01/2017

9. února 2017 v 16:40 |  Recenze

Rozhodla jsem se trochu oživit rubriku recenzí, tak jsem se rozhodla jí úplně předělat a začít dělat něco jako měsíční shrnutí. Budou to asi hlavně knížky, ale možná zařadím i nějaké filmy a možná třeba i nějaké produkty nebo tak.. ale je pravda že tohle moc neřeším.. A proto dnes přicházím se shrnutím za měsíc Leden. Trochu pozdě.. ale nevadí!

KNIHY

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Jonas Jonasson
399 stran

Moje hodnocení: 4/5

Musím hned na začátek říci, že humornou literaturu příliš nečtu a nevyhledávám. Ale na tuhle knihu jsem četla jen samé dobré recenze, i když se v nich hodně opakovala podobnost s Forrestem Gumpem či Švejkem. A souhlasím s tímto názorem. Forresta jsem četla a inspirace je zjevná. V obou případech není nouze o absurdity či nečekané zvraty.
Ve staříkovi jsou dvě linie vyprávění; přítomnost a minulost. Obecně řečeno mě bavila více ta část přítomná. V té minulosti jsem se občas příliš neorientovala. Zejména při líčení politických vztahů, válek a čínských režimů jsem občas přeskakovala stránky a modlila jsem se ať je zase přítomnost. Ta byla dobrá. Naháněčky, sloni a zejména hodně peněz. Nebylo zde ani tolik postav, tudíž byl děj přehledný a četlo se to dobře.
Líbilo se mi, že bylo zahrnuto i pátrání. Nebyla to tak jen humorná kniha, ale zabrousila trochu i do kriminálky. A o mrtvoly také nebyla nouze. Alana jsem si sice moc neoblíbila, jako postavu, ale nevadil mi. Myslím že na svůj věk je opravdu vitální. Ostatní postavy se místy chovali trochu divně, ovšem přežít se to dalo.
__________

Sherlock: archiv případů
Guy Adams
160 stran

Moje hodnocení: 5/5

Jako věrný a oddaný fanoušek seriálu jsem si tuhle knížku musela pořídit. A chybu jsem rozhodně neudělala. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí. Ne jen o seriálu, ale i o pozadí natáčení, inspiraci v původních Doylových dílech,.. je toho až moc!
Knížka rozhodně není na nějaké delší čtení. Je plná obrázků, vtipných dovětků a zajímavých faktů, ale její přečtení netrvá déle než hodinu. Což mě celkem mrzí, i když nevím co víc bych vlastně chtěla. Nic tam nechybělo a dozvěděla jsem se vše. Možná i víc. Do přečtění jsem ani netušila, kolik rozdílů je mezi původním pilotním dílem a tím oficiálním. A do dočtení jsem snad ještě větší fanoušek než jsem byla předtím!
__________

Ostrov Duma Key
Stephen King
560 stran

Moje hodnocení: 5/5

King mě snad každou svojí knihou dokáže překvapit. Pokaždé je to něco jiného, něco nového,.. A Ostrov Duma Key je opravdu skvělá kniha. V první polovině byli podrobně popsané všechny postavy, kterých bylo sice málo ale byli skvělé a vše se pomalu rozbíhalo. A i když se vcelku nic nedělo, bylo to čtivé a zajímavé. Neměla jsem ani ponětí, co v druhé polovině přijde a.. ono to přišlo. A bylo to skvělé. Čekala jsem něco strašidelného, nadpozemského, podivného a nepochopitelného, ale že až tak.. to jsem ani nedoufala. Celou druhou polovinu knihy jsem byla napnutá jak to skončí, co se stane či nestane a kdo za to všechno může.
Postavy byli, jak už jsem říkala, propracované a sympatické. Chovali se racionálně. Dokonce nedocházelo ani ke klasickým hororovým klišé jako: něco tam slyším, jdu se prostě podívat nebo: rozdělíme se a půjdeme to tady okouknout. Nejraději jsem měla postavu Wiremana s jeho skvělými hláškami a velkou oddanost.
Jediná věc, která mě trochu štvala byla délka kapitol. Obecně mám ráda kapitoly krátké a to tady opravdu nenajdete. Jedna z kapitol měla přes 30 stran a to už jsem byla opravdu ráda, že končí. Ne že by to nebylo zajímavé ale zkrátka.. prostě s mi to pak hůř čte.

FILMY/ SERIÁLY

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase
Komedie / sci-fi
VB 2009, 79 minut

Moje hodnocení: 4/5

Tenhle film nám pustil náš fyzikář na laborkách protože jsme měli před pololetím dobráno a zkrátka nebylo co dělat. Nejdřív jsem se toho trochu bála, protože vůbec nejsem fandou sci-fi a cestování časem, alternativních vesmírů a podobných nereálných hovadin z vesmíru. Ale překvapilo mě to. V dobrém slova smyslu. Byla to spíš komedie než sci-fi, i když časem se samozřejmě cestuje. Zboří to asi všechny stereotypy a domněnky o tom, jestli můžete potkat sami sebe, jestli můžete změnit budoucnost či jak se vlastně tím časem cestuje.
Je to jednoduchý film natočený jen v několika kulisách, očividně s malým rozpočtem a malým počtem postav. Ale vůbec mi to nevadilo. Postavy byli sympatické, prostředí příjemné a děj naprosto super! Bylo to hezky promyšlené. A na konci mindfuck jak se patří. To mám ráda!
__________

Inferno
Mysteriozní / Thriller
USA 2016, 122 minut

Moje hodnocení: 3/5

Dan Brown je podle mě jeden z nejlepších spisovatelů a četla jsem od něj vlastně všechny knihy.. kromě Inferna. A i když jsem ho nečetla, byla jsem rozhodnuta že se na film podívám. Vlastně jsem na něj chtěla jít do kina, ale nevyšlo to.
Film se mi celkem líbil. Bylo to trochu něco jiného než předešlé díly a to mě trochu překvapilo, protože Brown zkrátka píše pořád na stejný princip. Ale nebylo to na škodu. Ze začátku jsem byla trochu zmatena, jestli je to sen nebo co se to vlastně děje. Postupně jsem se nějak zorientovala a bylo to fajn. Některé postavy se občas chovali úplně retardovaně, Tom Hanks hrozně zestárl a bylo z toho cítit že tenhle díl byl natočen už tak spíš z povinnosti. Z filmů podle Browna je tento díl rozhodně nejhorší.
__________

Sherlock 4. série
Krimi / mysteriozní / drama
VB 2017, 3 x 90 minut

Moje hodnocení: 5/5

Miluju Sherlocka. A tím pádem miluju i tuhle novou sérii. Zase se to hodně odlišovalo od předešlých sérií, nic nebylo jako dřív. Sherlock s Watsonem se zase párkrát pohádali, chvíli se spolu nebavili, pak se usmířili a jelo se dál. Nechyběli další zloduši, další skvělé hlášky, spoustu mrtvých a spoustu zdánlivě nevyřešitelných hádanek. Bohužel nemohu nic prozradit, protože kdybych to udělala, tak mě asi ukamenujete (pokud jste neviděli). Protože je to zkrátka plné překvapení a nic není jisté.
Já teď jen doufám, že to opravdu nebyl úplný konec. Protože jestli ano, tak jsem asi umřela.
Z epizod se mi asi nejvíce líbila ta poslední, protože prostě.. aww! A nejméně asi ta první, i když to co se stalo na konci, mě osobně potěšilo. Je to smutné a dost sobecké, ale byla jsem ráda že se to stalo.

OSTATNÍ

So ... ? Kiss me
vůně

Ač kosmetiku a podobné věci nějak více neřeším a nerada na ně píšu recenze, tahle vůně je naprosto úžasná. Není sice úplně z Ledna, vlastně jsem jí koupila už v Září v Edinburgu, ale až teď mi došlo jak hrozně se mi líbí. Ten název zní hrozně "přeslazeně", romanticky a .. načančaně. Navíc je balení růžové a to všechno dohromady způsobilo, že jsem si ji málem nekoupila. No nakonec jsem neodolala skvělé ceně 5£ a koupila. A byla jsem překvapena. Vůně je sice spíš sladší, ale určitě ne přeslazená. Řekla bych, že je ve své podstatě decentní a určitě nemůže nikomu vadit. Navíc vydrží více méně celý den, což mi přirozeně vyhovuje.
__________

Weathers - Happy Pills

V Lednu jsem se také zamilovala do téhle písničky, potažmo celé kapely, což jste asi zaznamenali už v playlistu v menu. Nevím proč.. ale ta písnička je prostě naprosto boží a zbožňuju jí!


Pro dnešek ode mě všechno. Užijte si zbytek týdne!

*Mushroom*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Džejní | Web | 9. února 2017 v 21:25 | Reagovat

od Jonassona som prave docitala Zabijaka Andersa a citala som aj Analfabetku, tak sa zrejme vrhnem aj na Storocneho starceka, ked sa mi raz dostane pod ruky. tiez na tu knihu pocujem iba same chvaly, tak teda skusim.
Sherlock je moja srdcovka, ta stvrta seria bola proste genialna <3

2 Trifle. | Web | 10. února 2017 v 16:25 | Reagovat

Filmy i knihy jsou velice zajímavé, děsí mě a je mi až i trapně že žádné z uvedených neznám. Ani písničku která je teda ale dost dobrá. :)

3 myred | Web | 10. února 2017 v 19:08 | Reagovat

Tak ani jedno z toho bohužel neznám. :( Máme obě jiný vkus, ale to vůbec nevadí. :) Recenze jsou jinak skvělé. :)

4 Lauralex | Web | 10. února 2017 v 21:30 | Reagovat

Tak jsem se těšila, jak se rozvášním, až tu najdu něco, co jsem četla, ale jaksi nic neznám. :-D Tak třeba příště. :-D

5 Eliss | Web | 11. února 2017 v 11:04 | Reagovat

Žádné z těchto dílek neznám

6 crazyjull | Web | 11. února 2017 v 12:23 | Reagovat

Sherlocka si chci také přečíst, ale ještě jsem se k tomu vůbec nedostala. :D A ta 4. série? Naprosto DOKONALÁ. A musím s tebou naprosto souhlasit, snad není konec, protože to bych asi probrečela celý tento týden a víc. :D

7 Nikys | Web | 11. února 2017 v 13:13 | Reagovat

Ostrov Duma Key se chystám přečíst, ale bohužel na stole mi leží dalších 655367 knížek. co jsou v pořadí :D Sherlocka chci začít sledovat, ale stále se k tomu nemůžu dokopat :D

8 Al. | Web | 11. února 2017 v 17:19 | Reagovat

Jee, Inferno. :) Docela zklamání oproti knize, hlavně ten konec.. I když i kniha samotná oproti jiným dost pokulhává. Radši měli zfilmovat Ztracený symbol.

9 Wafer | 11. února 2017 v 22:58 | Reagovat

Zrovna jsem se taky dodívala na 4. sérii Sherlocka a musím říct, že jsem si dost oblíbila Sherlockovu sestru, přišla mi jako taková ženská verze Moriartyho. :D

10 Nikki Allen | Web | 12. února 2017 v 14:59 | Reagovat

Stoletého staříka bych si chtěla přečíst. Viděla jsem to jako film a super :)

11 Andey | Web | 12. února 2017 v 16:54 | Reagovat

Ostrov Duma Key si možná někdy přečtu, až se prokousám tou hromadou knih. Ten film na fyzice byl vážně dobrý. Kde jen ty filmy bere? No, a zbytek jde tak trošku mimo mě.

12 snilekpise | Web | 13. února 2017 v 10:40 | Reagovat

Paaani :) spoustu filmů, seriálu a knížek :3 k tomuto článku se budu několikrát vracet :B většinu sem nečetla a ani neviděla :)
Ale teda Sherlock <3 milují a ta 4. Série je top :3 ale pořad se to s tím Moriartim (fakt nevím, jak se píše :B) :D a strašně bych si chtěla přečíst toho původního Sherlocka :3
Tenhle článek byl boží :3 moc se ti povědomí :)

13 snilekpise | Web | 13. února 2017 v 10:44 | Reagovat

Povedlo* - blbý automaticky opravování :'DD

14 Loluo | Web | 13. února 2017 v 13:33 | Reagovat

Díky za shrnutí Stoletého staříka, které mě definitivně přesvědčilo, že ho číst nemusím. Pořád jsem nad tím váhala, ale vždycky jsem našla něco lepšího ke čtení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama