03/2017

1. dubna 2017 v 10:10 |  Recenze

Měsíc uběhl jako voda, já zase nestihla napsat téměř nic a klasicky zase propadám. vlastně ne! Pozor! Vychází mi nejhůř 4!. No každopádně je tady další měsíční shrnutí. Tentokrát se sama divím, ale nemá žádný zajímavý film. Na druhou stranu jsem byla 2x v divadle, na výstavě a přečetla jsem opravdu dlouhou knížku. Která byla naprosto skvělá a ještě dlouho mi zůstane v paměti!
Také jsem se rozhodla začít přidávat obrázky - minimálně ke knihám! . Připadá mi to přehlednější, ale nevím. Možná se zase vrátím k jednoduchému seznamu. Tohle je prostě taková zkušební verze..
Posuďte sami.


KNIHY

Mlýny osuduMlýny Osudu
Johan Theorin
416 stran

Moje hodnocení: 4 / 5

Další kniha od Johana Theorina a opět nezklamal. Už od začátku to bylo celkem zajímavé, střídalo se zde více postav a každá kapitola byla psána z pohledu někoho jiného. Líbilo se mi, že některé situace kterých se účastnilo více postav byli spíše jen okrajově každým nakousnuté než že by to bylo všechno vyprávěno několikrát. Kniha také obsahuje příběh z minulosti Navrátilce, který se mi tedy líbil hodně i přesto že se o něm žádná anotace ani nezmiňuje.
__________

Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídkyJáma a kyvadlo a jiné fantastické povídky
Edgar Allan Poe
212 stran

Moje hodnocení: 4 / 5

Poe je podle mě prostě klasika a taky něco co by měl jednou přečíst každý. Nebo minimálně každý kdo miluje horory, jako já. Co se povídek týče, některé jsou lepší a některé horší. Každá je jiná, i když některé podobnosti se tam najít dají. Občas mi přišel hlavní hrdina poměrně divný a jindy to byl i celkem sympaťák. Třeba Maska červené smrti, to byla vyloženě sympatická postava! Jinak na závěr samozřejmě nejznámější Černý kocour a Jáma a kyvadlo, které prostě nikdy nesklamou.
Celkově bych řekla, že v dnešní době už to nemá takovou sílu jako za dob kdy to bylo napsáno ale pořád jsou příběhy dost pochmurné a děsuplné. Občas taky nechutné. Rozhodně doporučuji alespoň prolétnout, jistě se to bude hodit. Minimálně k maturitě.
__________

Já, PoutníkJá, Poutník
Terry Hayes
760 stran

Moje hodnocení: 5 / 5

Tahle knížka mi jednou v knihkupectví doslova padla do náruče. A protože byla jaksepatří tlustá a navíc úplně dokonale oranžová, řekla jsem si že to je přesně to co moje knihovna potřebuje. Po přečtení anotace se ani příběh nejevil úplně špatně a tak jsem ji prostě koupila a začala číst.
Hned na začátek bych ráda podotkla, že příběh má velice zajímavou stavbu. Začátek je v přítomnosti, kdy je nalezeno tělo. Následuje téměř 300 stránkové vyprávění o Saracénovi, jeho dětství a tím jak se z něj stalo to čím je. Tato část byla chvílemi úplně super (například takové vyříznutí očí za živa či poprava v přímém přenosu je celkem mňamka) ale chvílemi až moc popisná a vysvětlující. To je prostě riziko tlustých, dlouhých knih. Ale pravdou je že se to dalo přežít a některé ty popisy byli zajímavé. Mezi toto vyprávění je vložena i část minulosti samotného Putníka. Až ve třetí části, dle knihy, se začíná opravdu něco pořádného dít také v přítomnosti. Poutník se stává Poutníkem a věci z předešlých vyprávění začínají dávat smysl. Od této chvíle se to neskutečně rozjelo a už jsem ani nevěděla, kolik stránek naráz polykám. Takže zhruba od poloviny to bylo naprosto skvělé. Objevovali se nové a nové souvyslosti, okruh podezřelích se začal stahovat a všechno bylo plné akce.
Celkově bych knihu zhodnotila jako skvělé dílo. Je to jedna z těch hrozně zajímavých knížek, které se ovšem hrozně dlouho čtou. Záměrně jsem nepoužila slovo "špatně", protože se mi nečetla špatně.. ale dlouho! A i když mě chvílemi štvalo, jak málo jsem toho v konečném důsledku přečetla, hrozně mě to bavilo a když jsem dočetla, chtěla jsem se zase vrátit na začátek.

FILMY/ SERIÁLY/ DIVADLO

Král Jelenem
Činohra, Pohádka / Komedie
Divadelní Léto Plzeň, 2010 (?)

Moje hodnocení: 5 / 5

Tak jsem se jednou nechala ukecat a zůčastnila se něčeho jménem "Večírek s inscenací Král Jelenem". A musím říct, že to bylo dost zajímavé. Bylo to pořádané k 10.výročí divadelního léta v Plzni a tato konkrétní hra byla myslím první, ale hrála se několik lét. "Večírek" začal záznamem první poloviny představení. To bylo naprosto super. Bylo to opravdu vtipné, škoda že mi v tu dobu kdy se to hrálo bylo zhruba 7 let. V místě přestávky se konalo něco jako "diskuze" s herci, kteří tam přijeli. Byl tam například Pavel Kikinčuk, Antonín Procházka ml., Zdeněk Rohlíček či Martin Hofmann. Padali tam skvělé hlášky a bylo to hrozně vtipné. Jako bonus jsme všichni dostali trička s potiskem jelena. Následoval zbytek představení, který byl úplně stejně skvělý jako začátek. A také jsem si odsud odnesla plakát k představení, který je hrozně krásný. Myslím designově. pokud mi to vyjde, tak sem hodím fotku.
__________

Tři sestry
Činohra, Tragikomedie
DJKT Plzeň, od února 2017

Moje hodnocení: 4 / 5

Další představení na které jsem nešla zcela ze své vlastní iniciativy, ale nakonec jsem byla celkem překvapená. Tři sestry jsou klasika a tak jsem čekala na zdejší pojetí.
Celkově bych řekla, že to bylo představení povedené. Herecké výkony určitě na jedničku, zas a znovu mě fasinoval Rychlý mladší který opravdu dobře hraje a Stránský je prostě klasika. Jediné mínus bych viděla v celkové délce. Mělo to i s přestávkou celé 3 hodiny a myslím že to ani tak dlouhé být nemuselo. Jinak ovšem super a určitě doporučuji!

OSTATNÍ

Blik Blik
festival světla

Byla jsem spolužákem přemluvena, k návštěvě festivalu světla a tak jsme tam prostě šli. Bylo to celkem fajn, až na déšť a na fakt že jsem s deštěm vůbec nepočítala! Po cestě jsme se stavili na večeři v McDonaldu (protože proč ne.. žijeme zdravě!). Trasa měla asi 4 kilometry a byli tam různorodé expozice. Jako vždycky a u všeho byly některé hezčí a některé horší. Mě nejvíce se asi líbili tzv. Citlivky, které byly umístěné v plzeňském podzemí -dali nám tam zdarma i pivo.. ehem.. tvařme se že už mi bylo 18- a šlo tam o to, že když se někdo "dotkl" těch světel, tak se začal obraz pohybovat. Tvařte se, že jste to pochopili, neumím vysvětlovat. Další z pěkných věcí byly plovoucí, svítící stany. Měli znázorňovat uprchlíky, což značil potisk - mapa Afriky a části Asie, čísla, otisky prstů,..
I když jsem byla mokrá jak hovado, měla jsem mokro v botách a tak.. byl to moc užitý večer! Zase jsme ze sebe udělali retardy, pomluvili pár spolužáků a užili si světla. Příští rok jdu určitě zas.. pokud ovšem nebude pršet.
__________

Terakotová armáda
výstava - Karlovy Vary

Úplnou náhodou jsme se dozvěděli o výstavě Terakotové armády v Karlových Varech. Nebyl to samozřejmě originál, ale moc pěkné napodobeniny.
Výstava obsahovala spousty různých soch. Nechyběli zbraně, koně, pešáci či generálové. Každý je navíc v obličeji úplně jiný a muselo to dát opravdu vlkou práci, všechny je vyrobit. Navíc zde pouštěli i celkem pěkný dokument o tom, jak byla hrobka i s obsahem nalezena a jak byli vojáčci původně barevní či jak se o ně musejí památkáři starat. Myslím že to bylo fajn, jedna z těch časově méně náročných a opravdu zajímavých expozicí. Také jsem si koupila propisku ve tvaru vojáčka. Sbírám totiž propisky ve tvaru různých lidí!
Výstava zkončila 31.3, takže jste to asi těsně nestihli. pardón.
__________

Nancy Mulligan - Ed Sheeran

Jistě nejsem jediná, kdo byl zvědav na nové album Eda Sheerana. A tak jsem si hned v den vydání svědomitě pustila všechny písničky. Abych řekla pravdu, čekala jsem od toho víc. Ale jsou tam asi 3, které se mi opravdu líbí. Jmenovitě Barcelona, Bibia Be Ye Ye a Nancy Mulligan. A právě poslední jmenovaná je mému srdci asi úplně nejbližší a tak jsem do tohoto článku zvlila ji.

__________

Imagine - Pentatonix

Miluju tu originální verzi. A tuhle verzi miluju ještě víc. Podle mě je to naprosto dokonalý! Lepší už to být ani nemohlo. A neskutečně se těším na to nové PTX album, protože klasické písničky jsou prostě srdcovka. A ve spojení s acapellou je to prostě něco naprosto neskutečného.
Zbožňuju tuhle písničku. Zbožňuju ty slova. Zbožňuju PTX a hlavně ty jejich boží hlasy. A taky nápad s těmi kartami. A hlavě "ju ů hu ú" a "pa pá pararám"! ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andey | Web | 2. dubna 2017 v 21:04 | Reagovat

1. Poutníka si od tebe někdy v budoucnu půjčím.
2. Slyšela jsem, že jste byli na tam festivalu a jak jste celí mokrý vlezli do obchodu a prodavačka se vás ptala, jestli venku prší. :D
3. Eda Sheerana moc nemusím, ale PTX jsou super.

2 Siginitou | Web | 2. dubna 2017 v 21:13 | Reagovat

Ty písničky od Eda miluji také. Zrovna ty jsou nejlepší :D

3 Switch | E-mail | Web | 3. dubna 2017 v 20:41 | Reagovat

Achjo, já poslední dobou moc nic nestíhám číst :D aspoň anime ještě dávám...

4 Aliss | E-mail | Web | 4. dubna 2017 v 14:55 | Reagovat

Knihy mi vůbec nic neříkají, ale podle recenze nemusí být špatné :) Tyhle dvě písničky neznám, jelikož jsem založená především na metal, ale určitě si je dneska pustím :-)

5 E. | Web | 6. dubna 2017 v 18:02 | Reagovat

Bohužel ještě nebyl čas na Eda ale Shape of you u mě naprosto vede. Rychle potřebuji nějaké knihy, nebo se v nemocnici unudím k smrti.

6 sakay | Web | 7. dubna 2017 v 14:47 | Reagovat

Nejdřív musím říct, že máš úplně úžasnej design! ten sis dělala sama? :-)

Tak od Poea (nebo jak to skloňovat:D) jsem pár povídek četla (do školy) a taky se mi líbily :) Je to fajn čtení, občas fakt děsivé... Ale bohužel teď nemám moc času na svoje čtení, čtu pořád jen něco do školy, tak bych ani neměla čas na něco tlustého :D A ta divadla ti závidím, nebyla jsem na nějaké hře už asi.. sto let :D

Eda Sheerana moc nepslouchám, líbí se mi, ale znám od něj jen pár písniček no :) určitě si pustím tvoje doporučené

7 sakay | Web | 7. dubna 2017 v 14:50 | Reagovat

[6]: tak Nancy Mulligan je fakt pěkná, líbí se mi, jak to připomíná tu klasickou irskou hudbu :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama