Poradíte?!

10. prosince 2014 v 18:27 |  Deník

Ahoj ahoj! :)


Vím, dlouho se tady nic nedělo. pekelně dlouho! A tímto ani neslibuju, že snad začne. upřímně.. myslim že spíš ne.. ale to je vedlejší. Dneska si k vám jdu hlavně pro radu. Řěšim to už hrozně dlouho. no dobře. Od Září. A ve skutečnosti to může dost rozhodnout o mojí budoucnosti. Ale.. vezměme to od začátku..

V Plzni jsou 3 Gymply (vlastně 5.. ale jeden je soukromej a jeden bere jenom z 5. třídy). A v tom je ten problém, protože si můžu dát jenom 2 přihlášky. Vím určitě, že jednu chci na Luďka Pika - taknějak obecně zaměřenej gympl a je tam španělština (kterou bych se chtěla učit), navíc tam znam spoustu lidí a jde tam.. přihlašuje se tam.. dost lidí ze třídy, takže bych tam rozhodně nešla sama.
Mno.. a pak je tu ta druhá přihláška.. a to je ten největší problém. Máme tu dva gymply, každej vám o nich řekne něco jinýho. Někdo že je těžší ten a někdo že ten druhej. Někdo že je lepší ten a někdo že ten druhej. ztrácim se! fakt! Včera jsem byla na dnech otevřených dveří na obou z nich a musim říct, že každej má nějaký plus a nějaký mínus. Nuž.. shrňme si to!

+-+-
Blízko tramvajeNikdo ze spolužákůJazykyvlak
Hezká budovaNikoho tam neznamJdou tam spolužáciNepovinný předměty **
Lepší organizace a infoTěžkej (prej)Znam tam pár lidíHlásí se víc lidí
3. v jakýsi soutěžiObědy vedle ve školePrej dobrejTěžkej (prej)
Přírodní vědy (Ch, F, M)Šatny (ne skřínky)Hezčí třídyNěmčina ***
Stejná cesta jako na
církváč, kam chodí
spoustu lidí který znam
*SkřínkyMatky názor
Dobrý procento přijatých
(asi 2 lidi loni nevzali)
*Otevíraj 2 třídy*
otevíraj 2 třídy*Rodilí mluvčí*
Jistá Frájina**
*
Matky názor**
*

** Nepovinný předměty = na některý obory vejšky, potřebuju určitej počet hodin (například informatiku apod.), který na tý škole nesplnim. Víc se tam totiž věnujou těm jazykům, takže bych musela mít ve 4. nějaký nepovinný předměty navíc ale ty se otevíraj jenom pokud je o to zájem, takže by se mohlo stát, že se nedostanu na vejšku jenom kvůli těm hodinám.
*** Funguje to tam tak, že se musí taknějak sejít třída a podle toho se rozhodujou jazyky, teda Angličtina, Němčina, Ruština, Francouzština. Já chci Frájinu, ale muselo by bejt v tý třídě dost lidí se stejným názorem + prej se tam počítá s tim, že mam základ od toho jazyka (což nemam..). Mno a já rezolutně ODMÍTAM pokračovat v Němčině. Takže pro mě celkem velkej mínus! :D

Tak.. a teď.. babo raď. Mám jít tam, kde znám několik lidí a půjdu tam s někým ze třídy, na úkor toho, že se budu možná učit Německy, jezdit vlakem a ještě mít menší šanci, že mě tam vezmou a nebo jít někam kde nevím do čeho jdu, ale líbí se mi to, dobře se tam dostanu a zaručeně se budu učit Frájinu (a navíc.. máma hlasuje pro tuhle školu) ?!
Já sem.. fakt v koncích! Každej říká něco jinýho, každej radí něco jinýho a moje hlava to nepobírá. dneska sem to konzultovala snad se všema, kdo je ochotnej mi k tomu něco říct, a vim stejný hovno jako před tim!


Ale dobře.. ujasnime si to. nevim co. Prostě vám sem vyklopim webovky. Pročtěte si, podívejte se a napište mi váš názor. vážně. Chci aby jste to udělali.. trvám na tom! :) Takže webovky..
Mikuláš (v tabulce vlevo) - http://www.mikulasske.cz/
Masarykáč (v tabulce vpravo) - http://www.mgplzen.cz/

Tak.. a PIŠTE! :)
Zajímají mě vaš postřehy, názory.. popřípadě nějaký připomínky! :)
Moc děkuju! Jste skvělí! :)
(us)mějte se! :)
*Mushroom*
s rozumem v koncích

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy | 10. prosince 2014 v 19:40 | Reagovat

Jsem na Masarykáči. Pokud by ses chtěla na něco zeptat, nebo tak, napiš mi na FB. Andy Nádvorníková-jsme přáteli ;)

2 Rasty | Web | 11. prosince 2014 v 16:22 | Reagovat

Tak tohle já strašně nerada řeším :D ale děsně. Jakmile se mě někdo zeptá kam chci jít, mám chuť mu utrhnout hlavu :D ale většinou dotyčného požádám aby změnil téma :/ :D
Kecat ti nebudu, na stránky jsem jenom tak jednou mrkla, protože k tomu mám fakt odpor :-?
Ale podle toho co píšeš bych si asi JÁ OSOBNĚ zvolila ten v tabulce nalevo. Sice tam nikoho nebudeš znát, ale i kdybys šla někam, kam jdou lidi co znáš, tak ti to nezaručí v jaké třídě budeš nebo jestli se tam dotyční vůbec dostanou :/ Mínus jsou ty skříňky, ale skříňky na školách jsou dva druhy :D ty HEZKÝ, NOVÝ, ČISTÝ a ty STARÝ, HNUSNÝ, ŠPINAVÝ (zkušenost mojí kamarádky)
No každopádně je to na tobě, ale já na tvém místě bych se asi smířila s mínusy a podala přihlášku na školu vlevo ;-)
Tak třeba ti to pomohlo no..
___
PS. tvoje komentáře u mě na blogu mi fakt chyběly :-)

3 Destiny. | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 17:05 | Reagovat

Ne, neměla jsem to číst-.-:D Teď jsem zase nerozhodná!:D Ale asi na ten Masarykáč půjdu..
Jo a proč tvoje mamka je spíš za Mikuláš?

4 Dashie <3 | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 17:48 | Reagovat

Páni zrovna před minutou jsem dopsala úmorný komentář zde → http://my-piece.blog.cz/1412/dilema-aneb-jaka-je-ta-spravna-cesta#komentar114502950 a jdu jej psát znovu :( uh, nebo spíš.. možná si přečti článek této slečny, má podobný problém co ty.. já ten komentář psala přímo k jejímu článku takže když ho zkopíruji sem bude to neosobní.

JEN PRO SHRNUTÍ:
- na školu se ptej lidí, kteří tě po ní třeba při dnech otevřených dveří provází, snaž se nestydět a narovinu se zeptej co prvak, jeslti to dali se známky a jak moc to je náročné, taky je dobrý se zeptat jak berou výuku, páč některý styl (viz. můj komentář na uvedeném blogu) ti sednout prostě nemusí.
- zájmové kroužky jsou super, ale většina prváků je stejně nedává takže doporučuji si minimálně první pololetí nezapsat žádný z nich - člověk si musí zvyknout na nový režim
-ptej se na sešity x notebook nebo tisk! rozhodně, tohle je hrozně opomíjený ale časem tě začne srát si tisknout milion papírů aj.
- ptej se na jazyky a vedlejší jazyk doporučuji si nahlásit jako "začátečnický" i když jsi ho třeba brala 4 roky! vždycky je to lepší! Opakují s tebou a ty se upevníš v základech, ti "pokročilí" to mají težší protože na ně jsou kladeny strašně velké nároky.
- neměj nervy z příjmaček - vím že to asi nejde, ale prostě když to nedáš VŽDYCKY se najde řešení // to je věc kterou já jsem nikdy nepochopila, teda až teď - později
- nedávej si přihlášku na gympl kde jsou ti nesympatičtí kantoří a žáci, nebude se ti tam líbit
- nedavej na rozkazy rodičů, a rad spolužáků ze třídy - spolužáci tě chcou zmást (i když neúmyslně, mají strach sami o sebe) a rodiče to sice myslí dobře, ale ty sama musíš rozhodnout co je pro tebe nejlepší, vážně je to dobré - to,  si to rozhodnout sama, jinak se budeš trápit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama