Ztracená

10. září 2015 v 19:29 |  Deník

1. září 2015 - den který se už nikdy nebude opakovat, ostatně jako všechny další dny, ale který si pamatuji a pamatovat ještě hodně dlouho budu. Dlouho očekávaná chvíle nastala, Mushroomka začala navštěvovat gymnázium.


To, po čem se mi opravdu nestýskalo a asi ani nikdy stýskat nebude, je ranní vstávání. První den jsem si nařídila budík raději dříve, takže v 5.55 jsem se vyhrnula z postele a začala si rozmýšlet co si vlastně vezmu s sebou a hlavně na sebe. Uzavřela jsem to do obyčejných džínsů a ještě obyčejnějšího trička - při nejhorším budu zase jediná holka která nebude mít šaty. Nic horšího se stát nemohlo a vlastně ani nestalo.
Moje pouť započala cestou na autobus. Očekávala jsem, že jím pojede hodně lidí. Respektive všichni, kteří jedou do školy. A taky se tak stalo. Zaujala jsem místo někde uprostřed a spolu s dalšími lidmi se tlačila v přecpané uličce.. a aby toho nebylo málo, začala se pomalu zvyšovat okolní teplota. Bylo to opravdu super, tyhle cesty autobusem jsou úplně nejlepší!! No zdárně a ve zdraví jsem dorazila do plzně, plná očekávání se nahrnula do tramvaje, kde se však opakoval scénář z autobusu. Tedy tuny lidí nasáčkovaných v uličce - sedadla zabírali jen ti vyvolení.. jako vždycky. Jela jsem dlouho. dlouho. a dlouho. V podstatě na druhou stranu města, naštěstí nebyla potřeba přestupovat, tak jsem prostě stála na jednom místě a čekala na onu zastávku. tu na které budu vystupovat po další 4 roky.
Ke škole se hrnulo spousty lidí. Malých i velkýchh, tlustých i hubených. Byl to zvláštní pocit, neznala jsem nikoho a nikdo neznal mě. A ten pocit přetrvával. Hned jak jsem vlezla do dveří budovy, uvítala mě obrovská cedule s rozpisem tříd a žáků. Přesto že jsem věděla, že moje třída je 1.A, raději jsem 3x našla svoje jméno, abych si byla 100% jistá a nevlezla někam kam nepatřím. bylo tam. Podle instrukcí jsem teda vylezla do 1. patra a pátrala po dveřích č. 219 - naštěstí byli hned jako druhé v celé chodbě. Nádech a výdech. Trošku jsem zaváhala, potom jsem vstoupila dovnitř.

Bylo tam dost lidí, nějakých dvacet minimálně. Ale nikdo si mě moc nevšímal, každý se bavil se svým sousedem nebo nenápadně koukal do mobilu, asi aby nevypadal jako totální idiot. Nastal první zádrhel - přišla jsem pozdě. Všechny zadní lavice byli obsazené, což mi značně zkomplikovalo život a až na úplně první lavici byl všude alespoň jeden člověk. A sakra!! Navíc většina byli kluci. Ne že bych měla nějaký odpor sedět s klukem, ale prostě jsem to hned zavrhla a vydala se do prostřední řady, k 3. lavici od konce, kde seděla jakásy blondýnka a vypadala opuštěně. Domyslela jsem si teda, že vedle ní asi nikdo nesedí, no radši jsem se zeptala. muselo to vypadat vážně docela komicky! S klidem odpověděla, že je tu opravdu volné místo, tak jsem si teda sedla a napodobila ony lidi s mobilem a tvářila se, že zrovna vyřizuji něco vážně důležitého.

V 8.00 zazvonilo a do třídy vešla třídní. Starší osoba nižší postavy s kratšími vlasy se postavila před tabuli a usmála se. Po představení a nějakých dalších uvítacích ceremoniálech, přečetla seznam jmen, aby věděla jestli je tu všech 31 lidí. bylo. Pochytila jsem jen asi 3 lidi, které jsem znala z facebooku, zbytek byl pro mne velkou neznámou. Spokojila jsem se s tím a ochotně následovala třídu do auly, kde proběhla uvítací řeč pana ředitele. Následovala obhlídka školy, jídelny, podávání si rukou s budoucími spolužáky a první pokusy o zapamatování si jmen. bohužel ještě teď, o 10 dní později, si polovinu třídy vůbec nepamatuju.
Když jsme se vrátili zpět do třídy, získali jsme rozvrh a nějaké papíry k vyplnění. Rozvrh je celkem přijatelný. Koně stíhám a stíhat i nadále budu již tradičně v Úterý, za čež jsem neskonale ráda. Ještě jsme se dozvěděli nějaké novinky ohledně rozvrhu - oběd je místo 5. hodiny, která se prolíná se 6. hodinou a některé přestávky mají jen 5 minut, jiné 10 a jedna 20. je v tom trochu zmatek.. pořád si ještě zvykám. Dobrou zprávou bylo, že každý den to mám úplně přesně na autobus. Teda nebudu muset tvrdnout hodinu někde na zastávce a ani moc extra pospíchat. prostě super.

Okolo 11. hodiny nás pustili domů. My jsme si ale domluvili sraz v parku před školou, abychom se nějak poznali. Na trávě jsme vytvořili kroužek. Každý řekl něco málo o sobě a hlavně svoje jméno. ne že by mi to nějak výrazně pomohlo.. ale trochu možná ano. Nebyli jsme tam moc dlouho, maximálně půl hodinky. Potom se každý rozeběhl na vlak, autobus, tramvaj a nebo prostě jenom domů.
________________

A jak hodnotím naší třídu teď? po 10ti dnech? vlastně pořád stejně. Řekla bych že se ještě moc neznáme na to, abych tady dělala nějaké závěry. Každopádně Katka - ona blondýnka která sedí vedle mě - vypadá normálně. Prostě 15ti letá holka která ráda kreslí a je zhruba na stejné inteligenční úrovni jako já :D takže spokojenost. Zbytek třídy zatím vypadá taky normálně, bavíme se taknějak všichni.. no.. spíš se oťukáváme. :)
________________

Jinak dneska to byla trochu jiná vykecávka, než na jakou jste zvyklí. Rozhodla jsem se vám povyprávět o mém prvním dni na gymplu, tak doufám že vás to alespoň trochu bavilo :) Dál se omlouvám že jsem tu dlouho nebyla - měla jsem problém s počítačem, potom s internetem a potom zase s počítačem. :D Teď už je to snad v pořádku, takže se oficiálně hlásím k nějaké aktivitě, i když nemůžu zaručit jak moc dobrá bude. A poslední věc -
(us)mějte se!! :D
○ *Mushroom* ○

↑ a aby toho nebylo málo, nechala jsem si asi o +- 15cm zkrátit vlasy ↑
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha | Web | 10. září 2015 v 19:36 | Reagovat

prajem veľa šťastia :) ja som bohužiaľ od druheho ročnika na gympli kone už nestihala a tak odvtedy nejazdím :) takže ti zavidim tak dobry rozvrh :D nech sa  ti tam darí :)

2 Ethane | Web | 11. září 2015 v 18:46 | Reagovat

Já jsem na gymnáziu, ale osmiletém :-) Tento rok koně ještě stíhám, ale obávám se, že příští školní rok to bude poměrně problém, kord jestli budu chtít zůstat u stejné trenérky (a to chtít budu) :D

3 Roxy | Web | 11. září 2015 v 20:32 | Reagovat

Držím palce, já jsem na osmiletém gymnáziu. :) Jinak super fotka, moc ti to sluší ! :)

4 frisbeedogs | E-mail | Web | 11. září 2015 v 23:57 | Reagovat

Závidím ti školu :-) Já do školy vstávala každý den v půl 4, ale i tak jsem tam ráda chodila :-) I když, práce mě též velmi baví :-)

5 Hanif | Web | 12. září 2015 v 11:39 | Reagovat

Měla jsem to tak nějak podobně, vešla jsem do třídy, vyplnili jsme papíry, pak pronesla ředitelka nějakou řeč v jídelně a v 11 nás pustili domů.
Se svým rozvrhem jsem taky spokojená, nejpozději končím ve 2, sice jedu skoro hodinu domů a každý den musím vstávat v 5, ale to už se dá nějak vydržet.
Držím ti palce :-)

6 Mishelle | Web | 17. září 2015 v 13:38 | Reagovat

Já to měla loni podobně. S výjimkou toho, že jsem na osmiletém a neznala jsem nikoho ani z facebooku.
Hodně štěstí :-) !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama