Den 5: Šest oblíbených autorů

16. července 2017 v 10:10

Tento článek se vztahuje k projektu Deset knižních dní

Další celkem náročné téma, které mě docela potrápilo. První tři byli celkem brnkačka, ale tam to zkončilo. Já jsem totiž ten člověk, který má sice nějaké oblíbence ale jinak čte většinou od autora jednu, dvě knihy. Tak to mám i s hudbou.. když už jsem tak u toho. Ale zpět k tématu. Nakonec jsem se trochu prohrabala ve vzpomínkách, zapřemýšlela jaký autor se mi zalíbil svým stylem či něčím jiným výjimečným a opravdu jsem je nalezla! Navíc jsem si řekla, že když už jsem v tom, tak vám napíšu i mojí nejoblíbenější knihu každého z nich.1. Dan Brown
Tohle byla naprosto jasná volba. Brown je asi vlastně jediný spisovatel, od kterého znám všechny knihy a všechny jsem je četla. Víceméně.. Co se jeho stylu týče, líbí se mi propojení skutečností a fikce. Nikdy nevíte co se doopravdy kdysy stalo a co si autor domyslel a to je na tom to pěkné. Já nejsem fanda fantasy a tady ty vymyšlené prvky někdy ani nepoznám, takže mi to přijde všechno víceméně jako realita. Navíc jsem si velice oblíbila Roberta Langdona, hlavního hrdinu většiny Brownových knih, kterého jistě znáte ze Šifry mistra Leonarda. A když je sympatická hlavní postava, hned se lépe čte!
Jedinou nevýhodu vidím v tom, že se ty knížky hodně opakují. Je to všechno na stejný způsob - zemře člověk, Langdon začne vyšetřovat proč se to stalo, připojí se k němu nějaká ženská (většinou má nějaký příbuzenský vztah s obětí), zamotá se do toho vrah a záporák, ukáže se že je záporák vlastně někdo jiný, Langdon zachrání svět, tadá! Ale i přesto se mi jeho knihy líbí. Nedám na něho dopustit!
Nejoblíbenější kniha je rozhodně Andělé a Démoni a z těch "nelangdonovských" Digitální pevnost.

2. Stephen King
Stephen King a nebo taky Richard Bachman, je podle mě skvělý hororový spisovatel. Jeho příběhy se staly předlohami pro nespočet dobrých ale i horších filmů a i to dle mého soudu o něčem svědčí. Navíc je každá jeho kniha trochu jiná a má velice zajímavý styl. Napínavý, ale dokonale přehledný a když si na něj zvyknete tak se čte jedna báseň. Ty knížky jsou navíc s nádechem sci-fi což bych samostatně určitě nečetla, ale horory má mistrné!
Nejoblíbnější kniha je To a Ostrov Duma Key.

3. Johan Theorin
Tento seveřan byl pro mě celkem objevem. Úplně náhodou jsem narazila na jeho knihy v takových těch výprodejích ne úplně chtěných knih. A jsem velice ráda že jsem mu dala šanci. Protože jeho styl je úplně bezvadný. Za hodinu jsem zhltala skoro polovinu knihy a bylo to neuvěřitelně chytlavé. Není jako ostatní severští autoři, jelikož v jeho knihách je ta kriminální zápletka spíš jen taková omáčka v pozadí aby se neřeklo že se nic neděje. Ani těch mrtvol tam není tolik. Hodně se ale zaměřuje na popis krajiny, pocity hrdinů, jejich minulost a dělá to velice dobře.
Nejoblíbenější kniha je Skrýš.

4. Bernard Minier
Člověk od kterého jsem četla ve skutečnosti jen jedinou knihu a to Zkurvenej příběh, ale který mě svým stylem vyprávění nadchl tak že jsem se rozhodla ho sem zařadit. Nevím čím to je, ale ta kniha byla tak hrozně skvělá že si prostě musím dříve či později přečíst i jeho zbylé knihy. Uvidím, možná to už nebude tak dobré, ale sakra.. ze Zkurveného příběhu se budu rozdýchávat ještě sakra dlouho!

5. Robert Galbraith
Pseudonym J.K.Rowling známé hlavně díky Harry Potterovi, kterému jsem nikdy nepřišla na chuť, ale která jak se ukázalo umí psát i dost dobré kriminální příběhy. Hlavní hrdina Cormoran Strike, který mi pořád trochu připomíná Harryho Holea od Jo Nesba, je sympaťák a príma chlápek bez nohy který chce prostě jen trochu peněz a tak si otevře vlastní detektivní kancelář. Líbí se mi, že nikdy do konce nevíte kdo je vrahem. Knížky jsou sice hodně popisné, ale ne nudně, protože Rowlingová prostě popisovat umí.
Nejoblíbenější kniha je asi Hedvábník.

6. Tom Rob Smith
Tady jsem hodně váhala, jestli ho sem napíšu. Také jsem od něj četla jen jednu knihu, která mě ale hodně oslovila. A viděla jsem film dle jeho předlohy který byl také dobrý. Myslím že je to takový nadšenec do Ruské historie, i když vím že se tam nenarodil a snad tam asi ani nikdy nežil. Je z jeho knih cítit že má ta fakta načtená a historii Stalinského ruska opravdu rozumí. A to je ten jediný problém, protože já tomu nerozumím ani trochu. A přesto mě ta kniha oslovila. Na těch několika stech stránkách se toho stalo neuvěřitelně moc, vyskytlo se mnoho flashbacků a celé to bylo neuvěřitelně napínavé.
Kniha kterou jsem četla byl Agent 6.

A co vaši oblíbení autoři?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natt | Web | 16. července 2017 v 16:03 | Reagovat

Z uvedených autorů jsem četla knihy pouze od Kinga, který se taky řadí mezi mé nejoblíbenější autory. Jeho knížky prostě miluji. Nejoblíbenější od něj mám také To a ještě Osvícení :)

2 NaTyy | Web | 16. července 2017 v 16:50 | Reagovat

Já teda neznám ani jednoho. :)

3 Elithia | E-mail | Web | 16. července 2017 v 20:46 | Reagovat

Kromě Kinda a Browna neznám ani jednoho. :D :c Potter mi taky nějak není k chuti, nevím, co jsem si četla začátek, nudil mě ten zdlouhavý styl psaní (což je veliký talent, ale bylo to téměř v každé větě).
Anděle a Démony četla kamarádka a byla z toho hotová, takže to v knihovně mám taky. :) Ale kdo ví, kdy se k tomu dokopu... :)

4 Andey | Web | 16. července 2017 v 21:53 | Reagovat

Ani jednu knížku jsem nečetla. Z kriminálek jsme četla jen Milénium a to mi ještě třetí díl chybí.
Ta Rowlingojá je snad stroj, nebo já nevím. Když si představím, kolik napsala knížek o HP + speciální dodatky, či co to je, a jak je tlustý Hedvábník.

5 Lucy | Web | 17. července 2017 v 11:17 | Reagovat

Od těchto autorů jsem nečetla ani jednu knížku. Mí oblíbení autoři jsou např. John Green nebo Samuel Bjørk 🙂

6 Paige | Web | 17. července 2017 v 16:33 | Reagovat

Od týchto autorov nemám prečítanú žiadnu knihu, no veľmi ma zaujala tvorba S. Kinga. Nemám obľúbených autorov, no veľmi sa mi páčia knihy od Lauren Oliver(ovej) :)

7 Zuzulet | Web | 18. července 2017 v 18:19 | Reagovat

Dan Brown je jednodznačne u mňa number one :) Mám prečítané od neho skoro všetky knižky teda okrem jej a tou je jeho najnovšia knižka Inferno a od ostatných som doteraz ešte nečítala nič :)

8 Michelle | Web | 19. července 2017 v 10:58 | Reagovat

Mám to stejně, šest oblíbených autorů bych asi nedala. Tři možná ale šest fakt ne :D A tihle autoři mi nic moc neříkají, každá máme odlišný vkus na knihy :) Ale třeba Dana Browna se rozhodně chystám někdy zkusit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama