0 1 / / 1 8

1. února 2018 v 8:08 |  Recenze

V Lednu jsem doháněla pomyslné resty z celého předešlého roku a dokoukávala jsem všechno co jsem měla už dlouho v plánu. A byl to celkem plodný měsíc. Krom řidičáku který jsem konečně úspěšně získala a o kterém teď mluvím naprosto pořád jsem si stihla skočit do divadla, přečetla jsem první Vánoční nadílku a konečně se zamilovala i do nového alba od Imagine Dragons.


KNIHY

M R Á Z
VYHOĎME HO Z KOLA VEN
Bernard Minier │ 632 stran │ 5 / 5Ken Kesey │ 280 stran │ 4 / 5
Mráz jsem plánovala číst už od Zkurevnýho příběhu, který mě neskutečně nadchl a přečetla jsem ho jedním dechem. Byla jsem zvědavá na další díla autora a tak jsem si pod stromeček nechala nadělit celou sérii Mráz - Kruh - Tma. A nelituji ani trochu.
Celkově je příběh docela poutavý. Dlouho jsem nevěděla kdo je zápornou postavou a kdo kladnou a všechno do sebe začalo zapadat až na posledních několika stranách. Navíc je příběh neskutečně napínavý a hlavní vyšetřovatel Servaz je smpaťák a člověk na svém místě. Není to vyloženě severská krimi, ale námět je podobný. Místo ve kterém je příběh zasazen, tedy Pyreneje, mě děsně nadchlo. A to nesnáším zimu a sníh. Rozhodně se těším na další díly!
Knížka po které jsem sáhla úplně náhodou, protože byla ve výprodeji v knihkupectví (stála mě těžkých 9 korun). A shodou okolností je i na našem maturitním seznamu a navíc je poměrně tenká a anotace zněla zajímavě. Tak jsem si řekla, proč ne a koupila.
Ze začátku jsem byla docela zmatená a hrozně dlouho jsem netušila o co vlastně jde. Potom jsem se do toho celkem dostala a byla jsem překvapená že je to opravdu celkem dobré. Příběh není nijak složitý a čte se to poměrně rychle a snadno. Oblíbila jsem si hlavní postavu Náčelníka a hlavně potom McMurphyho, který mi nějakým způsobem hroně připomínal Moriartyho ze Sherlocka..


TELEVIZE a DIVADLO

KRÁSKA A ZVÍŘE
Z O O T O P I A
Rodinný/ Fantasy/ Muzikál/ Romantický, USA 2017, 130 minutAnimovaný/ Mysteriozní/ Dobrodružný/ Krimi/ Komedi/ Rodinný, USA 2016, 108 minut
Po zhruba půl století jsem měla tu možnost vidět nové zpracování Krásky s Emmou Watson. A hned na začátek říkám, že neholduji fantasy a nemám moc ráda tyhle nové moderní americké předělávky klasických pohádek. Ale celkem mě to překvapilo. Emmu Watson moc nemusím a princ byl upřímně mnohem hezčí jako zvíře než jako člověk, ale pan hodiny a pan svícen byli skvělí! Příběh se nedočkal velkých změn, ale to mi asi nevadilo. Jako oddechovka dobré, písničky se dali přežít a konec byl správně dobrý.
Po dlouhé době zase výborný animák! Jediné co jsem o tom věděla bylo, že je to ten film ze kterého je "Try Everything" od Shakiry a slyšela jsem na to samé chvály. A teď už vím proč!
Není to klasický animák pro děti. Je tam kriminální zápletka, občas jsem si říkala že by to byl i dobrý hraný celovečerák. Hrozně mě to bavilo, bylo to napínavé a hrozně dobré. Jedin co mi tam moc nesedlo byla komediální vložka v podobě lenochodů, u které jsem se sice zasmála, ale přišla mi víceméně zbytečná až nadbytečná. Ovšem to je asi jenom můj dojem. Celkově hodnotím film naprosto skvěle a určitě se na něj znovu podívám!
__________

__________

S I N G !
PIRÁTI Z KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA
Animovaný/ Muzikál/ Komedie/ Rodinný, USA/ Jap 2016, 108 minut
Akční/ Dobrodružný/ Fantasy, USA 2017, 129 minut
Vtipná kreslená oddechovka. Neříkám že je to film na který se chcete koukat každý den a nebo že z toho budete mít nějaký zážitek. Ale mě se celkem líbil. Je to na odreagování, zápletka není nijak složitá a celé je to zalité sluncem. Některé vtípky jsou tam mžná trochu na sílu a je tam i pár velikých klišé. Pro někoho kdo nechce nad filmem přemýšlet a má rád hudbu je to jako stvořené.Další film který jsem asi jako poslední ještě neviděla. Slyšela jsem na něj různé názory. Od toho že je to nejlepší díl až po ten, že to nedává smysl. K mému štěstí jsem si absolutně nepamatovala zápletky z předešlých dílů, takže o faktové a návazné stránce věci jsem neměla co říct. K tomu příběhu.. bylo to takové celkem o ničem. Myslím že Sparrow už nemá moc co říct a sága Pirátů se pomalu řítí k cíli. Nemluvím ani moc o tom, že Sparrow se ve filmu moc neobjevoval a byl spíše vedlejší postavou, jako spíš o tom že se už témata točí stále dokola a musí přicházet nové a nové postavy aby se něco dělo. Ne že by mi to vadilo, ale přijde mi to jako z nouze ctnost a nutnost natočit další díl, protože na to prostě lidi chodí.
__________

__________

DABING STREETV Z T E K L I N A
Komedie, Česko 2018, seriálKrimi/ Thriller, Česko 2018, seriál
Na nový seriál Dejvického divadla (dříve např. Čtvrtá hvězda) jsem se neskutečně těšila! A zatím mě nesklamal. Po prvních třech dílech je to možná silné tvrzení, ale hrozně se mi líbí. Je to vtipné, má to nápad a také skvělé herce. Oceňuji přítomnost Marka Adamczyka, který hrál dříve tady u nás v divadle a mám ho jako herce hrozně ráda! A navíc hrozně vtipně zpívá.. ale to je jiný příběh. Seriál sám o sobě není na nějaké vysoké přemýšlecí hladině, spíš vtipná oddychovka. Některé hlášky jsou ale už teď celkem legendární a se spolužáky na tom docela ujíždíme. Už teď se těším na další díly!Další nový seriál, který ještě nedošel k cíli. Tetokrát je to ale o dost temnější záležitost. Příběh o jedné malé vesničce sužvané šíleným vrahem, který se snaží všechny nakazit vzteklinou a navíc se po lesích prochází medvěd. Mě se to hrozně líbí. Má to nápad, děj, smysl. Není to nudné, spíš naopak. Pořád se něco děje a já si vůbec nejsem jistá kdo je tím zloduchem. Občas se najdou i vtipné pasáže, ale je jich po skromnu. Trochu mi to připomíná Pustinu, ale pro mě je tohle mnohem lépe sledovatelné. Pustina mi přišla zbytečně natažená. Myslím že potenciál tam je a já rozhodně neplánuji přestat ve sledování.
__________

__________

I KVELD MIT YLVIS
SLUHA DVOU PÁNŮ
Komedie/ Talk-show, Norsko 2011
Komedie, DJKT Plzeň, od června 2017
Už jsem to asi někde psala, ale poslední dobou hrozně ujíždím na Ylvis. Humor těchhle dvou lidí, kterým btw. nerozumím ani slovo protože Norština je vážně podivný jazyk, mě úplně pohltil. Ať už mluvím o mluvícím výtahu, staré dobré zvonkohře, písničkách jako je "The Fox" nebo "Stonehenge" a nebo třeba o uklízení stolu v naprosté tmě. Oba dva jsou hrozně sympatiční a vtipní a navíc umějí skvěle zpívat a pro své show obětují opravdu všechno. Věřte mi.. viděla jsem skoro všechna videa s anglickými titulky (a některé i bez nich.. Norsky.. moc jsem tomu nerozuměla.. ale stejně to bylo vtipné) a stále nedokážu pochopit proč nejsou tak známí, jak by si zasloužili. Pokud tedy nemáte co dělat a nevadí vám poslouchat jazyk kterému nerozumíte a číst anglické titulky, tak Ylvis naprosto doporučuji.Představení na které jsem byla hrozně zvědavá protože mám ten příběh hrozně ráda a čekala jsem jak se s tím místní divadlo popere, protože verze z Národního s Donutilem je přecijen legendární. Byla jsem dost zaskočená když jsem zjistila, že přenesli Truffaldina do disco doby. Ale nakonec to bylo možná dobré rozhodnutí. Některé repliky byli dost podobné původní verzi, jiné byli trochu jiné a pár jich bylo dokonce navíc. Všechna čest Jaroslavu Matějkovi, který hrál hlavní roli, za všechna ta gymnastická čísla a pohyby které předvedl. Tak kostýmy stáli za to a "přidané" repliky herců, kteří měli občas co dělat aby se nezačali smát, se mi také líbili.

OSTATNÍ

Evolve - Imagine Dragons
Vím že tohle CD je venku už delší dobu, ale já se k tomu prostě dostala až teď.. a dostalo mě to! Všechny ty písničky jsou skvělé a asi se ze mě stal nový fanoušek draků. Bohužel se na jejich letošní Pražský koncert nedostanu, protože v ten stejný den přijedu naši výměnní studenti z Francie, ale hrozně bych šla. Škoda že se to takhle blbě sešlo.
Dlouho jsem to poslouchala pořád dokolečka a nemůžu se rozhodnout která písnička se mi líbí úplně nejvíc. Ale řekla bych že to bude asi Yesterday, ve které je neskutečná fůra pravdy. Navíc je to písnička úderná, rychlá, chytlavá a v tom textu jsem se vyloženě našla. A navíc heslo "No tomorrow without a yesterday".. no řekněte sami.. není to snad pravda?!


You are the reason - Calum Scott
Poslední dobou jsem asi na hrozné cajdáky, ale tahle citovka mě zaujala na první poslech. Nevím přesně proč, ale poslouchám ji pořád dokola a je to přesně ta písnička kterou si pustíte když prší a vy jedete autobusem domů a smutně koukáte z okna. Má to chytlavý rytmus i slova, Scott má skvělý hlas a prostě vás to nutí zpívat s ním. Nemůžu si pomoct.


Sign of the times - Harry Styles
A aby nebylo pomalých písniček málo, hrozně se mi poslední dobou líbí i tahle věc od Harryho Stylese. Při prvním poslechu v rádiu jsem nechtěla moc věřit že to opravdu zpívá on a ač jsem se kdysy zařekla, že nechci mít s 1D nic společného ať budou dohromady a nebo zvlášť, musím uznat že tohle se povedlo. Neříkám že si teď myslím že je skvělý zpěvák, naopak si myslím že síla je v té písničce a ne v něm, ale opravdu se to dá poslouchat. Je to chytlavé a pomalé, ale vcelku nápadité a to ipřesto že se vlastně opakují stejná slova pořád dokola. Jo a v tom klipu je krásná příroda, připomíná mi to úžasné Skotsko kde jsem měla tu možnost být.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wafer | 1. února 2018 v 17:06 | Reagovat

Na Krásku a zvíře jsem původně ani nechtěla jít, ale po nátlaku kamarádů jsem s nimi tedy do kina zašla. Nestěžuju si, bylo fajn se podívat na hraný film namísto animáku, ale podle mě nic extrémně převratného. Zootopii jsem si zamilovala a viděla jsem ji asi dvakrát, dalo by se mluvit o takové chvilkové fanatické posedlosti. xD Sing si zamiloval můj brácha a jednu chvíli jsme se s na to s ním museli celá rodina dívat každý den. Tohle období už naštěstí pominulo a všichni si úlevně oddychli. xD Salazarovu pomstu mám dokonce na DVD, ale souhlasím, že už to bylo spíš o tom, kolik lidí na to přijde, a jako velký fanoušek Pirátů jsem byla mírně zklamaná.

2 Elis | Web | 3. února 2018 v 18:33 | Reagovat

Zootopii mám moc ráda, jeden čas to u nás běželo stále, jelikož mám mladší ségru :)
Kráska a zvíře to samé, moc se mi to líbilo, jsem i na takový typ filmů :)
Evolve - Imagine Dragons to hodně miluji!!
Seriál Vzteklina mě zaujal, nikdy jsem to tom nic neslyšela, takže pro mě naprostá novinka :)

3 Hemitson | Web | 3. února 2018 v 23:16 | Reagovat

Tak jsem se zase inspirovala a mám se na co kouknout! Jinak teda u té Vztekliny jsem viděla snad dva díly a jeden zrovna, když lezli někomu do hrobu a přitom zjistili, že už tam vlez někdo před nimi a zašil 'oběti' pusu. Docela creepy. :D No každopádně zní to jako zajímavý seriál, tak se na něj budu muset někde podívat od začátku.

A co se týče těch dragonů- byla jsem na ně na Coloursech v Ostravě, kde vystupovali zrovna s tímto albem a vážně pecka! Kdybych nebydlela od Prahy tak daleko, tak bych si klidně zašla znovu. :D Škoda, že tobě to teď nevyjde, ale není všem dnům konec.

4 Andey | Web | 5. února 2018 v 18:59 | Reagovat

To byl ale plodný měsíc. Pro mě většina kníže v maturitním seznamu je překvapením. Teď jsem si dala pauzu od čtení knížek, které jsem dostala k Vánocům, a vrhla se zase na nějaké k té maturitě.
Kráska a zvíře se mi strašně líbí, ale už jsem ji v poslední době viděla několikrát, takže si od ní dám pauzu. A souhlasím - zvíře je hezčí než princ.
Piráti z Karibiku byli děsní. Chyby v ději. A děj nic moc. Zbytečné nové postav. Prostě na první díl nic nemá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama