Krotíme dostiháky na polích

30. září 2015 v 17:42

Ahoj! :)
Tak jsem tu zase po sto letech s jezdeckým deníčkem! :) Na nic jiného momentálně nemám ani čas, ani náladu, tak se s tím prostě budete muset smířit ;)Jak jsem už psala, ježdění u mě zůstalo nezměněné. Tedy jezdím každé Úterý a dokonce i se stejnýma lidma. :) dobře.. oxiduje tam ještě pár dalších, ale naštěstí se od nich distancujeme ;) Teda jezdím hlavně s Danem a s Kačkama (jsou dvě) :D

No.. kde bych začala.. :D První dva týdny v Září byla Martina na dovolené, takže jsme jezdili do kolbiště se Štěpkou, což bylo celkem o ničem. Nicméně alespoň nám to osvěžilo základní věci po dlouhých prázdninách.. a najeli jsme na ten týdenní ''rozpis'' :D

Když se Martina vrátila, usilovali jsme s Danem o vyjížďku. No dopadlo to tak, že s náma chtělo jet dalších tisíc lidí, tak jsme je nechali ať si jedou a sami jsme ještě s nějakou začátečnicí zůstali na kolbišti. Což bylo super. Zopakovali jsme si pobídky v obratech, vysedávání na správnou nohu a takový ty banální věci. Měla jsem Zoe, která byla úplně super. Už zhruba v polovině hodiny se pěkně nesla s hlavou dole a byla fakt za vzorňáka. Cval špičkovej, dokonce jsem se mohla po dlouhé době soustředit víc na sebe a svůj sed, než na to, jestli kůň jede tak jak má a kam má. Tohle bylo opravdu luxusní.. jsem za víc takových hodin.

Minulý týden jsme přijeli i já i Dan extrémě brzo, tak jsme prostě vzali koně a vydali se na onu slíbenou vyjížďku z předešlého týdne. Já měla Zoe a Dan Eru. Začátek byl rozvážnější, Zoe se hrozně rozhlížela a lekala a vlastně ani vůbec nechtěla vyjít ven na ulici. Potom se nějak uklidnila a byla úplně v fajne - jen trošku rychlejší, ale to ona je vždycky :) Prozkoumali jsme les, našli jednu úplně super lesní cvalovku s krásným povrchem a naprosto bez kořenů tak jsme ji hned vyzkoušeli. Pokecali jsme co je novýho - zkrátka jedna luxusní vyjížďka.
Pokazila nám jí akorát jedna holka, kterou fakt nemám ráda. Ostatní totiž jeli taky ven, ale my už jsme byli skoro doma. Potkali jsme se jen kousek za vesnicí a ona na nás hned vyštěkla, že jsme měli počkat za zatáčkou a kdo ví co dál. nechápe asi, že za zatáčku nevidíme, že? :D A jestli ona jo, tak velkej respekt. No naštěstí jsme se jenom minuli a dál si každej pokračoval svojí trasou. :)
Při chůzi po asfaltu se ukázalo, že Zoe se povolila podkova - nejspíš někde venku, protože při chůzi tam jsme žádný podezřelý zvuk neslyšeli. No nekulhala, tak jsme normálně došli až domů, kde jsem jí podkovu prohlédla. Měla jí trochu povolenou, jinak nic, tak jsme to nahlásili Martině a v klidu odjeli domů.

Včera jsme jeli taky ven. Přibrali jsme k sobě i Lodrovou, která nás hrozně zdržela, protože se nějak prohazovali koně a nikdo nic nevěděl. bylo to fakt hrozně zmatený. No první věta kterou jsem slyšela po příchodu na koně bylo: ,,Máš Ely a jedeme ven''. Ely.. já a Ely. Venku! První! no to si ze mě dělá někdo humor. Zrovna já, která neumí pomalu ani zastavit v kolbišti, mam jet první na bejvalý dostihačce. Super vyhlídky, řeknu vám :D Ale.. štěstí přeje odvážným, tak jsem to prostě přijala.
Na začátku byla Ely hrozně líná. Fakt dost. Hrozně mě to překvapilo a na druhou stranu i vyděsilo. Šla rozvážně, rozhlížela se, lekala se ptáků na poli a kdovíčeho všeho až jsem se trochu bála jak to bude vypadat ve cvalu. No hned při prvním naklusání ukázala, že umí být i pohodová kobylka. Klusala pěkně, pomalu, rovně, bez zbytečných uskakování a rozhlížení. Měla jsem fakt radost. A ta přetrvávala až do cvalu, kterej byl úplně luxusní. Ely je pohodlná, takže se dá dobře zasednout a popřípadě zbrzdit, navíc šla pomalu a mohla jsem mít skoro i povolené otěže. Vůbec se nehnala dopředu, necválala bokem jako to dělá jindy když chce běžet, zastavila hned když jsem jí k tomu dala pokyn. Byla prostě sakra hrozně moc hodná, takže jsem se jí musela omluvit že jsem jí na začátku křivdila. uznala jsem chybu! :)
Zbytek vyjížďky se nesl v pohodovém rytmu. Povídali jsme si, smáli se, užívali si to. Prostě vyjížďky jsou něco nepřekonatelného. pohled na svět je nejkrásnější mezi ušima koně.. to mi prostě nikdy nikdy nevymluví.
Ukázali jsme Kačce naší nově objevenou cvalovku v lese, souhlasila že je fakt dobrá, takže jsme si pěkně zacválali. :)
Po návratu do stáje už potom jenom klasika - nakrmit, zamést, namazat kopyta, rozdat šrot a domů :)


Jinak.. ohledně blogu. Vůbec nic teď nestíhám, moje školní docházka započala známkou 4 a fakt teď toho píšeme dost, tak se nezlobte. Jsem ráda, že jsem smotala alespoň tohle. Snad se to nějak vyklidní a já si pořádně zorganizuju čas. ;) Zatím to prostě nebude vůbec valný. ;) :/

(us)mějte se! :)
○ *Mushroom* ○

↑ Na rajčeti se konečně objevili fotky z tábora. Tak tady klus s Eruškou ↑
- projednou se mi povedlo sedět celkem přijatelně.. dokonce mam i patu dole! sakra! jo! :D -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ethane | Web | 3. října 2015 v 17:03 | Reagovat

Taky mám skvělý začátek školního roku... Hned 3, 4 a teď bude i 5 z Matematiky. Úžasné, co? Takže toho se momentálně týká můj nový článek... :-?

2 frisbeedogs | E-mail | Web | 4. října 2015 v 11:24 | Reagovat

Ze školy si nic nedělej, a vyjížďky si užívej jak nejvíce můžeš :-)

3 Hanif | Web | 7. října 2015 v 19:45 | Reagovat

Taky už jsem chytla jednu pěkně hnusnou známku, 5 z matiky :-?
Je fajn že si takhle užíváš, taky mám moc ráda vyjížďky, ty jsou prostě nejlepší :-)

4 frisbeedogs | E-mail | Web | 1. listopadu 2015 v 22:27 | Reagovat

U mě na blogu probíhá přihlašování na historicky první soutěž o věcné ceny!

Pro více informací klikni na odkaz :-)
http://frisbeedogs.blog.cz/1511/soutez-foto-guru

Soutěží se o sušená masíčka, šampony, oblečky apod.!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama