Podzim.

12. listopadu 2014 v 17:58 |  Deník

Ahoj! :D
Tak jsem ..ehem.. ''zase'' tady s Vykecávkou! :) Dneska jsem si nepřipravila něco z mích názorů na Podzim. A taky pár odůvodnění, proč mam podzim ráda.. :D jo.. berte to osobně - pokud ste zmrdi co podzim nenáviděj!Takže podzim. Asi by bylo fajn říct hned na začátku, že podzim je moje nejoblíbenější roční období. a to hlavně pro to, že je tam Listopad! Možná to víte a možná ne, ale já mám v Listopadu narozeniny. teda jsem se v Listopadu i narodila.. pr ty méně bystré. A tak je možná automatický, že ten měsíc mám ráda. i když upřímně? myslim že díky tomu asi neni můj nejoblíbenější. Líbí se mi na něm spousty dalších věcí, jako třeba to, že je svět jednou taky barevnej. :) Nemám moc ráda zelenou barvu (*představme si, že zrovna teď na sobě nemam zelenou mikinu*). A to zejména na stromech a když je všude kolem, cejtim se jak nějakej skřítek v zeleňákově, obklopená zelenýma listama, který na mě tupě zíraj ze stromů. vážně. A i když vás mé vystupování, možná ne zcela, zasvětilo do mé nynější situace, vězte, že jsem děsně ráda, když ty ošemetný lístečky hezky pěkně zčervenaj či zežloutnou a spadnou na zem. ráda je pak rozhazuju, rozthávam.. a taky fotim. Ale bohužel, letošní prozatimní podzim se moc neukázal. všude furt zeleno. shit!
Dál jsem četla na blogu jedné mé nejmenované kamarádky, jejíž blog vám samozřejmě nedám, že má ráda vůni kafe. teda.. ona to psala v trochu jiným kontextu.. mno vlastně taky psala článek o podzimu. Jo sakra! sem zpropadenej kopírák témat! Mno prostě psala něco o tom, že má ráda vůni kafe. i chuť. ale vůni víc. prej. Mno prostě.. že má ráda vůni kafe. A já jí mam setsakramentsky ráda! :) teda tu chuť sem myslela.. Zbožňuju, když obcházim Crosscafe (nevim jestli to taky znáte.. či ve měste máte.. ale je to prostě kavárna.. kde dělaj fakt výborný kafe!) a cejtim tam tu směsici vůně kafe. uhodli jste.. moc často kolem nechodim. Ale přezto.. :) Jinak.. my máme doma takove.. ehem.. rodinej zvyk? ..dejme tomu.. přičemž se každej den všichni (občas kromě fádra -tak řikam tátovy-) sejdeme doma, uvaříme si společně kafe, dáme si k tomu něco dobrýho -třeba jahody se šlehačkou, zmrzku, nějakou buchtu nebo banány v čokoládě- a debatujeme. opravdu si povídáme! sakra! my sme drsný! Prostě se pak dozvíte hrozně zajmavých věcí. Máma má strašně dobrý špeky, co prokonzultujou v práci. až se mi občas zdá.. že řikaj lepší věci než polovina naší zpropadeně zaujatý, pubertální třídy, která nemyslí na nic jinýho než se ocucávat s nějakýma vošouchama u skříněk (narážim na jednu dost nechutnou věc, co se mi dneska stala.. a věřte.. to sem nechtěla vidět!). Zkrátka.. myslim že kafe patří neodmyslitelně ke každýmu mímu dni. Když třeba někdy pospíchám nebo přijdu pozdě domů, cejtim se bejt o tu každodení kecárnu u kafe děsně ošizená. A prostě je to podle mě dost dobrej zvyk. jsem za něj ráda. miluju kafe♥ A i když nevim jak jsem se sem dostala.. přez ten podzim.. je to fakt. asi bych se měla držet tématu.
Tak dobrá.. Podzim tedy. Mimo jiné, mám podzim ráda pro to, že už můžu svědomitě nakupovat vánoční dárečky. za mámy peníze! jéj! A nikomu to nepřijde divný. Je to přece ten čas, kdy začnou v televizi dávat nejmenovanou reklamu s prasátkem co má velký zahnutý zuby nahoru, kuřízka a všemožný dětský hračky, protože vánoce jsou přece čas, kdy se mají všichni rádi a tak se milí rodičové slitují a svému ratolesti koupí všechno co po nich chce. proč ne. Mno a mimo jiné, je to taky ten čas, kdy se já vydávám na strastiplnou cestu nákupními středisky a hledám co vhodnýho bych mohla koupit. ale stejně to vždycky skončí tak, že nekoupim nic a všechno nakupuju 23. večer :D :D Mno nic.. ale obecně mám ráda takovou tu decentní natěšenost na vánoce, novej rok a všechny ty serepetičky okolo. Zdá se mi, že před vánoci, je svět takovej slavnostní. A taky se mi zdá, že se najde pár obchodních řetězců (Tesco? Billa? Globus?) který se halý do slavnostního šálu už v půlce Září. A to je to, co mě štve. Sakra! :D Tim, že navěsí svítítka o měsíc dřív, mě akorát navnadí na ten skvělej vánoční čas a to čekání je pro mě fakt hrozný! :D i hate them! i'll kill them! very soon! No nic.. Vraťmě se zase k jádru. Tím nakupováním nemyslím jen to, že někomu něco koupím, ale zahrnuju tam i to, když si vyberu svůj vlastní dárek. a to dělám poslední dobou téměř nepřetržitě. Přez to, že moc věcí nepotřebuju, a taky vždycky tvrdím že toho budu chtít letos málo, to procházení obchoďáků mě značně poznamenává a já si pak navolím tunu věcí, co bych ''hrozně chtěla'' :D shit. letos dostanu asi jenom půlku toho.. shit! shit! shit! Mno nic.. Obecně si volím věci, který mě fakt zajmaj a nejvyšší položku na mím nepsaným a neoficiálním seznamu, tvoří knížky. Který.. samozřejmě.. taky miluju. Je to děsně fajn, když si takhle v podzimním večeru zapnete lampičku, sednete si ke svojí knížce a prostě čtete. dokud vás to baví. dokud na to vidíte a nebo dokud vám někdo nevypudí zapnutím televize.. či jiného rušivého elementu. a to se mi děje sakra často!
Další věc, proč mám podzim ráda je to, že je brzy tma. Někdo to hejtí.. a někdo (dobře.. znam jenom sebe) to má rád. Přijde mi to takový uklidňující. Ve tmě nikdo nespěchá, všechno plyne tak jako pomalu.. a klidně. :) mám ráda noc. měsíc a hvězdy. Děsně mě to uklid'nuje.. a tak někdy jen tak čumim v noci z okna a sleduju tmu. baví mě to. Mám ráda, když v ulici svítí lampy a osvětlujou jenom kousek silnice. Mám ráda noční jízdy autobusem, protože skoro všichni spí a z okna se tak dobře kouká. sakra.. měla bych končit. Mám ráda že je takovej ten studenej vzduch. Mám ráda liduprázdný ulice.Prostě mám ráda noc, tmu a všechno co s ní souvisí. sem nerd.
A v neposlední řadě mám ráda, že je to podzim. :) Sice následuje zima, kterou obecně moc neuznávam, ale je to takovej ten mezník. Takový to 'něco' mezi. A i když podotknete, že to je přece i jaro, tak vám řeknu že neni. Protože na jaře je všechno nejzelenější a všechno kvete.. a už se zase vracím k začátku :)

Neberte mě nikterak vážně. Jak už jsem psala do svojí školní slohový práce: ,,nejsem dobrý rádce pro život'', tak bych mohla i připojit, že nejsem dobrý rádce pro život ani pro názory. A tak si užívejte co chcete, záviďte mi, hejtujte školu a hlavně se
(us)mějte! :)
○ *Mushroom* ○

Začínam se pomalu smiřovat s tim, že tohle v českým lese nenajdu :'(

//A pro info.. další článek vyjde velice brzo! :D Byla jsem totiž produktivní a napsala sem hned 2 články! :D Wohou! :) Takže dnešní uvažovací oprus se pokusím vyvážim příštím článkem, kterej bude takovej víc.. ehem.. vtipnej? :D No ne.. prostě pro pobavení :) //
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rasty | Web | 16. listopadu 2014 v 10:10 | Reagovat

Tak po přečtení tohoto článku mě prostě napadá jen: Wow, Epic! (->moje častá fráze :D)
V některých názorech se s tebou liším a u něčeho to mám podobně. Já mám například jaro i podzim ráda. K přípravám na Vánoce, které probíhají v obchodech "od té doby co oddělali školní sešity" mám negativní názor :-? Vždycky mi to ty Vánoce od září znepřáteluje a začnu se na ně těšit až se s tím v prosinci vyrovnám. :D
Jej a kdyby byly podzimy takové, jako na obrázcích jako jsi tu ukázala, tak bych podzim milovala :-)
PS. Tahle tvoje vykecávka mi připomíná Atiho PoKec v psané podobě :))
PS2. To byl kompliment :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama