"Nový rok všechno změní"

31. prosince 2016 v 11:11 |  Myšlenky

Nový rok
Co je pro mě Silvestr? Něco pěkného, špatného, začátek.. nebo snad konec?! asi vás zklamu. Můj názor je naprosto neutrální. Silvestra neslavím a nechápu jeho význam. krom toho.. že začíná nový rok. Myslím že lidi, co čekají nějaký zázrak jsou trochu mimo mísu.
Šak co se stane? Přepíše se 6 na 7, pozmění se pár jízdních řádů, schválí nějakej novej zákon, shrne se uplinulej rok a můžeme jít směle spát za zvuku rachejtlí, který jedou nepřetržitě od 25. prosince, abychom se vzbudili do dne který je zvláštní jenom svým číslem - často také bolestí hlavy či tím, že se nejde do školy a práce, protože je státní svátek. Jinak.. úplně normální den!


Nedávno jsem slyšela pěkný názor na Silvestra, vypadl z chatu jedné mojí kamarádky, která řekla:
Čekat s předsevzetím na novej rok, je jako čekat do půlnoci než půjdu na záchod.
A já s tím hrdě souhlasím! Můj názor na předsevzetí je, že jestli to opravdu chcete dodržet, tak můžete začít kdykoliv. Jestli na to nemáte, nedáte to, ať začnete od Ledna nebo třeba od Listopadu. Naopak.. jestli na to máte, alespoň začnete dřív. Já chápu, že to někoho třeba nějak duševně podpoří, nebo tak něco.. ale nemyslím si že to má nějaký větší dopad.
A to je možná i odpovědí na otázku, jaké mám předsevzetí.. žádné! Mám spíš nějaký takový.. seznam přání (?!). Něco co si přeju, aby se vyplnilo, ať už v tohmhle roce, nebo v jiném.

Poslední dobou asi opravdu s ničím nesouhlasím. Nezapadám do škatulek a vždycky mám opačný názor než masová většina. Nevím čím to je, ovšem vyhvuje mi to. A co se týče nového roku, oslavy u mne probíhají opravdu skrovně. Za prvé nemám potřebu jezdit na nějaké chaty, opíjet se tam a pak toho celý následující rok litovat (nehledě na to, že nejsem oficiálně způsobilá pít). Jsem prostě taková ta "hodná holka" co je doma s rodiči, do půlnoci kouká na přiblblé programy v televizi a zhruba v 00:10 jde spát. Ne že by to teda nějak výrazně šlo, díky ohňostrojům, ale snaha tam je.

I když.. pravda je, že před pár lety jsme se rozhodli to alespoň trochu oslavit návštěvou divadla. A musím říct že to bylo skvělé. Byli jsme tenkrát na Zkrocení zlé ženy v Plzeňském divadle. Hlavní role Martin Stránský - výborný herec! A má boží hlas.. když už jsme u toho. No bylo to ještě v dobách kdy jsem o Shakespearovy nevěděla ani ň a tím pádem jsem ho ještě neměla ráda jako mám dnes.. ale bylo to opravdu skvělé. Proběhlo něco jako přípitek, který pronášeli herci na závěr. Byla tam skvělá atmosféra a tak. Další rok jsme to zopakovali a bylo to také skvělé. Bohužel další roky to by u nás, co se Vánoc a potažmo i nového roku týče, takové zmateční, takže jsme na to nějak zanevřeli. A letos? Letos nic nedávali, dámy a pánové. Teda.. technicky dávali, ale nic po čem by naše srdce toužila. :) Takže letos zase sedíme doma. A přemýšlím že možná do té půlnoci ani nevydržím. Viděli jste televizní program? Děs a hrůza!

No a abych to nějak rozumně shrnula. Můj názor na Silvestra je neutrální, spíš záporný. Je to den, kdy se po ulicích poflakují opilí lidé, na nebi není ani hvězdička - asi se bojí ohňostrojů. Můj pes se celej den klepe jak osyka.. a proč?! protože první školní den všichni uděláme tu zas***** chybu, a napíšeme 2016 místo 2017! Taky je to den, kdy se všichni těšíme na to, že se něco zásadního změní, že každýmu se najednou vygumuje mozek a překope svůj názor na nás, že ''magická noc'' nám pomůže začít cvičit nebo se učit. Ale ve skutečnosti je to fakt úplně jedno. Je to prostě stejný. Jenom je tu dalších 365 dní na to, někoho dalšího naštvat, něco dalšího zkazit a navíc jsme zase o rok starší. Asi jsem prostě negativní.. noaco!

Takže.. na závěr: Šťastnej novej rok! :D

*Mushroom*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakay | Web | 31. prosince 2016 v 20:25 | Reagovat

Erebos jsem taky nasla v levnych knihach :))
Btw taky silvestr nejak neprozivam :D a na shakespearovi jsem taky jednou byla, v lete na prazskym hrade, suprovy :)
A mas pravdu, davaj uplny kulovy dneska -_- taky nikam nejdu, tak drepim doma... asi se budu ucit :D

2 Denia | Web | 1. ledna 2017 v 12:47 | Reagovat

Ty předsevzetí taky nějak neřeším, když někdo něco chce, může začít kdykoli a většinou, co si řeknu na Nový rok, tím víc to pak porušuju :-D. Silvestra pokaždé slavím doma, buďto hrajem karty, koukáme na telku - mám strašně ráda staré písničky, takže jsem se letos docela bavila :-D I tobě šťastný nový rok, četla jsem horoskop (ach ta pověrčivost) a teda nic moc :D

3 steel32 | Web | 3. ledna 2017 v 10:46 | Reagovat

joo, taky nechápu oslavy novýho roku a ani předsevzetí :D jako jo, taky sem si je dřív dávala, ale čím starší sem, tím víc si uvědomuju, že je lepší začít hned :D
jinak s těma oslavama mi přijde, že je stejně většina lidí vyřízená ze všem těch oslav okolo vánoc, tak na silvestr už není moc energie ani nálada :DD
jinak šťastnej novej rok no :DD

4 Eliss | Web | 3. ledna 2017 v 16:10 | Reagovat

Já Nový rok nijak neřeším...

5 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 6. ledna 2017 v 22:11 | Reagovat

kéž by změnil to co se změnit nedá :-(

6 Switch | E-mail | Web | 8. ledna 2017 v 21:09 | Reagovat

Předsevzetí na Nový rok jsou prostě kravina xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama