Den 2: Devět plánovaných knih

5. listopadu 2016 v 18:36

Tento článek se vztahuje k projektu Deset knižních dní


Tak jsem tu podruhé, dnešní téma je Devět plánovaných knih.
Tohle bylo pro mne mnohem horší rozhodování než u minulého článku. Ano, mám nějaký hrubý plán co chci číst, co bych měla číst a nebo co nepřečteného mám v poličce (i když.. toho teda moc není!), ale nebyla jsem si zcela jistá, jestli jich dokáži udat devět. Já totiž většinou čtu jaksi spontánně. Vždycky přijdu do knihovny nebo knihkupectví, vidím pěknou obálku, zajímavý popis a tak jdu číst. Občas se mi stalo, že jsem takhle narazila na skvělou četbu. Například Agent 6 nebo Erebos - viz. minulý článek. A také se mi často stává, že své plány prostě přehodnotím a onu "vybranou" knihu si nikdy nepřečtu. No nakonec jsem to nějak dala. :) Namixovala jsem knihy, které již čekají v regálu, i knihy které se mi prostě líbili a snadsi je někdy přečtu.Inferno

Inferno
Dan Brown

Jediná Brownovka, která mi zatím chybí. A také zrovna nedávno vyšel film, na který se ovšem nechci koukat před přečtením knihy. Mám velice těžký život! Slyšela jsem na ni jen samou chválu. Dokonce jsem se rozhodla, v zájmu vzdělávání a taky protože zrovna byla ve slevěkoupit si ji v angličtině, no přecenila jsem své síly. Momentálně proto dělá okrasu (což také není na škodu), ale neprokousala jsem se dál než k předmluvě. Každopádně Langdon, potažmo Dan Brown jsou má srdcovka, takže přečtení téhle knihy je jen otázkou času! :)


Dítě číslo 44


Dítě číslo 44
Tom Rob Smith

Krátce bych řekla jen tolik, že jsem viděla film, který byl opravdu dobrý, a četla druhý díl, který byl taky naprosto boží! Takže je možná něco jako povinnost, abych si tuhle knihu přečtla. Dříve či později. Bohužel mi to u nás v knihovně vůbec nevychází, vždycky už je půjčená. A to se na ní ptám už skoro půl roku. Však ono to někdy vyjde!Muži, kteří nenávidí ženy


Muži, kteří nenávidí ženy
Stieg Larsson

Tuhle knihu mi doporučila spolužačka. Taktéž nadšená čtenářka. Prý je to brutální a pěkné, takže něco pro mě. Do té doby jsem o tom neslyšela, ani jsem to neviděla, ale teď to vidím úplně všude. Společně s dalšími díly, které samozřejmě plánuji taky - pokud se mi bude ten první líbit.Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Jonas Jonasson

Na tuhle knihu jsem hrozně dlouho koukala. Zaujalo mne to. Ať už neobvyklí název, tak i obsah. A dnes jsem si ji koupila. Rozhodla jsem se, že se podaruji k Vánocům a tak jsem si koupila speciální vydání kde je z jedné strany právě stařík, a z druhé strany druhý díl; Analfabetka, která uměla počítat. Nevím, jestli jsem udělala dobře, ovšem líbilo se mi to. Hrozně se mi to líbilo!
Dívka ve vlakuDívka ve vlaku
Paula Hawkins

Asi nemusím dlouze představovat. Úspěšná kniha, momentálně i film. Prý dobrý. A tak jsem i já propadla tomu, že si ji chci přečíst.
Dárce

Dárce
Lois Lowry

Tuhle knihu jsem si uvědomila až na základě filmu. Vlastně vůbec nevím, jak jsem se dostala k tomu filmu, ale i když by se zdálo že to bude další Divergence/ Hunger games postapo, tak to bylo naprosto skvělé. Silný příběh, zajímavý svět. Funkce dárce mne opravdu nadchla a ještě víc konec. Přičemž jsem nevěděla, co si o tom mám vlastně myslet. No nechci spoilovat. Každopádně mám v plánu si přečíst i knihu, protože si myslím že bude skvělá. Doufám v to.


Desátý svědek


Desátý svědek
Leonard Rosen

Druhý díl knihy Hlasy Chaosu, kterou jsem kdysy kdesy koupila a až po hodně dlouhé době přečetla. Bylo to celkem dobré, mělo to takový zajímavý nádech a celkem sympatického vyšetřovatele. A teď nedávno, jsem zaznamenala existenci dalšího dílu a dokonce ve slevě. Takže teď sedí na poličce a čeká.

Rozkaz zabítRozkaz zabít
James Dashner

Prequel Labyrintu. Labyrint mám ráda, a to tak že dost. Knihu dokonce o hodně víc než film, navíc Dashner píše velice napínavým a zábavným stylem. Opravdu je to ten styl psaní, který vás prostě taknějak pohltí - a nepustí než bude konec. Všechny tři díly Labyrintu jsem četla možná 14 dní (?) maximálně 3 týdny a pořád bych četla dál. Čímž nechci říct, že by to nemělo ukončený konec, tebo tak, ale prostě se mi po těch čónech stýskalo. A proto je tohle jasná volba. Doufám že to konečně zodpový tu nemalou horu otázek, které mě napadali při čtení. Otázky, jejihž zodpovězení není pro děj vlastně vůbec podstatné, ale je velice podstatné pro mě - milovníka záhad (s.r.o!).
Živí mrtví: Zkáza

Živí Mrtví
Zkáza, Invaze
Robert Kirkman + Jay Bonansinga

Jako obrovský fanoušek The Walking Dead seriálu, jsem si nenechala ujít ani knihy. Je to sice trochu jiné, než seriál, ale dost mě to bavilo. V knize je na děj nahlíženo jakoby z druhé strany. Ze strany toho "záporáka", ale ukazuje se tu, že zas takový záporák vlastně ani není a je to prostě jen starostlivý otec. Stejně jako Rick.
Doma mám první čtyři díly a dva mi chybí (zatím).A jsme u konce. Doufám že tento seznam nezůstane jen tak, a že se vzchopím a všechny tyhle knihy přečtu. Popřípadě mi můžete napsat, pokud jste některou z knih četli, či je to dobrý nápad a nebo ne. Budu vám vděčná.
Za týden u další části!
(Us)mějte se!
*Mushroom*


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Devil Lunneamora┼ | Web | 5. listopadu 2016 v 20:53 | Reagovat

Čtení už mne nebaví, ale o to více mne začalo bavit psaní :-)  :-P

2 myred | Web | 5. listopadu 2016 v 22:05 | Reagovat

Dívku ve vlaku jsem četla a musím říct, že se mi opravdu moc líbila. :) Jinak Muži kteří nenávidí ženy jsem viděla jedině film a není to zrovna můj šálek kávy, tak bych si to asi nepřečetla. :/

PS: Zapsala jsem se do affs, tak bych byla moc ráda, kdyby jsi mi dala vědět, jestli mě bereš. Děkuji. :)

3 Switch | E-mail | Web | 5. listopadu 2016 v 22:46 | Reagovat

Rozkaz zabít bych chtěla přečíst ještě tenhle rok (hlavně kvůli jedné výzvě) a dál bych si z těchhle knih ráda přečetla Dárce, Staříka, Dívku ve vlaku a Dítě č. 44.
Živí mrtví jako knihu... bych asi nečetla. Seriál se mi dost líbí, ale já bych se té knížky prostě bála :-D

4 Trifle. | Web | 7. listopadu 2016 v 22:42 | Reagovat

Mě se zalíbila "Muži kteří nenávidí ženy"
Asi se nechám inspirovat a koupím si jí taky:D

5 Wafer | 11. listopadu 2016 v 10:03 | Reagovat

Dítě číslo 44 četla mamka a moc se jí líbilo, já si ji chci taky přečíst. ¨
dívku ve vlaku mám doma a můžu jen doporučit. O ostatních knížkách jsem dneska slyšela poprvé, ale vypadají zajímavě.

6 petra-s-world | Web | 12. listopadu 2016 v 20:19 | Reagovat

Já se přiznám že je mi mega trapně, ale já tohle prostě vůbec neznám tyhle knížky. už jsem přemýšlela že zahrabu v knížkách mamky a něco si půjčím.Abych nečetla novější četbu :D
Ale Dívku ve Vlaku celkem znám. Mamka je takovej ten šerif na detektivky no..

7 sakay | Web | 1. ledna 2017 v 15:36 | Reagovat

Dívka ve vlaku nebyla nic moc, mně osobně to až tolik nenadchlo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama