Andělé a Démoni

5. prosince 2015 v 14:28 |  Recenze

Andělé a Démoni
Rober Langdon (Tom Hanks) je vysoce postavený univerzitní profesor, který se zabývá symbologií a tak je povolán do Vatikánu. Tam čelí útoku odvěkého nepřítele - bratrstva Illuminátů, kteří sem naaranžovali vysoce výbušnou antihmotu, unesli čtyři nejvýše postavené kardinály a to všechno v době Konkláve - volby nového papeže. Všechny tyto okolnosti nutí Roberta jednat a tak se po boku Vittorie Vetrové (Ayelet Zurer) vydává napříč Římem po starých Illuminátských místech. Každou hodinu je přitom na jiném místě zabit jeden z unesených kardinálů a do výbuchu už moc času nezbývá. Kdo je onen nepřítel? Zachrání se zbylí Kardinálové? A kdo se vlastně stane Papežem?


Můj názor
Tak předně.. je to můj nejoblíbenější film a nejoblíbenější knížka zároveň. Nečekejte ode mne nějakou kritiku! :D
Od úplného začátku filmu se něco děje. Lidé umírají, jiní jsou unášeni no a ti zbylí se snaží všechno zachraňovat. Akce je zřejmá. Nechybý pár kyprých hlášek, málem udušení se v knihovně, skoro smrt v plamenech a další Robertovo kousky. Děj se postupně prokousává až do toho posledního *BUM*, kdy přijde rozuzlení a zjištění, kdo je vlastně ten hajzl a kdo za to může. Pointa je od začátku filmu sice nezřejmá, leč předpokládatelná. Prostě je jasný, že to bude někdo do koho byste to neřekli.. ale kdo, to vám nepovím. Mě se tenhle Brownovskej styl hrozně líbí. Možná někdo řekne, že je to všechno na ''stejný brdo'', a taky že je, ale mě se to prostě líbí. Tom Hanks je skvělej herec, a Robert Langdon je skvělá postava. Další z takových těch Sherlocko-Hauso-Sheldonovských povah inteligentních asociálů, kteří jsou sice geniální, ale sociální cítění jim tak-trochu chybý. I když Langdona bych tak úplně nepopsala. ehem ehem.. narážím na poslední kapitolu v knížce.. Po boku Hankse je tu třeba i Ewan(n) McGregor. Toho mám taky moc ráda, jako herce. Takže obsazení podle mě na jednotku. Děj je super a napětí maximální. pokud se koukáte poprvé. S dalším sledováním už možná trochu opadá. Natočené je to pěkně a mám ráda Řím. Vatikán obzvlášť. Prostě mysteriozní thriller jak má být! :D

Kde sledovat či stahovat
Trailery ZDE a ZDE.
Ke stáhnutí na uložtu.. ZDE - bohužel jsem našla jenom dabing..

Film vs. knížka?
Myslím že každé je úplně něco jiného. Hlavní děj filmu začíná přímo ve Vatikánu. V knížce se do Vatikánu dostáváme až někdy ve čtvrtině, po dokonalém prošmejdění CERNu. Na druhou stranu, v knize je více zřejmý ten hrozivý scénář, kdyby antihmota opravdu vybouchla, protože je její výbuch Langdonovi dokonce i názorně předveden. Dále jsou k nížce navíc některé pašáže - například jak Langdon uvízl pod obrovskou kamenou rakví, nebo že byla Vittorie také unesena. Zabití vrchního Illumináta potom probíhá úplně jinak. I samotný závěr je úplně jiný, musím říci, že velkolepější. Spálený člověk na papežském balkónku! ..tak přesně to, tam není. Dále pád Langdona z helikoptéry, skandování všech kardinálů nebo již zmiňovaná poslední kapitola na hotelovém pokoji. Zkrátka každé má něco do sebe - film je rychlejší, méně náročný na mozek a děj je.. v podstatě stejný. V knížce je potom podrobnější vysvětlení, více přemýšlení, o pár těch akčních kousků více ale zase pomalejší začátek. Mě se prostě líbí oboje.

Na závěr
Nejoblíbenější postava: Langdon!
Nejméně oblíbená postava: vedoucí CERNu.. nevím proč. Nemám ho ráda.
Oblíbená scéna: jak se zapálí.. jednoznačně!
+plus Napínavej děj. Akce, zábava. luxusní knížka. Hanks a McGregor! Tématika Illuminátů. Tajemno. Krásný prostředí.
-mínus Po několika shlédnutí se to celkem snadno okouká.
Procenta: 98% 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama