Zoe.

27. února 2016 v 13:37

Čau čau! :)
Po.. ehem.. půl roce, jsem tady s jezdeckým deníčkem za tento týden. :)Tak jako první bych se chtěla pochlubit nákupem v jezdeckých potřebách. Před nedávnou dobou, jsem našla ve své jezdecké botě díru. Když začalo pršet, sněžit a kdovíco, rozhodla jsem se zakoupit nové, protože mokré ponožky jsou hrozné zlo. Zvláště když je vám už tak docela zima. Vydala jsem se tedy na lov a zakoupila úplně obyčejná, černá, kožená perka od KenTaura. A když už jsem byla tam, rovnou jsem se podívala i po chapsech a konečně si splnila ''sen'' mít kožená se zapínáním vzadu. Nevím proč, ale vždycky se mi to hrozně líbilo. A tak mám kožená. Se zapínáním vzadu.

A teď už k samotnému ježdění. V Úterý jsem se i přes nepřízeň počasí rozhodla dorazit. Bohužel jsem tenhle nápad sdílela sama, takže jsem se objevila jen já. Martina mi řekla, že si můžu vzít jakéhokoliv koně a můžu si jít nezávisle do kolbiště. A tak jsem taky šla. Vzala jsem si Zoe. V tu chvíli mi to připadalo jako světovej nápad, protože je to kobyla která sice poslechne, ale nejdřív to trochu zkusí. Neměla jsem náladu v tom dešti a zimě tahat ven Eru, protože by mi tam ještě usnula a Ely momentálně stojí. Tak jsem se osmělila a vlezla kousacímu koni do chřtánu. Ale ne. Pravda je, že nebyla tak protivná jako obvykle.
Po nastrojení sebe i koně, jsme teda vyrazily. Kolbiště bylo spíš jako velká louže, Zoe to docela klouzalo, takže jsem jí hned ze začátku ujistila, že cválat budeme jenom malinko a pomalu. Neřekla mi, co si o tom myslí. Ale doufám že byla ráda. Každopádně ještě než jsme začali vůbec něco dělat, rozhodla se, že mi tam nebude dělat vola. Prý proč by jako měla něco dělat, když tam není žádný další kůň. Trochu štycovala, ale nakonec jsme se nějak dohodli a byť nelibě jsme vyrazili krokovat. Udělali jsme nějaké základní cviky a potom jsme se pustili do kruhů. Zmenšení a zvětšení velkého kruhu pomocí ustupování na holeň na obě strany nám docela šlo a Zoe byla řádně odměněna. Když vyvstal čas na klus, brala to stále trochu nelibě, ale po menší ''hádce'' bylo po mém a Zoeinka pošlušně klusala. Po menším vyklusání jsme pokračovaly na kruzích. Záleželo mi tentokrát hodně na přilnutí a zase jsme trochu zkoušeli ono ustupování. Nebylo to tak pěkné jako v kroku, ale snažila se. Nakonec jsme zacválali. Po krásně projetém kolečku, jsme zase trochu ''kroužily'' ale tentokrát bez ustupování. Několikrát jsme vyzkoušeli ''kruhy změnit'' s přeskočením ve cvalu. Někdy se nám to povedlo, někdy ne. Nejsme neomylné. A potom už jsme jen pořádně vyklusaly na povolené otěži, vykrokovali a rychle pryč.
V boxu jsem potom ještě skoro půl hodiny výchovala slámou, protože Zů byla úplně turch. Samozřejmě si u toho neodpustila trochu mi pohrozit zubama a tak jako přešlapovat. Ale to je u ní normální. A když už byla konečně alespoň trochu suchá, mohla jsem si s klidných svědomím říct, že to bylo dneska dobré.

Rovnou jsem se domluvila i na Středu, protože mám ještě nějaké náhrady a nechtěla jsem to nechat propadnout. Takže jsem se v Úhercích objevila i včera a k mé radosti na mne zbyla zase Zoe. Bohužel se tentokrát nedalo mluvit o nějakém ''intimču'' nebo osamělosti, protože se stáj hemžila lidmi. Minimálně polovinu z nich jsem vůbec neznala a upřímně ani znát nechtěla. Zjistila jsem, že kromě Ely (která stojí) nejela jenom Lucka, Montík a Alexa. Což je zatraceně moc koní, na jedno naše malé kolbiště, ale nějak jsem to neřešila a prostě Zoe nasedlala a jako obyčejně dorazila na kolbiště jako poslední.
Když jsem si prohlédla složení jezdců, cítila jsem se dosti zmateně. Jako první jel Dan na mladé kobylce, která se ještě přijíždí. To samo o sobě nahání hrůzu. Zbytek skupiny byl složen převážně ze začátečníků a snad akorát já a Verča jsme byly schopné tu grupu nějak ukočírovat. No naštěstí všechno probíhalo v klidu, Dan jel sice jako první, ale v neuvěřitelné rychlosti poloviční arabky pod sebou se dostával spíš na poslední místo a tak vedla Verča což bylo dobré. Ostatní se nějak drželi v zástupu - co jsem tak pochopila, koně měli dobrý den. I Zoe. Byla moc hodná, narozdíl od Úterka jsem se s ní nemusela dohadovat a ochotně dělala všechno co jsem po ní požadovala. Možná poznala, že jsem to zase já. A že mě se neodmlouvá.
No když jsme se konečně prokousali klusem, několika cviky na uvolnění a přišel čas na cval, vzala jsem si Zoe na kruh. Nejdřív to byl hrozný problém, protože ostatní vůbec nechápali co přesně po nich chci a musela jsem to vysvětlovat minimálně 3x. Jděte prosím na druhou polovinu kolbiště, já budu vepředu cválat kruh - přijde Vám to nějak nesrozumitelný? No nic. Když konečně pochopili, zkouseli jsme se Zoe přechody. Hlavně krok-cval, zastavení-cval a opačně. Do cvalu to bylo dobré, opačně už trochu horší, protože se nám vždycky podařilo zastavit (nebo jít v kroku) až za čtvrt kruhu. Což je dost. Ale stejně to beru jako úspěch. Zoe dostala odměnu a s dobrou náladou jsme šli domů.

Tak. A co Vy? Jak trávíte tohle před-jarní období, který mimochodem hrozně nesnášim?

Mimochodem, na koně jdu zase až v Úterý. Nejspíš pojedeme na vyjížďku, tak Vám pak možná napíšu nějaký souhrnný článek o našich vyjdách. :) Zatím a (us)mějte!
*Mushroom*

Zoe v Úterý. Kvalita zmoklého mobilu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha | Web | 27. února 2016 v 13:57 | Reagovat

ach závidím ked to čítam :) kedysi som jazdila, ale už takmer 3 roky som na koni nesedela na dlhšie než chvíľku... dobre sa mi čítalo o tom ako si si to na jazdiarni užila ty :) aj so všetkými trápeniami, hned by som to brala! :d :)

2 Ethane | Web | 5. března 2016 v 16:12 | Reagovat

To znám, před cca. dvouma/třemi týdny jsem byla s Montym na vyjíždce (o kterém píšu v novém článku). Jela ještě trenérka a Naty ze stáje. :D Sice neustále pršelo, byli jsme mokré až na kost (helma aspoň jistila hlavu:D), klouzalo to, ale koníci až na Jenny's chodili bez problémů, i když jednou se Monty málem zabil, když ho napadlo secválat si asi tři metry dlouhý, za to strašně strmý kopeček. -.- :DD A jízdárna byla tak pod vodou, že jsem se bořila až po kolena a hala samozřejmě byla plná. -.- :DDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama