Seriály

15. ledna 2017 v 1:01
Seriály

Rozhodla jsem se zase něco přidat do rubriky Five. Tentokrát to budou seriály. Je pravda, že seriály moc nesleduji (většinou to vzdám po pár epizodách) ale existuje i pár světlých výjimek, které jsem dokoukala a které zbožňuji. Tak bez větších okolků jdeme na to!


1. Sherlock

Tohle byla naprosto jasná volba. Je to o mně dost známé, protože Sherlocka bezmezně miluji. A také Benedicta, který ho hraje. Na adresu tohoto bezvadného seriálu jsem už řekla a napsala mnoho - mimo jiné jsem zveřejnila recenzi a také vypustila názorový článek " Proč mám ráda Sherlocka Holmese? ". A obzvláště k němu už asi nemám ani co dodat. Je to prostě nejlepší seriál který jsem kdy měla možnost vidět.
Děj asi netřeba dlouze představovat - geniální detektivní poradce Sherlock Holmes se seznámí s doktorem Johnem Watsonem a společně řeší ty nejzapeklitější případy na které je policie krátká. Mám hrozně ráda styl jakým je to natočené a taky samotné přenesení do současného světa. Je to věru zajímavé.

Naproti tomu: Jak prosté je blbost. Nechci ten seriál urážet, ale přijde mi to spíš jako parodie na Sherlocka Holmese. Watson-žena a ještě k tomu asiatka mi stačila a když se na scéně zjevila blondýna Moriartyová tak už jsem opravdu popadala amok. A jako bonbónek byl včelí úl na střeše paneláku. Jo a taky se to odehrává v NewYorku. Ach jaj..

Dále bych mohla doporučit třeba Dr. House či Mentalistu kteří jsou založeni na podobém principu. Dr.House je Sherlockem Holmesem přímo vázán iniciály, nerozlučným přítelem a spoustou dalších indicií. A všichni tito tři jsou chtří a vypočítaví. Mentalista je možná trochu lidštější než zbylí dva ale.. základ tam je.
Já mám prostě ráda takové ty protivy a individualisty. Minimálně v seriálech.

Recenze bez obalu.. aneb jiný, vtipný a hlavně pravdivý pohled na Sherlocka.
Určitě doporučuji i jiné díly recenzí.. protože je to super!
______________________________

2. The Walking Dead

Asi jediný z takových těch hodně oblíbených a hodně rozšířených amerických seriálů který se mě nějak dotkl. A který mě chytil a dosud ještě nepustil. Začalo to hrou. Takovou tou hrou která se seriálem vlastně vůbec nesouvisí. Ale je úžasná. Nicméně o tom snad někdy příště. Při hraní této hry jsem se nějakým záhadným způsobem přiblížila až k seriálu a poměrně dlouho na něho narážela, no pustila jsem si ho až po nějakém čase. Myslím že to bylo o předminulých letních prázdninách.
Už od prvního dílu mě to bavilo. Vlastně je 1. díl dosud jedním z mých nejoblíbenějších dílů.
Děj asi nebude žádným tajemstvím.. Ve světě se rozšířil zombie virus a lidé jsou nuceni nějakým způsobem přežít. Začíná hon na jídlo, zbraně, léky ale i benzín a do toho všeho se Rick jen tak mimochodem probudí v nemocnici. A úplnou náhodou najde svou manželku a syna až někde v Atlantě.. A to je ve svém principu všechno. No je to trochu i o lidských vztazích, o tom jak se lidé změní když nemají vychytávky jako třeba elektřinu a o tom že i chytrým lidem prostě může občas přepnout.
Hrozně jsem si oblíbila Ricka, Glenna a Daryla. A na tom trvám. Momentálně je TWD sice trochu v nudnější části, ale já věřím že se to zase rozběhne. Únor je tu jako na koni. A chystá se válka!!

Co se týče TWD, existuje ještě jeho spin-off jménem Fear The Walking Dead. Na ten koukám taktéž. Popsala bych to jako zase jiný pohled na zombie apokalypsu. Děj je posazen na úplně jiný konec USA, jsu zde jiní lidé kteří jinak přemýšlejí a dělají jiné věci. Ale řekla bych že originálu se to už nepřiblíží. Ale uvidíme. Druhá série se mě osobně celkem líbila.

Trailer na 1. sérii.
______________________________

3. Čtvrtá Hvězda

Řekla jsem si, že bych chtěla zařadit i něco českého. A něco co možná není úplně známé. A taky něco komediálního. Tak je tady Čtvrtá hvězda. Popsala bych to jako klasický sitcom o jednom malém hotelu jehož zaměstnanci jsou opravdu roztodivní a osobití. Nechci nikterak spoilovat, ale opravdu jsem se pobavila. Některé díly jsou lepší, některé horší ale tak už to bývá. Herci jsou příjemní a řekla bych že z té české chásky poměrně sledovatelní. Přirovnala bych to asi nejvíce k Comebacku, který mám mimochodem také celkem ráda, ale tohle je takové... propracovanější zkrátka lepší!

Z dalších sitcomů jsem sledovala ještě The Big Bang Theory, Two and a half men a How I met your mother což jsou tak neskutečně známé seriály, že jsem neměla potřebu se nich byť jen zmiňovat.
A z dalších českých komediálních seriálů se zrovna koukám na Trpaslíka což také není úplně špatné. Ale teda nevím. Ještě se to moc nerozběhlo.

Lepší trailer jsem bohužel nenašla.. ale celé díly jsou i na YouTube.
______________________________

4. Sběratelé kostí

Nijak se netajím tím, že mám ráda kriminálky. Všechny ty New Yorky, Miamy a Los Angelesy velice ráda sleduji. Ale Kosti mám vůbec nejradši. Možná je to tím že se zde hraje trochu i na osudy vyšetřovatelů. A také možná tím že oběť je ve značném stádiu rozkladu. A často nalezena na roztodivných místech. Propadnutí stropem, přejetí autem, vykopání v cizím hrobě, zavření v časové kapsuly a spousta dalších možných (i nemožných) druhů smrti. Navíc jsou tu občas i narážky na skutečné lidi, například Gil Bates (Bill Gates) který je epizdní postavou geniálního studenta. A vyšetřovatelé jsou sympatičtí. Jo a zase se zde objevuje takový ten chytrý trochu asociál. Tentokrát v podobě Temperance "Kůstky" Brennanové - forenzní antropologičky.

Z dalších kriminálek bych doporučila asi Odložené případy na které jsem také delší dobu koukala. Tam je zajímavé hlavně to, že zločin se často stal před opravdu dlouhou dobou a já obdivuji že vždy najdou podobné herce v mladším i starším vydáním. Často jsem jen valila bulvy, jak jsou si podobní. Také zde nejsou taková ty klišé jako že opráší nějaký stůl a ten je rázem posetý bilionem otisků prstů, které mají do minuty naskenované a vrah je na světě. A opět se zde trochu řeší i soukromí vyšetřovatelů.
A z českých kriminálek se mi nejvíc líbili asi Vraždy v kruhu, Případy 1. oddělení nebo Ďáblova lest. Ke kterým asi nelze nic moc říct, jsou to všechno takové klasické krimi seriály které každý zná.

Trailer na 10. sérii. Hledala jsem i na 1. ale nebylo to nic moc.
______________________________

5. Graceland

Nemám ani nejmenší ponětí, do jaké kategorie bych tento seriál zařadila. Trochu krimi, trochu drama, trochu akce, trochu těch mezilidských vztahů a velká dávka přetvářky a podrazů.
Seriál je o jednom bezvadném plážovém domě v Kalifornii ve kterém žije skupinka tajných agentů. Po tragédii se však mnohé změnilo a do domu přijíždí nový agent Mike, který je pověřen hrát na dvě strany. Všechno se zamotává a pak zase rozmotává, každý hraje na více stran a nic není jak se původně zdálo. Do toho je všude okolo pláž, voda slunce a sympatičtí, mladí herci. Jo a taky drogy, vrahouni, papoušci.. a zloději chipsů!!
Myslím si že je to takový trochu what-the-hell seriál s pointami, které občas nedávají smysl, ale dobře se nad tím přemýšlí. Není to žádné umělecké dílo nebo tak, ale je to zajímavé. Minimálně.

Z dalších takových těch méně známých seriálů které taktéž nevím úplně přesně jak a kam zařadit, bych zde uvedla české počiny Labyrint a Pustina které jsou dle mého jedny z nejlepších českých mysterióz a navíc je tam hodně mrtvol. Mám ráda když je někde hodně mrtvol. No dobře, v Pustině jich tolik není.. vlastně asi jenom 1. Zkrátka dle mého z české tvorby to nejlepší co se dá sehnat. Obojí je takové pochmurné a těžko zařaditelné. Rozhodně se to nebude líbit každému. Co se týče Pustiny, ta je taková pomalejší. Většinu dílu se moc neděje ale pak na konci se to celé rozpálí a utne v tom nejlepším. Možná proto vás seriál nutí koukat se dál a dál. A možná proto jsem to i já dokoukala..

Trailer na 1. sérii

A to je konec. Mých pět favoritů bylo napsáno. Asi jste si všimli že jsem styl čánku trochu pozměnila. Je to pořád 5 nejlepších, ale rozhodla jsem se vkládat mezi i další tipy, taková ta čestná uznání, která nějakým způsobem souvisejí. Tak doufám že je to takhle lepší. Navíc jsem mohla obsáhnout takřka všechny seriály které jsem viděla a něčím mne zaujali.

A jaké jsou vaše nejoblíbenější seriály? Suhlasíte alespoň s něčím z mého seznamu? :)

* Mushroom *
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lonelyworld | Web | 15. ledna 2017 v 10:50 | Reagovat

TWD úplně zbožňuju, je to super seriál. :-) Sherlocka jsem jeden čas sledovala, ale je taky úplně boží. A Graceland zní moc dobře, určitě ho budu muset někdy zkouknout :D

2 Trifle. | Web | 15. ledna 2017 v 20:51 | Reagovat

Já teda seriály vůbec nesleduju ale nutí mě The Walking Dead. Asi na to začnu fakt koukat ale nevím, ty seriály moc nemusím. :)

3 Andey | Web | 16. ledna 2017 v 19:38 | Reagovat

Já jsem si oblíbila Mentalistu a Sběratelé kotí, ale dívám se na t jen v televizi. Jediný seriál, který jsem viděla celý je Daria a V PLL pokračuji, když už opravdu nemám nic jiného na práci, což je asi tak vždycky polovina srpna. Ale to už jsem ti všechno říkala dneska ve škole. :D
Jinak od toho nového Sherlocka jsem viděla asi tak čtyři filmy a byly vážně super, protože já raději filmy než seriály.

4 cincina | Web | 16. ledna 2017 v 22:48 | Reagovat

Já tyhle seriály znám, ale vůbec je nesleduju:D Ani nevím proč. Radši spíš kouknu na film:D

5 Nikys | Web | 17. ledna 2017 v 16:53 | Reagovat

Já seriály nesluduju, protože nikdy u toho nevydržím jak to má nekolik serii a tak, to už si raději pustim film, ale kamarad me nuti k The walking dead a to už prostě musím :DDD!!

6 Hater lvl.100 | 20. ledna 2017 v 12:01 | Reagovat

Ahoj,
nechci Ti nijak tvrdohlavě radit, jen bych rád podotkl, že jestli ti blbnou komentáře atd., tak zkus jiný prohlížeč. Nevím, jestli jsi to už zkusila, ale pokud ne, tak asi nemáš co ztratit. Taky mi to jednu dobu nešlo, stránky se sekaly, ankety ani komentáře nefungovaly... (Mozilla) Tak jsem přešel na Explorer a vše je OK.
Hezký den.

7 Wafer | 22. ledna 2017 v 0:26 | Reagovat

Ze všech seriálů jsem viděl jenom Sherlock a taky ho totálně zbožňuju. Teda... abych pravdu řekla čtvrtá série byla něco... no...bože můj. :D

8 sakay | Web | 24. ledna 2017 v 13:35 | Reagovat

tak to je hodně dobrý! :D neznám nikoho, kdo by sledoval to samý co já, trefila ses skoro ve všem!! Sherlocka, The Walking Dead (Fear mě moc nebavil), Sběratelé kostí, Teorie, Dr. House... a Čtvrtá hvězda! Miluju ten jejich humor, je to fakt božský :D ale moc lidí to právě nezná, tak jsem ráda, že jsem konečně na někoho narazila :3 Trpaslíka teď taky sleduju a docela sranda :)

jinak já ještě koukám třeba na PLL a taky se mi líbí nesmrtelná Malá Velká Británie :D :D

9 Switch | E-mail | Web | 26. ledna 2017 v 20:49 | Reagovat

"Já se moc na seriály nekoukám" - - - aha, to vidím :D Docela mě láká se mrknout na Čtvrtou hvězdu a v TWD jsem v druhé sérii, je to super seriál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama