něco jako: dáme to alespoň tak hezky jako ona. Nuž.. jako by mě Era slyšela. Po menším zkoušení, jestli půjdeme na tu stěnu a nebo ne, jsme naklusali a celkem čistě zaskočili. first challenge accepted.
Era vyrazila dopředu, jako by to snad ani nebyla ona. Zmohla jsem se jenom na pokus o zpomalení a pokus o trochu vedení, tohoto bagrovitého zvířete, které si to štrádovalo rovně po stěně. Zasedla jsem si jí, napobízela do ruky a snažila se zaujmout aspoň trochu něco jako ''korektní'' sed. Těžko říct, jestli se povedlo, ale výsledek byl dobrý. Era zpomalila, vycálala pěkně roh a o nic se nesnažila. ani jsem nepotřebovala pobízet. A to mě víc a víc vyvádělo z míry, protože Era taková prostě není! :X
Buďto měla dobrej den a nebo se prostě změnila. nothing else! Ale hlavní teď bylo, že jsme cválali. Na stěně. V pěkném tempu. co víc si přát. Po pár kolečkách, který jsem projela s naprostým úžasem, jsem Eru zbrzdila do klusu a potom do kroku. Čekala jí vysloužená pochvala a povolené otěže. To, co mi ukázala, bylo fakt bombastický! :) a hlavně naprosto nečekaný.
Při cválání na druhou ruku byla taky moc hodná, i když jednou jsme tam na pár kroků vypadli do klusu. byla to spíš moje chyba. Jinak naprosto bez problémů. Naskočili jsme, cválali.. a pak zase zastavili! :) Jsem na ní hrdá! :)
Při krokování nic zajímavýho. Povídali jsme se s Anet o sněhu, o počasí a o tom, že už končí léto. please! don't leave us my dear summer!

Ve stáji už jsme jenom vyčistili, zametli, roznosili šrot, namazali kopyta,.. prostě klasika! :)
Potom už hurá domů.. a nevim jak ostatní, ale já jsem zase natěšená na příště! :)
Ne jenom kvůli Éře. I kvůli ostatním koním.
Prostě tak.. těším se!
(us)mějte se! :)
○ *Mushroom* ○

↑ S Erou bez sedla :) fotka z tábora ↑


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama