3 dny na farmě

12. září 2015 v 20:04 |  Deník

Říkala jsem vám o tom! vážně, říkala.
V létě jsme byli na dovolené v jižních čechách, ve stáji Malonty, kde jsme strávili krásné 3 dny v přírodě, mezi koňmi, krávami a kozičkami. :) Po dlouhé době přináším onen slibovaný report.Hned po příjezdu jsme se ubytovali do velkého podkrovního pokoje s vlastní koupelničkou a krásným výhledem přímo na kolbiště, venkovní stáje a výběhy. úplnej ráj pro oko. Potom jsme si šli obejít vesničku, podívali se na všudypřítomné krávy, zjistili že je tu dokonce i pošta (!!) a potom už hurá ke koním.
Ani jsem se nestihla převléci a už jsem byla vyslána vylonžovat jednoho fríského koníka. Valentino, řečený Valentýn, byl krásný. Prostě frísák jak se patří. Dlouhá kudrnatá hříva, rousy, dokonale černá barva a ještě ke všemu byl .. no prostě kus koně! V kruhovce ochotně chodil, klusal i měnil směry. No a na závěr se nechal pořádně vyčesta a vyčistit. Sakra! já byla úplně jako v nebi. Miluju frísáky a tohle.. tohle byl prostě krasavec. :) Strávila jsem jeho čištěním minimálně půl hodiny a fakt sem si to užívala. :D To je tak, když pustíte Mushroomku k frísákovy.Další den jsme se s mamkou vydaly na výlet na nějaký hrad. vážně netušim jak se jmenoval.. na takovýhle věci mě moc neužije. No byl pěkný. Potom jsme prošli nějaký parčík, kde je uměle vytvořený vodopád. Řeknu vám, čekala jsem ho menší.. byl fakt docela pěknej :) A potom už zase ke koníkům! :)
Tentokrát jsem měla jít jezdit. Dostala jsem na výběr, jestli chci raději rychlejšího plnokrevníka, nebo mírného líného chlaďáska. Samozřejmě jsem si vybrala chlaďáska a tak mi byl představen Ríša. Nižší, pískově zbarvený koník s bílou hřívou, velkou lysinkou a přívětivým pohledem vyzařoval jako flegmatik nejvyššího stupně. Kdyby trakaře padali, on bude stát a jíst. hrozně se mi zalíbil. Ihned jsem ho začala chystat a potom už hurá do sedla!


Hodina byla bezvadná! Nejprve jsem chvíli zjišťovala jak na tom Ríšan je. Navzájem jsme se poznávali, potom už to šlo skvěle. Pilovali jsme hlavě obraty, zmenšování a zvětšování kruhů, ustálení tempa v klusu. Cval jsme jenom naťukli, přecijenom Ríša není moc sportovní typ, ale moc mě to s ním bavilo :) Vzpomněla jsem si na Arušku, hrozně mi jí připomínal. Jak lenivým tempem, tak charakterem naprostého kliďase, kterého prostě nic nerozhází a nic s ním nehne. Byl to přesně ten koník, na kterého se dá spolehnout a který vás v ničem nenechá. :)
No každopádně jsem si po 2 měsících příjemně osvěžila jízdu, dopilovala si sed (který mimochodem piluju už minimálně 4 roky) a užila si skvělou pohodovou hodinu na hřbetu krásného, milého zvířátka. :) Na závěr jsem ho pořádně pochválila, podplatila a vyčistila. S dobrým dojmem jsem ho odvedla zpět do výběhu a kochala se, jak spokojeně všichni koně přežvykovali. Bylo to krásné. Pastviny všude kolem. Hrozně mě to vyklidnilo! :)Poslední den už jsme toho moc nestihli. Chystali jsme se na Lipno, tak jsem ráno s foťákem obešla všechny výběhy a trochu pofotila koníky. Některé fotky se mi docela líbí. Modelové byli nádherní, tak co čekám, že? krásní koně se prostě krásně fotí. to je zákon. Potom už jenom pobalit všechny věci a vzhůru do korun stromů.
Ano, já, notoricky známá jako ten kdo nenávidí výšky, jsem se vydala do stezky po korunách stromů. bylo to vysoko. dost vysoko. Ale pravdou je, že výhled byl krásnej. Celá přehrada, kopce,.. no prostě výhled. :D sakra! Ale nejpozitivnější byla cesta dolů. Nejprve skluzavkou na pevnou zem a potom na koloběžkách celý ten kopec dolů. TO bylo bezva!
Následovala 200km dlouhá cesta domů se zastávkou v Českobudějovickém Globusu. Uběhlo to poměrně rychle, tak už jsem se mohla pomalu začít balit na tábor. :)
.. to mi připomíná, že ještě nemám dopsané poslední dny.. :D nebojte! pracujeme na tom! :D strpení!

A jak bych to teda zhodnotila? L.U.X.U.S.N.Í! :D Super dovolená, v super stáji, se super koníkama, se super krajinou,.. a mohla bych pokračovat. Všechno bylo super, klidně bych tu strávila i delší dobu. Po boku Valentína a Ríši by to jistě rychle uteklo. všem to doporučuji! :D Jestli hledáte ubytování u koní, tak určitě zamiřte do Malont! :)

(us)mějte se! :)
○ *Mushroom* ○

↑ Poslední pohled na Ríšu. :) Je to sakra super Pan kůň ↑
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ethane | Web | 14. září 2015 v 16:36 | Reagovat

Páni to muselo být super. :-) A ten frísák... o můj bože! ???

2 frisbeedogs | E-mail | Web | 14. září 2015 v 16:59 | Reagovat

Ten frís je moc krásný :-) I když mně na ježdění moc nevyhovovali, vzhledem k tomu, že jsem potřebovala koně na náročné parkury :-)
Na mém blogu vysvětlení víkendového mlčení ;-)

3 Mishelle | Web | 17. září 2015 v 13:47 | Reagovat

Na koních sice nejezdím, ale docela závidím :D ! Určitě sis to užila. A Valentýn je nádherný ??? :-)

4 Hanif | Web | 17. září 2015 v 18:48 | Reagovat

Muselo to být opravdu úžasné. Valentýn i Ríša jsou moc krásní, taky mám ráda frísáčky.
Pěkné fotky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama