5.. nejznámější filmy

31. prosince 2015 v 16:11

Nejznámější filmy.
a.k.a.
Filmy které by měl každý znát.

Dnešní článek je pro mne vcelku aktuální záležitostí. Nedávno jsem se totiž hecla, že se stanu ''velkým filmovým znalcem'' a tak shlížím všechny možné a věřte mi že i nemožné filmy. Po znovupřipomenutí filmových lahůdek, které budete možnost najít přesně v tomto článku, jsem už ve fázy kdy se pouštím do specifičtějších věcí. Momentálně jsem ve fázy ''Benedict'' a občas se objevuje i fáze ''Leo'' a ''Tom'', tudíž tyto tři mé nejoblíbenější herce vídám poslední dobou dosti často. Naštěstí mi to televize trošku usnadňuje a například 2.Ledna se můžu těšit na očekávaného Sherlocka následovaného filmem Jeden musí z kola ven. Řeknu Vám.. to je program přesně pro mě!
Ale abych se tady nerozkecala o úplně jiných, nepodstatných věcech. Zpět k tématu dnešního článku.1. Forrest Gump

Ať už kvůli Hanksovy, světoznámým hláškám a nebo prostě kvůli příběhu, tohle je prostě film s velikým F. Tragikomedie o jednom né úplně normálním chlapíkovy, který za svůj život prožije snad všechno, potká snad všechny a ještě inspiruje polovinu světového trhu .. se vším možným. Navíc si zde najde svou část snad každý - válka, sport, rybaření, romantika a dokonce i základy fylosofie. Není co dodat a jak už bylo mnohokrát řečeno i psáno, každý kdo neviděl tenhle film, přišel o hodně. :)

Nakonec přikládám Recenzi bez obalu, která tomu dodala šťávu! :)
______________________________

2. Zelená Míle

Další skvělý film s Hanksem v hlavní roly. Jo, přesně proto ho mám jako herce hrozně ráda. Tentokrát je děj o něco tragičtější, tajemnější a smutnější. Myslím si, že u scény samotného křesla si nepoplakal jen opravdový suchar. Děj filmu je poněkud jednodušší; jeden velký černoch, kolem kterého se dějí zázraky a tak toho partička bachařů využije, což ovšem není bez následků. Vždyť to znáte. Tady jde ale hlavně o podtón a hlubší smysl celého filmu. O výru, nespravedlnost, lásku, smrt,.. zkrátka o všechny takové ty ctnosti. Každopádně je to skvělý film. vážně.

______________________________

3. Vykoupení z věznice Shawshank

Ve vězení zůstáváme i u dalšího titulu. Tentokrát je to trochu jiný příběh, který je smysluplný vlastně až na samotném konci, který Vás prostě chytí a ještě několik dalších hodin neopustí. Je to film o fikaném útěku, o přátelství a hlavně o výře a naději. Říká se, že je to ''Film s nejpřekvapivějším, nejsilnejším, nejduchaplnějším a nejkrásnějším predstavitelným závěrem'' a já můžu jenom tiše sedět a souhlasit.

______________________________

4. Titanic

Hned ze začátku bych ráda podotkla, že tenhle film nemám příliš v lásce a nejradši z toho mám tu písničku. No přesto ho sem dám, protože sem jednoznačně patří ať chci a nebo ne.
Děj filmu asi nemusím dlouze představovat. Mladá zamilovaná dvojice na palubě největší lodi v historii jejihž lásku kazí hned několik faktorů, z kterých nejvýznamější je asi samotná loď, kterážto se po nárazu do ledovce začne potápět. Některé scény, hlavně ta na přídi lodi, jsou prostě nezapomenutelné, navíc doplněné skvělou hudbou a možná i proto má film 11 oscarů. A chudák Leo zase nic. Konec je smutný, i když by se na ty dveře vešli.. já tomu věřim.. a chytil za srdíčko téměř celý svět. Nojo.. romantika je prostě romantika, to má každý rád.

______________________________

5. RRRrrrr!!!

Něco, co jste tu asi nečekali. Rozhodla jsem se zařadit i lehce šílenou, leč skvělou komedii (vlastně spíš parodii). Dostáváme se někam do pravěku, kde zrovna svádí boj dva kmeny - Špinavovlasý a Čistovlasý - a to o šampón. Čisté a lesklé vlasy chce mít přece každý. Navíc se u Čistovlasců řeší velká záhada - první vražda v historii. Více než o příběh zde jde hlavně o hlášky, kterých je film přeplněný a určitě už jste je někdy slyšeli. Pokud se pohybujete v okruhu lidí, kteří film znají. Věty jako ,,Začíná noc!", ,,Identifikace proběhne za neprůhledným kamenem" nebo ,,Třeba zemřela stářím. Tak mladá!" se stali i velkou inspirací pro meme a jiné komixy. Pokud film tedy neznáte a máte rádi šílenou zábavu, tak do toho. Pokud ho už znáte, tak jste dobří Kamenové. :)

Jedna z hlášek.. našla jsem totiž jenom FR trailer.

A touhle šíleností bych to pro dnešek uzavřela. Tak jako minule, i zde mám kvanta dalších filmů, které bych sem mohla dát. Například Mlčení Jehňátek, Trosečník, Piráti z Karibiku a nebo, pro nás Čecháčky i Tři oříšky pro Popelku a Mrazík. Bohužel místa jsou omezená a já se rozhodla tak, jak jsem se rozhodla.
A jaké jsou podle Vás nejznámější filmy?
○ *Mushroom* ○
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simix | Web | 4. ledna 2016 v 21:11 | Reagovat

První .. klasika.. miluju <3
Zelená míle.. to jsem, mám jsem neviděla, ale můj kluk to miluje. Prý u toho brečel a já ho nikdy neviděla brečet.
Třetí neznám.
Titanic znám.. to znají všichni, ale viděla jsem to jednou.
Rrrr.. mi je povědomé.. teď nevím, jestli jsem viděla, ale určitě jsem o tom slyšela.

2 NaTyy | Web | 8. ledna 2016 v 21:50 | Reagovat

Kromě Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míle znám všechny :) Miluju Titanic hlavně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama