Povedlo se mi otevřít colu aniž by vypěnila!

3. února 2017 v 12:15 |  Deník
Zase super nadpisek, že? Funguje to trochu jak clickbait. Ale ne. Pravdou je, že se mi to opravdu povedlo. Před chvilkou. Po tom, co mi ta lahev asi 3x spadla a předtím se projela autem. Myslím že jsem ten gauč docela ochránila. Jsem na sebe pyšná.A tam moje pýcha asi končí. Jak jistě víte, zrovna skončilo pololetí. Pro mě celkem 3. na gymplu. A musím říct, že už mě to opravdu sere. Pardon za ten výraz, ale jinak se to říct prostě nedá. Zkrátka si myslím že moje mozkové buňky nemají prostor na všechny ty blbosti co tam do nás hustí. Jako jo, něco se dá. Něco chápu, že by bylo dobré vědět. Například češtinu.. tu mám vyloženě ráda. Ty hodiny si celkem užívám (když zrovna nebreme nějaký švihlý básníky). Ale jako pardon, když nemam vůbec žádnou potřebu rozeznat asi 20 nějakých blbých mořských šneků. A proč? jenom kvůli dobrý známce? Pfe. Opravdu občas pochybuji nad některými učebními postupy. No nic.

Jak bych shrnula mé pololetí? Na prd. Doslova a do písmene. Naštěstí jsem to ke konci roku dokázala zvrátit od katastrofy. Nejsem jedničkář. Nemám dokonce ani vyznamenání. A z některých předmětů jsem opravdu ráda, že prolejzám. Ale co. Biologii se nikdy věnovat nehodlám. A na slepou mapu prostě nemám mozkové buňky. A taky učitel (protože si myslím, že s průměrem 3,54 mi tu 3 dát mohl!). A vlastně to dopadlo úplně nejlépe jak mohlo. Dokázala jsem srazit čtverce na tu minimální hranici a dokonce i z FYZIKY mám za 3. To je pro mě úspěch. Jakože opravdu. A myslím že tam jsem si to zrovna vůbec nezasloužila, protože nemám ani nejmenší ponětí o čem ten pán mluví.. a vzorečky opisuji z taháků. teď opravdu doufám, že žádný učitel nebloguje, nebo tak něco. To bych si už asi ve škole neškrtla. Také bych ráda podotkla, že známku z matematiky mi zvedá rýsování, které mi (narozdíl od většiny třídy) poměrně jde. A poměrně jde znamená za 3, takže stejně žádná sláva.. ale já to pokazila hned na začátku kdy se ještě počítalo!

A co s tím budu dělat? Toť otázka. Hrozně ráda bych si tady teď slíbila, že se budu učit. Že se na to zase nevyseru a že nebudu mít žádnou čtyřku na konečném vysvědčení. Ale radši to neudělám. Víte co? byla bych asi sama ze sebe potom sklamaná. Což budu stejně, ale třeba ne tolik. Jediné co si můžu slíbit je, že se o to pokusím. Že se budu prostě snažit i když se mi to bude příčit a i když budu sebevíc proti tomu, co za sračky se mám učit.

Ale abych pořád jenom nenadávala na školu. Jaký byl uplynulý týden? Abych řekla pravdu tak celkem super.
V Pondělí jsme jely s mamkou na horkou čokoládu a obešly jsme ve městě nějaké krámky. Zamilovala jsem si tam jedny dokonalé barevné boty, které mi ovšem byly malé (a navíc celkem drahé) a tak jsem se musela zase "odmilovat". Od té doby sháním si prohlížím boty. Protože potřebuji nějakou náhradu citové újmy, přece!
V Úterý ráno sněžilo a u nás ve vesnici byla apokalypsa. Autobus se zasekl v kopci, za ním další a ten další musel vycouvat dolů. A já stála na zastávce jako ten největší blbec. Naštěstí na nás zatroubil autobus z hlavní ulice, že to nahoru nejede a vzal nás. Takže jsem tu školu bohužel stihla a převzala si to "naprosto boží" vysvědčení. Naštěstí, Knihy Dobrovský mají skvělou slevovou akci spojenou právě s vysvědčením a tak jsme se spolužačkami vyrazily na nákupy. Sehnala jsem knihu Já, Poutník která mě zaujala jak svým oranžovým obalem, tak i tloušťkou a obsahem. Takže možná bude nějaká recenze, nebo tak něco. Vůbec nevím. Během dne sice už nesněžilo, ale jakmile jsem se dostala domů tak zase začalo. Tudíž jsem musela vypustit koně a seděla jsem doma. Pustila jsem se do hledání mých vysněných bot. Sháním nějaké polobotky/ oxfordky. Našla jsem jedny, na Zootu a hned si zjednala vyzkoušení.
Ve Středu se vlastně nedělo vůbec nic zajímavého. Místo hudebky jsme museli 2 hodiny trávit s učitelkou na výtvarku, která vedla hrozně nudný projev o.. o čem vlastně? No každopádně to byly asi nejdelší 2 hodiny mého života. Když začala pomlouvat hororové a nechutné obrazy, tak jsem jí vypnula a raději si vzala sluchátka.
Ve Čtvrtek nám odpadli první dvě hodiny a já vyrážela do školy až v 9. Venku panovala nechutná ledovka a já myslela že po cestě asi umřu, nebo tak. Hned co jsem vyšla z domu, obec vyhlásila "kalamitní stav" a všem občanům doporučili ať pokud možno nevycházejí z domovů, protože protahvat a solit se budou jen hlavní třídy. Já už byla v polovině cesty na autobus, takže jsem prostě šla dál. Na zastávce jsem se strachovala, jestli ten autobus vůbec pojede ale naštěstí přijel. A dokonce jsem stihla dojet do školy včas. Až to bylo podezřelé. Po škole jsem si pak šla vyzkoušet do zootu ty boty. Byli krásné, bohužel o číslo menší než bych potřebovala. Takže nic.
No a dneska je Pátek a já sedím doma. Zrovna jsem dokoukala Doctora Strange, kterého jsem chtěla vidět už hodně dlouho. A abych řekla pravdu.. kdyby tam nebyl Benedict tak to snad asi ani nedokoukám. Nevím.. byl to prostě Marvel. A Marvel mě nikdy nebavil.

A tady asi končím. Vastně ani nevím proč nebo jak tenhle článek vznikl, ale je tady. Alespoň můžete přesněji vidět co se děje v mojí hlavě, jak měním témata a jak moc z cesty občas mluvím. Tak snad se vám z toho nezatočila hlava, nebo tak něco.
(us)mějte se! :)
* Mushroom *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týnka | Web | 4. února 2017 v 13:09 | Reagovat

Taky jsem měla mizerné pololetí ale zachováván klid. Nebyla sem na tom nejhůř ze třídy... Taky si snažím slibovat ze uz se budu ucit :D

2 Denia | Web | 4. února 2017 v 16:48 | Reagovat

To u nás ve čtvrťáku přilepšovali, mám 3 z fyziky a nechápu, jak jsem to dokázala :D. A ty šneky, zrovna jsme z toho psali, maturuju z bioly, takže snad to nějak dopadne :-D. Gympl je občas hard, ale u nás je to takové lidské, přátelské, řekla bych, ale ne ve všech předmětech, samozřejmě :D.

3 Andey | Web | 4. února 2017 v 17:25 | Reagovat

Jak víš, tak já si na vysvědčení stěžovat nemůžu, a dokonce mi dobře posloužilo v Dobrovským. :)
A teď si představ, jak ty řeči posloucháš každý týden na výtvarce. Ona má svoje vlastní názory a ty ti prostě cpe. Tenhle proslov, který byl ve středu, jsem už slyšela asi tak 3x.

4 cincina | Web | 7. února 2017 v 18:53 | Reagovat

Tak k otevřené Cole gratuluji:D
Český školní systém stojí za hovno. Většinu věcí, co se ve škole naučíš, pak zapomeneš a ani je nepoužiješ v reálném světě:) Teď, jak jsem ze školy, tak si uvědomuju, co bych ocenila a co bych se vážně chtěla dozvědět.
Apokalypsa byla i tady, vlastně po celé republice:D Ale už to taje:D
A knihu Já, poutník znám:)

5 Andy | 15. února 2017 v 8:58 | Reagovat

Pamatuju si, když ses rozhodovala, na kterou školu půjdeš. :D A byla jsem to já, kdo hlasoval pro Masarykáč. Můj čas se tam momentálně chýlí ke konci a vážně už se těším, až vypadnu. Jestli si stěžuješ po roce a půl, představ si to po osmi letech na jedné škole. ;-) Když se tam celou dobu nic nezměnilo a máš už šílenou ponorku. Nicméně mi teď chybí už jen odmaturovat a směle dál! Jo a s průměrem 3,54 je to jasná trojka. Už od 3,9. I když mě to taky sere :-? Každopádně to musíš vydržet a určitě neztrácej naději. Všichni jednou najdeme ty botky, které budeme milovat a naše nožky taky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama