Hry

31. ledna 2017 v 10:10
Konzolové a počítačové hry

Tak je tady další článek do rubriky Five. Tentokráte jsou to hry. Konzolové a počítačové. Některé jsem hrála, na některé jsem pouze koukala prostřednictvím let´s playů od různých lidí. Ale abych řekla pravdu, nejsem nějaký extra hráč. Na většinu her z tohoto seznamu jsem narazila úplnou náhodou někde na YT nebo jinde po internetu. A myslím že jsou to celkem známé hry, minimálně ze své kategorie. Co se té kategorie týče, asi sami poznáte, že zbožňuji příběhovky. Takové ty hry co jsou spíš jako film (nebo seriál?) a kde jako hráči nikterak nestřílíte a podobně, ale jen děláte "důležitá" rozhodnutí.1. The Walking Dead

Můj jasný favorit. Hra na kterou jsem psala i recenzi. Hra která je naprosto super a bezmezně ji zbožňuji. Hra která vůbec nesouvisí se seriálem ani komixem, ale přesto má spousty společného. Mimo jiné název a apokalypsu.. a Glenna. Ale úplně jiné umístění, postavy, osudy, rozhodnutí a příběh.
Hlavním hrdinou je bývalý učitel Lee jehož cesta do vězení nabere špatné obrátky. Auto má nehodu a on se ocitá uprostřed zombie apokalypsy. Aby toho nebylo málo, najde v opuštěném domě malou holčičku Clementine, jejíž rodiče odjeli ještě před vypuknutím nákazy a chůva je mrtvá. Lee se jí ujme a tím začíná velké dobrodružství.
Na hře nejvíce oceňuji dějovou linku, která je podle mě naprosto super. Je tam spousta nečekaných situací a těžkých rozhodnutí. A tím se dostávám i k tomu, že průběh je hodně ovlivněn rozhodnutími. Samozřejmě že kdo má umřít, stejně umře, ale pokaždé trochu jiným způsobem. A největší ránu ve mě zanechal konec. Tak emotivní záležitost jste asi nezažili. Je to super konec. Moc se mi líbil.

Hra má i další díly a doplňky. K první sezóně náleží DLC 400 days, které je složeno z pěti odlišných příběhů lidí kteří se nikdy nepotkali a nemají vlastně vůbec nic společného. S každým člověkem prožijem kousek jeho příběhu v různém stádiu apokalypsy. Myslím že je to zajímavá záležitost. Minimálně nabízí další pohledy na tuto situaci.
Dále je zde 2. sezóna kde se hraje za Clementine, která potkává další a další přeživší. A samozřejmě nechybí dalších pár rozhodnutí, mrtvol, přestřelek, zrad a tak všeho co se v takové apokalypse děje.
Na 2. sezónu navazuje DLC TWD: Michonne, které, jak už název napovídá, se točí kolem Michonne. Tu můžete znát ze seriálu nebo z komixu, ale hra se zabývá úplně jinou částí jejího života.
No a konečně je tady 3. sezóna která momentálně po epizodách vychází od Prosince až myslím do Března. Ta nás zavádí zase k jiné skupině přeživších, ovšem objevuje se zde i stará známá Clementine.

Já.. abych řekla pravdu, mám nejradši hned tu první sezónu. Myslím že ta pokračování jsou už spíš těžení z úspěchu první hry a pomalu to postrádá ten příběh a prvotní nadšení. Co se týče DLCéček, tak 400 days se mi líbilo. Michonne už byla podle mě navíc a řekla bych že až moc inspirovaná seriálem. Prostě se mi to do konceptu hry už moc nelíbilo.

______________________________

2. Beyond: Two souls

Tuhle hru bych jedním slovem popsala jako neskutečnej doják. Možná mám ten pocit jenom já, ale zdálo se že autoři se snažili ukázat všechny možné vrstvy lidské společnosti, poukázat na jejich klady i zápory a na všechny ty tragické scénáře které se jim mohou přihodit. Mimochodem.. psala jsem i samostatnou recenzi.
Hra je zajímavá hlavně tím že vůbec není chronologická. Během hraní přeskakujete různá stádia života hlavní hrdinky Jodie a zjevíte se vždycky uprostřed nějakého příběhu. Některé příběhy mě bavili víc, některé méně, ovšem hra jako celek se mi líbila opravdu hodně. Nejsem sice na dojáky, ale tohle bylo bezvadné. Celou dobu jsem byla napnutá jak to skončí a konec odpovídal celé hře. Navíc je těch konců více a záleží na jednotlivých rozhodnutích během hry a řekla bych že všechny ty konce jsou pojaté tak, že jsou vlastně dobré. To se mi na tom líbí. A navíc.. ta grafika! ♥

______________________________

3. Life is Strange

Další celkem dojemná příběhová hra plná zvratů a při které vám dost možná odletí mozek. Hned na začátku jsem tomu moc nevěřila. Četla jsem spousty dobrých recenzí a názorů jak je to nejlepší hra a tak, ale mě se to zdálo celkem nelogické a nechápala jsem to. No nějak se to rozjelo, se začátkem 2. části se začalo něco dít a pak mě to úplně pohltilo. Celou tu dobu jsem vůbec netušila co se to sakra děje a kdo to sakra je. A když se viník ukázal, bylo to pro mě opravdové překvapení. Byl to asi ten poslední kdo jsem si myslela že to bude. A konec.. to je kapitola sama o sobě. Něco tak podivného a zároveň dojemného jsem dlouho neviděla. Opět zavládal veliký chaos, byla jsem zmatená a emocionálně zničená protože ta hra si s vámi prostě hraje.. ne naopak. Navíc se tady také hodně klade důraz na rozhodnutí které ve hře uděláte a konec je opět variabilní.

______________________________

4. Until Dawn

Skvělá hororová hra o jedné chatě, skupince mladých lidí, jednom psychopatovi, velké pomstě a několika nadpřirozených bytostech. Je to hrozně zvláštní hra, abych řekla pravdu. Hodně se tam střídá za koho hrajete, každá z postav zná jiné detaily a ty se musí pak nějakým způsobem propojit. Kdo je vrahem není zas tak těžké uhodnout, ale není to ani úplně do očí bijící. Navíc se tam pak rozpoutává další zápletka,.. no nechci spoilovat. Byla jsem celou dobu zvědavá jak to celé skončí a jestli vůbec někdo přežije až do východu slunce. Konec nebyl sklamáním.. a opět oceňuji že dost závisí na rozhodnutích. I když to není tak markantní jako u Beyond.

Z dalších hororových her jistě znáte Outlast. Tuto hru mám také moc ráda, i když je méně příběhová než všechny ostatní z mých oblíbených. Ovšem je zde velice sympatický hlavní "záporák", Gogo ho myslím pojmenoval Špeky, který rád honí lidi. V tom smyslu že za nimi běhá.. samozřejmě!
Dalšími ukázkami hororů jsou Amnesia či Slenderman. Obě tyto hry jsou založené na útěku a hledání správné cesty. U slendermana se hledají papírky a v amnesii klíče ke dveřím do dalších částí. No a novinkou jistě není ani Five nights at Freddy´s.

______________________________

5. The Sims


Kdo by neznal staré dobré Simíky? Princip hry je prostě simulace života. Více méně funguje hra jako život vaší vytvořené rodiny. Ale to všichni známe..
Já mám třeba simíky ráda hlavně kvůli stavebnímu módu. Hrozně ráda stavím domy a následně je designuji. Často stavím dům třeba 2 hodiny, když ho mám hotový tak to uložím a vypnu protože samotná hra mě zas až tak moc nebaví. A také jsem jako mladší vždycky vyráběla sebe. Ne že by mi to bylo nějak extra podobné, ale vždycky jsem si dala takové ty nejlepší vlastnosti, udělala jsem se krásná a pak jsem si našla nějakého opravdu pěkného simíka (popřípadě jsem ho poslala na plastiku..) a měli jsme děti, krásný dům, luxusní auto, velký bazén a tak.

Co se týče všech těch dílů a dodatků, já mám Sims 3 mazlíčky a roční období. A celkem mi to vyhovuje. No jak jsem řekla, stejně většinu času jenom stavím. Ale moc se mi líbí i nejnovější Sims 4. Konkrétně dodatek Život ve městě, kde jsou byty a paneláky. Myslím že i v trojkách něco takového bylo, ale grafika (hlavně staveb) sims 4 se mi moc líbí.
Další hrou ságy sims je The SimCity což je simulace města. Tu jsem nikdy nehrála, jen na mobilu.. ale měla jsem jakýsi fejk který mě moc nebral.

Z dalších simulací čehokoliv jsem měla hru simulace nákupního centra - Shopping centre tycoon, zoologické zahrady - Zoo tycoon (1 a 2) a Wildlife Park 2 (+ dodatek Crazy zoo), řízení autobusů - Bus driver a spousty dalších. Jako malá jsem byla opravdová pařmenka. Vážně. No a všechny tyhle hry jsou čát mého dětství. Je to smutné ale je to tak. A ve své době byli opravdu dobré. Opravdu mě to bavilo a opravdu jsem si hraní užívala. Ale mojí nejvíce nejoblíbenější hrou byla edice Svět koní. Měla jsem myslím všechny díly.. já chci jezdit, já chci skákat, já chci závodit. A nikdy nezapomenu hlas který před každým závodem říkal "Připrav se.. jedem!". Tehdá jsem " já chci závodit " dostala spolu s počítačem k Vánocům, neměli jsme ještě ani internet, takže jsem celý den prostě jen závodila.

Naprosto boží video! Doporučuji!! :D

A na konec pár otázek na vás: Jaké hry hrajete vy? Jakých je vašich top5? Souhlasíte se mnou? Doporučíte mi nějakou další hru?
Doufám že se článek líbil. (us)mějte se!
* Mushroom *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A R G E N T U M ♡ // steel32 | Web | 2. února 2017 v 9:24 | Reagovat

jooo, tak beyond a LiS jsou dokonalý hry!! i když mi beyond přišel trochu zplácanej, ale příběhově fakt zajímavý :D
jinak until dawn mi přišel hrozně divnej, nevím proč, takovej suchej trošku :DD
a the sims, tak to je klasikaaa :D
mezi moje srdcovky patří FF hry a pak třeba bioshock nebo zaklínač a další super příběhový hry (i když jako menší sem fakt ulítavala na střílečkách jako CODka :DD)

2 cincina | Web | 2. února 2017 v 18:54 | Reagovat

Já teda takové hry už moc nehraju, ale kdysi jsem hodně hrála The Sims 2 a přemýšlím, že bych se k tomu vrátila a přemýšlela jsem, že bych si koupila právě tu čtyřku:)
A taky mě zaujala ta hra Life is strange:O To vypadá hodně dobře:)

3 Trifle. | Web | 2. února 2017 v 22:02 | Reagovat

Simíci jsou takoví typičtí:D
TWD.. do toho jsem se mega zažrala kvůli Fattymu. Chci si to co nejdřív pořídit.
A Until dawn.. nevím.. Moc mě to nezaujalo, koukala jsem na nějaký 'lets pleje' ale nevím no.

Ostatní hry neznám. :)

4 Al. | Web | 11. února 2017 v 17:24 | Reagovat

The Sims je klasika. Čtyřka už je fakt hodně jinde s grafikou, líbí se mi i víc ten panel s náladovkami a se vším, ale spíš se vracím ke trojce. Až bude mít čtyřka vydaný stejný platformy jako roční období, mazlíčci a nebo hrátky osudu, tak to bude pecka :)

LiS je moje nová srdcovka, maximálně jsem tomu propadla :)

Hodně mě bavila Lara Croft (2013) nebo zaklínač a co se týče nových her, tak je to určitě Fallout 4!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama