Filmový tag

22. července 2016 v 13:47 |  Tagy


Ahoj!
Hrozně dlouho jsem přemýšlela o čem budu psát a napadlo mě zařadit nějaký tag. Vzhledem k tomu, že tagy na mojí osobu, na hudbu, na knížky, na zvířata i na kamarády jsem už psala, rozhodla jsem se sestavit vlastní.. a to o filmech.
Tak doufám že se o mne zase něco nového dozvíte.Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Teď momentálně si nejsem vůbec jistá. Oblíbenost různých věcí u mě je taková pomíjivá. Často se mi něco jeden den líbí a druhý ne a jsem tak trochu nestálá a nerozhodná. Ale když už teda mám něco vybrat, tak asi Shutter island (Prokletý ostrov) nebo The Imitation game (Kód Enigmy).

Jaké filmy máš nejradši?
Mám ráda ponurou atmosféru. Thrillery, psychologické horory, dramata, věci k přemýšlení. Nejlépe když je zakončení takové, že vám vyrazí mozek z hlavy a vy si říkáte "co se to sakra stalo?!". Ale je pravda, že nepohrdnu ani dobrou komedií, animákem nebo klasickou českou pohádkou. Jediné co nemusím jsou superhrdinové a fantasy.

Jaký je tvůj nejméně oblíbený film?
Já ani nevím.. já se vyhýbám filmům které vím, že mě nebudou bavit. Ale asi bych uvedla Hledá se Nemo. Nevím proč, ale přijde mi to hrozně stupidní, nevtipné, nicneříkající a nereálné ;)

Stahuješ nebo kupuješ?
Abych řekla pravdu, tak nejvíc koukám online a nebo v televizi. Nezabírá mi to místo. Ať už někde doma na poličce a nebo v počítači. Ale abych se přiznala, tak koupený, originál film na CD nebo tak nemám asi žádný. všichni se sejdeme v pekle.

Pláčeš při filmech?
2x. Jsem znamením střelec, což dost vypovídá o mé "kamenosti" a i co se filmů týče, beru to spíš s nadhledem. Je to přece jenom film. Ale když vidím v slzách umírat mého nejoblíbenějšího herce po tom, co ve filmu vpodstatě zachránil svět.. jo.. to už je i na mě moc.

Jak často sleduješ filmy?
Většinou každý den jeden /a nebo díl nějakého seriálu/. Někdy víc, pokud mám čas a možnost a někdy míň, pokud ten čas nemám.. ale taknějak v průměru to tak vychází.

Jak často chodíš do kina?
Někdy víc, někdy míň. Například v době před Oscary jsou kina plná dobrých filmů, to jsem ochotná tam jít třeba i každý týden. Ale po zbytek roku je to sporadické a často chci jít na film, který nikoho jiného z mého okolí nezajímá. A sama chodit nechci. Takže jak říkám.. podle toho, co dávají :)

Díváš se na Vánoce na vánoční filmy?
A jak ráda!! Ale je pravda, že pak o nich celý rok nechci ani slyšet.

S kým nejraději/ nejčastěji sleduješ filmy?
Nejčastěji asi s rodiči, vzhledem k tomu že sdílíme televizi. Ale ráda se koukám i sama.. můžu se pak víc soustředit, nikdo mi do toho nekecá a nespoiluje.. ale samozřejmě do kina třeba chodím s kamarády.

Vadí ti reklamy ve filmech?
Ve filmech, jakože když mají třeba apple notebook a nebo je někde na stěně obrázek s coca-colou, tak je mi to úplně jedno. Takhle je to i v realitě, tak proč ne. Ale v televizi, když prostě přeruší film a dají tam rekamní blok.. to mě štve. Neříkám že toho nevyužívám k tomu, abych zašla třeba na záchod nebo pro pití - ale když je každých 10 minut 10 minutová reklama.. tak povětšinou ten film vypnu a prostě ho dokoukám na internetu nebo ho stáhnu.

Dabing nebo titulky?
Jednoznačně titulky. Nejsem nějaký hater českého dabingu a jsem si vědoma toho, že je dobrý, ale některé vtipy a hlášky prostě česky tak nevyzní. A některé hlasy se prostě nedají dost dobře napodobit či nahradit. Ale je taky pravda, že Dr. House bych si bez dabingu prostě nedokázala představit.

Tvůj názor na české filmy?
Obecně proti nim nic nemám. Když je to o něčem a má to nějaké schopné zpracování tak proč ne. Obecně ale nemám ráda ty staré. nevím proč. Ale novější komedie typu účastníci zájezdu, probudím se včera,.. ty mám i docela ráda :)

Jaký film všem doporučuješ?
Myslím si, že každý má jiný vkus a je to stejné jako z hudbou nebo knížkou. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému a tak radši moc nedporučuju.. ale obecně filmy Leonarda DiCapria - Revenant, Vlk z Wall street, Velký Gatsby, Chyť mě když to dokážeš, Počátek, Krvavý diamant.. - potom takové ty kultovní - Shawshank, Forrest, Zelená Míle, Mlčení jehňátek, Sedm,.. - no a z komedií třeba Ledově ostří, Interview, RRRrrrr! nebo 21 a 22 Jump street :)

A jak jste na tom vy? Souhlasíte se mnou v něčem, nebo jste úplně rozdílní?

Pokud si chcete tag taky vyplnit, tak si ho určitě ukradněte! :) Ráda si přečtu i vaše odpovědi.
(us)mějte se!
*Mushroom*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amálka | Web | 24. července 2016 v 17:31 | Reagovat

Jsme úplně rozdílné :) Snad jenom ten kód Enigmy... to je skvělý film!

2 ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 4. srpna 2016 v 15:48 | Reagovat

pěkný blog

3 Ellí | Web | 6. srpna 2016 v 20:16 | Reagovat

Máme docela rozdílný vkus, až teda na filmy Lea DiCapria - pod to bych se podepsala! Jednoznačně jedny z nejkvalitnějších snímků vůbec, které mohu vidět mnohokrát dokola :). A Leo je Pan Herec :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama