Charakteristika znamení: Blíženci, Střelec

19. října 2014 v 8:48
Takže ahoj :D
Dostalo se mi jenom jednoho ohlasu a to kladného :D Každopádně, jsem se rozhodla že to prostě napíšu :D Hrozně se nudím a hlavně: Nenutím vás to číst :D ! Ve zvěrokruhu je celkem 12 znamení a to zrovna není málo :D Rozhodla jsem se, že to budu dělat tak, že v každém článku budou dvě znamení a to ta, která leží naproti sobě ;) Ušetřím tím místo a nebudu tolik zahlcovat tu rubriku, takže těch článků bude jen 6 :D (taky to neni málo)
Tady to chodí tak, že je tam 1 část textu, která vás (možná) urazí a pak ta druhá, která vás uchlácholí jak jste dokonalí :D Když si to pak dáte dohromady tak to nemusí bejt zase tak špatný... so,
Enjoy it :)
Blíženci
_______________________
Kamkoliv chtějí, tam se prošvindlují. Žvanilové, chytrolíni, šejdíři a oportunisti. Pro kterou hlasují stranu? Vždycky pro tu namazanou stranu krajíce. Rození dealeři: vymluví z jalové krávy tele (vysvětlivka ode mě-jalová kráva nečeká tele, nebo ho mít ani nemůže) a prodají vám (v akci!) sáčkovaný vzduch. Na bříšcích prstů mají mozoly, na Silvestra píšou přes tisíc žertovných mailů. Asi taky jeden dostanete, ale nedivte se, když vás nepoznají na ulici, mají v hlavě něco jiného než vás. Narodili se i umřou v sociálních sítích. Když do nich chytí zlatou rybku, co si asi přejí?
Chtějí další sociální síť.

Jednou ráno se probudíte a zjistíte, že mobil vám přirostl k uchu. Ano, měli jste nějaký dlouhý noční hovor, už přesně nevíte o čem. Jediné, co vám z něj utkvělo, že si máte ve slovníku najít slovo ireverzibilní. (Mimochodem, někdo - asi někdo z vašich dvou stovek nejbližších přátel - vám plačky oznámil, že chce skočit z Nuselského mostu. Citové problémy vás nezajímají zdaleka tolik, jako ty intelektuální. A když nechápete cizí slovo, takřka zpanikaříte.) Kvůli té věci s mobilem nezpanikaříte. Ryba by v takovém případě volala pohotovost, ale byla by příliš zmatená, takže by se dovolala do firmy Čištění okapů. Vzlykala by tak hlasitě, že by vůbec neslyšela, na co se jí Okapy už desáté ptají. Beran by si impulzivně ucho uřízl. Lev by si ucho i mobil natřel zlacenkou a Štír by si poslal pro paruku, nejraději uhrančivě černou. Vodnář by si žádné změny nevšiml. Jednak je právě duchem jinde, jednak je tak zvyklý, že si na něj lidé ukazují prstem, že už mu to ani nepřijde. Vy proti mobilu na uchu vlastně nic nemáte. Vždyť je to docela trendy, ne? Krom toho, je handsfree. Praktické. Jdete se podívat do slovníku. Ireverzibilní znamená nevratný. Na stejné stránce vás okouzlí slovo izoglosa, což je "čára ohraničující území, v němž se vyskytuje jistý jazykový jev". Ještě téhož dne ten pojem pětkrát nenápadně zamícháte do konverzace a baví vás, jak druzí marně předstírají, že mu rozumí. Někdo se vás zeptá, jestli tam máte ten mobil natrvalo. Jakoby nic odpovíte, že je to ireverzibilní. Asi máte svůj šťastný den.

Snad byste něvěřili těm hloupým pomluvám! Pravda o vás je zde:
Jste nejpřátelštější tvorové zvěrokruhu. To vy nás dáváte dohromady, organizujete pro nás ráno matiné a večer soaré. Mezitím přednášku, kvíz iorientační běh parkem. Vítání jste všichni, přiveďte i kamarády! Že nemáte kamarády?
Nesmysl, všichni jsme přece kamarádi, ne?
Vám vděčíme za to, že nejsme roztroušeni ve studeném kosmu jako němí osamělí tvorové. Co na tom, že jste trochu upovídaní? Že skáčete do řeči nejen nám, ale i sami sobě? Jste rození řečníci a nikdo neumí vysvětlit fyziku černých děr i tvorbu minulých příčestí v sanskrtu tak vtipně jako vy. Vy jste svěží vítr společnosti, vy jste proud čerstvého vzduchu, který rozfoukává stereotypy. Chráníte nás před černou i ozónovou dírou, protože prostě nesnesete prázdno. Jakmile někde nastane nuda, vletíte tam a hned se děje něco zajímavého. Jste ten noční pořad pro nespavce, který nás pobaví a dodá nám tolik důvěry v život, že sundáme oprátku ze stropu. Vy nás naučíte, jak z toho provazu vázat dračí smyčku. Další den nestrávíme v márnici s číslem na palci u nohy, ani na záchytce, ani na psychiatrii, ale na kurzu horolezectví.
Protože vy jste nezlomní optimisté. Nějak bylo, nějak bude, že? Dneska jsme prohráli? No tak jistě vyhrajeme jindy, třeba na svatého Dyndy! (Vtip!) Kdo chce jíst ementál, musí sníst i ďoury! (Vtip!)
Až když padáš do propasti, zjistíš, že máš křídla. Díky, Blíženci!
(Moment! A to o těch křídlech, to je, anebo není vtip?!)
____________________________________
Hlavní úkoly ve vývoji: kontaktovat a pojmenovávat
Obranná strategie: povrchnost
Útočná strategie: ukecají vás, ukecají vás, ukecají vás!


Střelec
__________
Nevycválaní kentauři s blátem na kopytech, které roztrousí po vašem koberci. Extroverti, až z nich plašším lidem trnou zuby. Nezeptají se vás, jak se máte vy. Vběhnou klusem, vychrlí ohňostroj rádoby zábavných historek nepřeslechnutelně silným hlasem a čímsi, co připomíná ržání. (Asi je to smích.) Plašším lidem hučí v hlavě. Puberťáci s heslem Svět patří nám! Jsou tak neomalení jen proto, že se jim ve stáji nedostalo vychování, nebo je tak oslepuje vlastní záře, že to nevidí? Zatímco se na vás kamarádsky zubí, kůň v nich vás omylem kopne a kluše trousit bláto na nějaký další koberec.

Vyrážíte z mačtale s pokřikem "Slávááá!" Proti vám kluše jiný Střelec a vřeští "Hanba fuj!" Vypadá to na pořádnou rvačku. Oba se rozohníte. Víc vášně, víc vykřičníků!!! Zvyšujete hlas, až už vás slyší jen netopýři. Vaše energie rozvibruje prostor, jeden netopýr zmutuje a začne dělat salta vzad. Pak to vás Střelce najednou přestane bavit.
Zastavíte se."Komu hanba?" zeptáte se trochu udýchaně vy.
Ten druhý pokrčí rameny.
"Komu sláva?" zeptá se on.
Ani jeden z vás si není jistý, ale je vám to v podstatě fuk. Jenom jste si chtěli od plic zařvat. Vzrušení se rozšířilo rychle a vzápětí je kolem četné publikum. Publikum máte rádi oba. Chcete se zavděčit a udělat nějakou show. Vy tančíte odzemek a on křísne kopytem o zeď. Vyletí rachejtle a publika se zmocní amok: Berani vám hrozí pěstmi, Váhy vám házejí růže jako toreadorům. Lvové organizují boj a Vodnáři mírový pochod (ale jen proto, aby naštvali Lvy). Teď jste ve svém živlu! Vřava! Divočina! Hluk!
Pak zaječíte "Hanba!" a vyrazíte střemhlav. Váš sok huláká "Sláva!" a kluše opačným směrem. Lidé si nevšimli, že jste si prohodili hesla, a vrhají se za tím, kdo je zrovna blíž. Vy Střelci jste rychlejší a zmizíte jim v prachu, za vámi zbyde nepřehledná spoušť. Noc poté: pár rozbitých oken, podupaná tráva. Lidé se zvolna vzpamatovávají. Vám už se to dávno vykouřilo z hlavy, jen občas tiše zařehtáte ze sna. Nad loukou lítá netopýr a dělá salta vzad. Jupííí!
Dneska ho prostě baví žít.

Snad byste něvěřili těm hloupým pomluvám! Pravda o vás je zde:
Jste odvážní a srdeční a veselí a vřelí. Máte náruč i srdce dokořán. Jste důvěřiví nebojsové s otevřeným hledím, kteří vyrazili do širého světa. Občas se zdá, že těsně před vámi vybuchl granát, zrozenci se slabšími nervy ječí, ale obvykle to bývá ohňostroj. Symbolizuje vás kentaur, napůl kůň, napůl člověk, který drží luk a šíp. Ten šíp nezabíjí, ale míří kolmo vzůru. Vy si nejdete ulovit večeři, váš šíp je cosi jako ukazovátko. Kůň je zvíře, minulost, ze které jsme vyšli. Hruď a hlava, to je naše lidské teď. A šíp ukazuje, že vývoj ani zdaleka nekončí, a proto, jste vy Střelci idealisté. Žijete z naděje, že to nejlepší nás lidi ještě čeká. (Ještě aby ne!)
Co na tom, že jste malinko hlučnější? Že jste takoví milí hromotluci? Že když jste v ráži, nejsou si před vámi jisty křišťálové sklenky, city ani další jemné serepetičky? Že z vašeho bohatýrského smíchu zaléhají uši? To vše bohatě vynahradí váš takřka nerozbitný optimismus, kterým dopujete všechny okolo.
Marnotratně rozdáváte spousty energie. (Proslýchá se, že jedna nejmenovaná farmaceutická firma ji přidává do jednoho nejmenovaného antidepresiva, ale to už je možná přehnané... Ostatně nikdo nepřehání tak grandiózně jako vy!) (Konkurují vám leda Berani.) (A Blíženci.) (A Lvi.)
A ti nejlepší z vás nejen ukazují vzhůru, ale posouvají vývoj aspoň o krok výš. Žádné strachy! Ještě mockrát upadneme a zase vstaneme, čeká nás mnoho rozbitých kolen, ale jsme na cestě, a o to přece jde! Vy vůbec nepochybujete o tom, že se přes všechny obtíže doškrábeme k cíli a že ta námaha bude stát za to.
Střelci, dík!
_______________
Hlavní úkoly ve vývoji: nespokojit se s dosaženým, mířit výš
Obranná strategie: zastydlá puberta (směs naivity, idealismu a sebestřednosti)
Útočná strategie: zdivočení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rasty | Web | 19. října 2014 v 9:38 | Reagovat

Zajímavé :D No střelce i blížence mám v rodině a celkem to sedí :D Tyhle články mě moc baví :))

2 unnormal | 19. října 2014 v 11:10 | Reagovat

Tak to jsem ráda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama