04/2017

3. května 2017 v 19:56 |  Recenze

Duben. Čím byl pro mě Duben? Asi ničím speciálním. Viděla jsem několik filmů, přečetla několik knih, byla několikrát v divadle, táden jsem strávila ve Františkových Lázních, stihla jsem si zase posrat pár průměrů. Také jsem se hodně zaposlouchala do Qeenů a ještě trochu víc jsem si zamilovala Aviho z PTX.


Tentokrát jsem musela z toho soupisu vyškrtnout několik událostí, jelikož jsem nebyla schopna o tom napsat více než tři řádky. Tak tedy Františkovy Lázně. Kde bylo bombově! Je tam fajn akvapark, a rozhodně doporučuji Růžovou cukrárnu kde mají nejlepší dorty! Dále film Vlak do neznáma, který jsem už jednou viděla a je také dost dobrý. I když teda pojmenovat Edwarda znovu Edward mi přijde celkem.. divné (?) zábavné (?) mrzuté (?). Viděla jsem také nějaké české filmy; Pohádka pro Emua Teorie tygra, z kterých tedy nejsem ani z jednoho nijak íce nadšená. Ale já prostě České filmy nemám ráda! Také jsem byla na akci jménem Večírek s Marnou lásky snahou. Takže takové "povídání s herci", bylo to spojené i s dražbou kostýmů - ale já jsem chudá.. a tak jsem si nic nekoupila - a nakonec se promítala i samotná hra, ovšem byla tam hrozná zima tak jsme to asi v půlce zabalili. Také jsem se trochu posunula v seriálu Preacher, ovšem pořád jsem nebyla schopná dokoukat ani 1. sérii. Nemám prostě čas! Taky skončila 7. série The Walking Dead a doběhl také český krimi seriál Labyrint II, což byl prostě zase nářez, a někde v televizi jsem chytila i Sherlocka IV (3. díl) který mě úplně nakopl. No a mimo to jsem se zakoukala na Robinsonův ostrov,který teda sjíždím každou Neděli v opakování. A fandím Martinovi, kdyby se chtěl někdo přidat.

KNIHY

TerrorTerror
Dan Smith
646 stran

Moje hodnocení: 4/5

Terror byla jedna z knížek, která mě zaujala hlavně díky krásné obálce a rozměru. Je totiž veliká a tlustá a to mám ráda. Po přečtení anotace jsem zjistila, že je to navíc i horor a podle skutečné události. Takže už mi vůbec nic nezabránilo ji získat.
Po několika prvních kapitolách jsem byla trochu zmatená. Autor podivně přeskakoval v časech a navíc tam byla velká spousta postav, jejichž jména jsem si za boha nemohla zapamatovat - nejsem prostě jako Crozier - ale naštěstí mi pomohla tajemná příšera a lidi začali pomalu "mizet". Četlo se mi to velice pomalu, ovšem byla jsem hrozně napjatá jak to všechno dopadne a co se ještě může dít. Zhruba od poloviny, když posádka opustila lodě, to konečně začalo mít nějaký pořádný spád a já se začetla.
Až do samého konce byla pro mě záhadou jak samotná příšera, tak případné zakončení. Tajně jsem doufala, že všichni mí oblíbenci (Irving, Goodsir a Crozier) to nakonec zvládnou a úspěšně najdou Severní cestu. Rozuzlení mě pak hodně překvapilo a abych řekla pravdu tak i trochu zmátlo. Přišlo mi to trochu přitažené za vlasy, ovšem po dlouhém přemýšlení a opakovaném přečtení oné kapitoly se mi vše usadilo a konec nehodnotím vůbec špatně.
Abych to tedy nějak zakončila.. myslím že je to dobrá kniha. Bylo zjevné, že autor studoval historické podklady a co jsem tak koukala, hodně věcí sedí. Příběh byl super, postavy sympatické, konec šokující. Ovšem je to kniha na dlouho. Já se s ní mordovala nějaké 3 týdny.
__________

Zloděj příběhůZloděj příběhů
Andrew Pyper
332 stran

Moje hodnocení: 4/5

Knížka která se do mé knihovny dostala na základě swapu a hrozně se mi zalíbila obálka. Navíc jsem po náročném Terroru měla chuť na něco poměrně úzkého, co možná nejméně náročného.. nějaké lehčí vraždičky.. a tak padla volba na Zloděje příběhů.
Děj mi přišel zajímavý, rozhodně ne nějak extra originální nebo tak, ale celkem promyšlený a zajímavý. Styl psaní byl opravdu takový jednodušší, žádné větší přemýšlení, i když občas jsem měla už i náznaky že je tam něco nadpřirozeného nebo co.. ale pointa byla nakonec vyřešena.
Co se konce týče, mohu prozradit že je vcelku otevřený. I když svým způsobem i ukončený a vlastně si to každý může domyslet sám. Pointa je však vyřešena, takže to nepůsobí tak že máte ještě více otázek než v průběhu.
__________

Zkurvenej příběhZkurvenej příběh
Bernard Minier
624 stran

Moje hodnocení: 5/5

Tak hned na začátek.. asi jsem umřela! Je to řádný mindfuck a něco co já prostě naprosto zbožňuju. Ten příběh byl tak neskutečně dokonalý, že jsem z toho odpadla. A jsem za to, že tahle knížka rozhodně není přeceňována, jak si někteří myslí.
Hned od začátku se mi hrozně líbil styl vyprávění. I když se tam trochu střídaly pohledy, někdy bylo vyprávění z první a někdy ze třetí osoby a pár stránek trvalo než jsem si zvykla. Hned na začátku jsem se ztotožnila s hlavní postavou, šestnáctiletým Henrym, který čte Stephena Kinga a miluje horory. jako já!! A jeho nejlepší kamarád byl taky hrozně veliký sympaťák!
Ústřední příběh, tak jak byl servírován, byl podle mě fajn. Bylo to napínavé, čtivé, nemělo to žádné hluché místo a pořád jsem se bavila. Ale ta nejzákladnější a zlomová věc knihy je posledních pár stránek. To je ten okamžik kdy se mi zatočila hlava, zvedl žaludek, oči mi vypadli z důlků a mozek odešel do věčných lovišť. Musela jsem to opravdu dlouho rozdýchávat, protože to bylo tak neskutečné a neuvěřitelné až jsem si chvíli myslela že je to nějaký sen nebo co! Tohle je jedna z knih, kde vám konečně všechno do sebe zapadne.. a pak zjistíte že vlastně nezapadá vůbec nic a pak to zapadne znovu a úplně jinak. Prostě jedna z těch knih kde není radno si závěr domýšlet!

FILMY/ SERIÁLY/ DIVADLO

Podivný Experiment
Thriller
USA 2014, 112 minut

Moje hodnocení: 5/5

Film podle E.A.Poa, který mi byl dlouhou dobu doporučován a četla jsem o něm spoustu chvály. Když ho potom dávali v televizi, nenechala jsem si to ujít a nadšeně koukala.
A bylo to super. Musím říct, že ten film naprosto miluju. Ovšem bohužel je to další z filmů které už podruhé nejsou takové, díky pointě na závěr a celkovému odhalení. Ale jak říkám, film je to naprosto skvělý. Při sledování mi často připomínal Prokletý ostrov s Leonardem DiCapriem a často jsem přemýšlela o tom, že tam možná taky nějaká inspirace byla. Ovšem když jsem se konečně odpoutala a byla jsem schopna brát příběh úplně samostatně, byla jsem opravdu nadšená a koukala s otevřenou pusou. Konec byl, jak jsem již avizovala, hodně překvapivý a opravdu jsem takový obrat nečekala. Líbila se mi pochmurná atmosféra i celkové umístění, protože blázince jsou super.
__________

Letec
drama/ životopisný
USA/ Německo 2004, 170 minut

Moje hodnocení: 4/5

Jeden z mála fimů s DiCapriem, který jsem až doteď neviděla. A byla to zase pecka! Leonardo je prostě skvělý herec a vyloženě mu sedí takové ty trochu historické, živtopisné role na kterých vlastně sedí celý film. Navíc trochu bláhový, ovšem geniální vývojář letadel, filmař a kdovíco všechno s podivnou obsesí je role samo sebou zajímavá.
Co se příběhu týče, myslím že to mělo spád a blo to zajímavé. Líbilo se mi, že byl film natočen ve stylu "jako by se to natáčelo v tom roce". Bylo to zajímavé spestření.
Ovšem co se mi moc nelíbilo byl konec. Podivně otevřený, řekla bych že jaksi neuzavřený.. očekávala jsem že zakončením bude smrt hlavního hrdiny, ale spletla jsem se.
__________

Freddie the king of Queen
balet/ muzikál, drama / komedie / životopisný
DJKT Plzeň, od března 2014

Moje hodnocení: 4/5

Muzikálový balet o Freddiem jsem si prostě nemohla nechat ujít. Ač balet nemusím, tak božňuji písničky Qeenů a o samotném Freddiem jsem toho také moc nevěděla.
Provedení se mi moc líbilo. Tím, že zde hráli 2 herci - jeden Freddieho zpíval a druhý tancoval - mohlo to být o to dokonalejší na bou frontách. Zazpívané to bylo úcthodně a tanci vůbec nerozumím, ale neshledala jsem tam žádné nehezky zatančené věci. I když ty baletní pasáže byly občas delší a pro mě jako tanečního antiznalce i občas nic neříkající. Ale děj se z nich poznat dal a i kdyby ne, "osud" či kdo ta paní byla, to vždycky vysvětlila. Písničky tam rozhodně byly všechny, to by asi ani nešlo, ale zaznělo I want to break free, Bohemian rhapsody (i když bohužel jenom část), Show must go on, Somebody to love a ještě pár dalších.
Co se příběhu týče, řešila se tam hlavně sexuální rozvrácenost.. nebo jak to říct. Zkrátka to bylo zaměřené na to, že Freddie celý život úplně nevěděl jestli milovat ženy nebo muže až do doby než onemocněl. Ale bylo zde například nakousnuté i to, že byl v dětství šikanován. Závěr byl zjevný, tedy smrt, ale líbilo se mi jak to bylo provedené. Za zvuků Show must go on a s tanečníkem za zády a vpodstatě nad hlavou.
__________

Hello, Dolly!
muzikál, romantický (?) / komedie (?)
DJKT Plzeň, od dubna 2015

Moje hodnocení: 4/5

Ze dne na den jsem se dostala ke zvýhodněným lístkům na Dolly, přičemž jsem ani netušila o čem to je, tak jsme vyrazili spolu s naší skautskou bandou.
Příběh byl zajímavý. Jak jsem už říkala, netušila jsem o čem to bude.. a na mě to bylo takové moc romantické a happyendové. Jasně, je to komedie. Romantická. Asi.. ale já mám zkrátka ráda smutnější konce. Co se týče provedení, tak zazpívané to bylo dobře a zatančené asi taky. Nejvíc se mi líbil Barnabáš. To byla moje oblíbená postava. Protože měl super oranžové ponožky a hezké boty. Líbili se mi taky kostýmy, které byli ve stylu 20. (?) století.
Jedno upozornění.. jestli se bojíte zvuků děl, výbušnin a podobných ran.. nechoďte na tohle představení.

OSTATNÍ

The Body exhibition
výstava - Praha

Výstava na kterou nás vytáhla třídní. A já byla ráda.. hlavně protože jsem se vyhla škole a měla jsem 2 hodiny v autobusu na čtení! Jinak ta výstava.. pěkný. Ale pro mě, jako anti-biologa a člověka kterej nesnáší lidi ve všech jejich podobách, celkem nic neříkající. Těšila jsem se na nějakej smrad mrtvol nebo tak něco, ale ty modely byly spíš plastový než doopravdy lidský.
Každopádně jsem viděla zase něco nového, poprvé jsem navštívila Holešovické výstaviště a ten den bez školy se prostě hodil!
__________

Field and pier - Avriel & The Sequoias

Dlouhou dobu jsem nevěděla, co vám sem tentokrát podstrčím za písničku.. ale naštěstí vyšlo těsně před koncem měsíce TOTO. A já to naprosto zbožňuju. Je to hrozně zvláštní, to si řekněme na rovinu, ale líbí se mi to. Vlastně nevím jestli z toho mít depresi a nebo se nechat uklidnit melodií.
Každopádně, Avi má boží hlas. Ano.. ten Avi z Pentatonix! ♥ A ta písnička je prostě.. aww!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sakay | Web | 4. května 2017 v 19:39 | Reagovat

na té body výstavě jsem ještě nikdy nebyla, ale docela bych to chtěla vidět :) taky čekám nějaký drsný věci jako jo :D ale prostě to bude jen vysušenej člověk no... :D

Podivný experiment jsem taky viděla a přišel mi docela dobrej, stejně tak ten Prokleý ostrov :) ale Letce neznám vůbec...

co se týče českých filmů - ty já zase miluju :D i Teorie tygra se mi docela líbila, ikdyž jsou teda i lepší
Walking dead! božský, ten poslední díl byl fakt hustej :D Labyrint se mi taky líbil, Sherlocka už mám dokoukaného...a doufám, že to jako bude pokračovat ještě:D že není uplně konec!

no nebudu komentovat úplně všechno, dobrý článek ale :D :)

2 sakay | Web | 4. května 2017 v 19:39 | Reagovat

[1]: těch smajlíků... to je ale komentář :D

3 cincina | Web | 5. května 2017 v 19:40 | Reagovat

Já jsem nečetla ani jednu z knih a ty filmy mi taky moc neříkají:D
Já teď jedu úplně jinej žánr. Vlastně mám dva extrémy. Buď komedie a nebo depresivní věci, nic mezitím.

4 Alenis - Dětský blog | Web | 5. května 2017 v 19:40 | Reagovat

Výstava The Body exhibition mě vždycky strašně lákala. Vlastně vůbec nechápu, že jsem tam ještě nebyla.

5 Andey | Web | 5. května 2017 v 20:29 | Reagovat

O knížkách jsi mi povídala. Podivný experiment mi něco říká? Není to v tom ústavu?
Freddie se mi nehorázně líbil a Hello, Dolly! se mi taky líbilo.
Já se zase na té výstavě od té průvodkyně zase nedozvěděla nic nového.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama