Den 3: Osm Obálek

9. dubna 2017 v 18:15

Tento článek se vztahuje k projektu Deset knižních dní

Tak jsem zpět u této "série". Poslední dobou jsem na ni nějak zanevřela, protože jsem měla co psát a tohle jsem nechala jako taková zadní vrátka. Ne že by už nastal ten čas kdy nemám co tvořit, ale zkrátka jsem měla náladu na prohlížení různých obálek a zjišťování, že se mi vlastně líbí všechny! Tahle "otázka" pro mne byla asi nejtěžší. Nevím proč.. na obálky koukám celkem často a docela často si podle toho i knihy kupuji. Takže v tomhle seznamu najdete asi smíchaninu všeho, na co jsem narazila a přišlo mi to nějaký způsobem hezké nebo zajímavé.Rozhodla jsem se to pojmout jednoduše. Zkrátka sem dám náhledy obálek a nějakou tu větu či slovo které nejvíce charakterizuje co se mi přesně líbí. Nevím co k tomu víc říct, často ani nevím co se mi na dané obálce líbí nejvíc a i kdybych to věděla, neuměla bych to správně vyjádřit. U některých knih se mi dokonce líbí více různých obalů, ale udělala jsem si to těžší a různé vydání jsem nepočítala jako samostatnou obálku. Myslím že jedna z knih ani není vydaná česky.. a některé obaly jsou jiné než ty české.
Takže si prostě udělejte názor sami a dejte vědět, jestli se vám tyto obálky také líbí!

Není to popořadě. Ta čísla jsou jenom pro orientaci.


1.2.
Ta barva.
Nevím proč.. ale hrozně se mi líbí tahle výrazná oranžová! Aww!!
Oboustranná knížka!
Protože jsem nikdy neviděla oboustrannou knížku. A přijde mi to cool.
__________

3.
__________

4.
Otevírající se brána!
Ve slovenském 3D vydání kompletu Labyrint, se totiž po pootočení knihou otevírá a zavírá brána bludiště. A to mi přijde neskutečně skvělé. Mnohem lepší než česká 3D verze ;)
Ani nevím co k tomu napsat. O té knížce nevím vůbec nic, ale ta obálka je naprosto dokonalá! A myslím že česky vůbec nevyšla..
__________

5.
__________

6.
Historické pojetí.
Tuhle knížku mám doma a vypadá naprosto perfektně. Ta obálka skvěle ladí k obsahu, tedy k období 19. století a také k té obrovské zimě, kterou námořníci zažívají.
Tak tady zase nevím co dodat. Hrozně se mi líbí ten nápis, pojetí.. a tak všechno. Česky to opět samosbou není tak pěkné jako originál.
__________

7.1
__________

7.2
Jednoduchost.
Někdy je prostě méně více. Líbí se mi, že je ten obal hrozně jednoduchý a čistý. Zároveň však poutavý a rozhodně ne nudný.
A další verze It. Zajímavá zase jiným způsobem, balónky které k této knize neodmyslitelně patří a také ta červená postavička s knihou a tráva.. WOW!
__________

8.1
__________

8.2
Jednoduchost, podruhé.
Další obal který je hrozně jednoduchý a bílý a obsahuje jenom jednu krvavou .. "čáru" (?). Už při prvním pohledu vidíte, že tam asi půjde o život.
Dokážu to nakreslit i já.
A to se mi na tom líbí. Je to tak jednoduché a přitom i celkem promyšlené. Něco co kreslí prostě každý, když telefonuje nebo se nudí. Tak proč to nedat na obal knihy?!

A to je pro dnešek všechno. Omlouvám se, že to byl takový jednodušší článek, ale chtěla jsem už hrozně dlouho zase pokračovat v 10 knižních dnech.
Ovšem co nejdříve jistě očekávejte článek o mém již druhém swapu, zážitek od zubaře a také mám rozepsanou jednu recenzi! Takže se určitě těšte.
*Mushroom*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andey | Web | 9. dubna 2017 v 20:30 | Reagovat

To je vždycky v knihkupectví: "Tuhle barvu v knihovně ještě nemám."
Uznávám, že ty anglické vezte It jsou lepší než české, ale přece jen ta česká s kresleným klaunem je taky dobrá.

2 E. | Web | 11. dubna 2017 v 12:52 | Reagovat

Čteš mega dobrý knížky, až se vrátím z nemocnice. Budu mít zas o poličku míň.

3 myred | Web | 11. dubna 2017 v 15:19 | Reagovat

Ano, já většinou také koukám na obálku, pak na název a pak až koukám na obsah. :D Jinak všechny obálky, která jsi sem dala, vypadají skvěle. :)

4 Siginitou | E-mail | Web | 13. dubna 2017 v 19:23 | Reagovat

Jsou to suprové knihy.
Na tu obálku koukám taktéž :D

5 Nikys | Web | 13. dubna 2017 v 20:54 | Reagovat

Sice se řká nesuď knihu podle obalu, ale já i tak vybírám převážně dle toho :D Máš dobré knižní tipy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama