Jeden rok, jeden měsíc a pár dní.

12. dubna 2018 v 12:12 |  Tagy

Dneska je to rok, jeden měsíc a několik dní, co jsem se rozhodla stát součástí 101 things in 1001 days a tak jsem si říkala, že by nebylo na škodu udělat takové malé shrnutí cílů, které se mi povedli vyplnit a jak pokračuji co se těch dlouhodobějších týče. Poslední článek, který se týkal mých pokroků vyšel minulý Květen a od té doby se mi povedlo hned několik pokroků. Jo.. musím se pochválit. Proto předpkládám že tohle bude hodně dlouhé a pro vás možná hodně nezáživné. Prostě si třeba jen vyberte body které by vás mohli zajímat.. bude to tak lepší pro všechny.


cíl 1. dostat se do třeťáku
Povedlo se. S odřenýma ušima a jazykem na klopě, ale přežívám další rok na gymplu a snažím se z toho nezešedivět. To asi každý z vás zná, když je rád že prošel a celé prázdniny si říká že další rok bude lepší. Že se bude učit, dělat svědomitě domácí úkoly, připravovat se na testy a nechá se vyzkoušet hned ze začátku dokud toho není tolik.. jojo.. skutek utek a mě nezbývá než věřit v naplnění cíle 2. - dostat se do čtvrťáku.

cíl 7. zůčastnit se výměného pobytu ve Francii
Další skvělá věc o které se náznakem zmiňuji v každém druhém článku a o jejímž sepsání básním půl roku. Článek je na cestě.. vážně! Jenom je neskutečně dlouhý, místy nedává smysl a nedokáže přesně vyjádřit jak moc skvělé to bylo. Ale snažím se ho nějak korigovat. Několik lidí mi naposledy psalo že byste se rádi o mém "dobrodružství" dozvěděli víc a já tímto slibuji, že dozvíte. Jen ješt nevím kdy. Doufejme že brzy.

cíl 8. zůčastnit se zájezdu do Anglie
Podobný případ jako u té Francie. Začala jsem psát a pak jsem prostě přestala, protože to nedávalo smysl. Naštěstí mám ale skvělou kamarádku Andey, která na svém blogu podrobně zmapovala celý výlet a jejím prostřednictvím se můžete podívat kde jsme všude byli. Články jsou TADY a TADY.

cíl 9. udělat řidičák
Téhle věci jsem se neskutečně bála. Nevěřila jsem tomu, že bych dokázala ovládat něco co nemá vlastní rozum a v případě potřeby to prostě samo nezastaví. Jako kůň, víte.. kůň si sice může kdykoli říct že na vás kašle a prostě vás nebude poslouchat, ale minimálně má oči a když je před ním zeď tak prostě zastaví. Naštěstí jsem teď hrdou držitelkou řidičského průkazu a o mých strastech spojených se zkouškou si můžete přečíst hned dva články TADY a TADY.

cíl 15. vidět celý film ve francouzštině
Povedlo se, ve Francii. Když jsme s mojí výměnnou studentkou zašly do místního kina. Byl to film Seven Sisters, v česku uváděný jako 7 životů, originálně What happened to Monday. Pořád nechápu proč to má tolik názvů.. Každopádně byl to film na který bych asi sama nikdy nešla ale ve výsledku to nebylo tak zlé. Nemůžu říct že bych tomu rozuměla. Ani nápad. Děj jsem pochopila hlavně z obrazovky a z traileru který jsme si před návštěvou kina pustily.

cíl 27. naučit se pískat
Tohle berte trochu s rezervou. Pískat, tak jak by si to každý představil, pořád neumím. Naučila jsem se ale pískat "na ruce". Není to vůbec těžké a vlastně to zní spíš jako houkání, než pískot, ale rozhodla jsem se si to uznat.

cíl 30. spát na festivalu + cíl 55. zúčastnit se Intercampu (nebo jiné skautské akce)
Technicky vzato je Obrok festival. Skautský festival. A tam jsem spala asi čtyři noci. Takže jsem to vlastně splnila. A zároveň je to skautská akce a tak jsem si tím rovnou odbyla i další cíl!

cíl 31. koupit si drahé boty + cíl 96. koupit si nějaké žluté oblečení či boty
O tom už jsem tady taky někde psala. Miluju boty a mám nutkání jich vlastnit co nejvíc. Ale na druhou stranu nerada utrácím a mám ráda když něco seženu co možná nejlevněji. Ale plácla jsem se přes kapsu a splnila si jeden veliký sen. Koupila jsem si Martensky! A to ne žádné obyčejné, nýbrž žluté se smajlíky. Měli byste vidět ty pohledy, když s nimi někam jdu.

cíl 35. koupit si zimní kabát
Několik let jsem se snažila sehnat nějaký pěkný, kvalitní zimní kabát. Aby byl teplý ale zároveň elegantní a dal se nosit s většinou oblečení které mám. Nakonec jsem sehnala, teď o Vánocích. Poslední, tmavě modrý, naprosto dokonalý s velkými knoflíky v Lindexu.

cíl 39. koupit si nový mobil
Tak tenhle cíl jsem si splnila mnohem dříve než bylo v plánu. Můj předešlý mobil byl totiž ještě poměrně v kondici, když jsem ty cíle sepisovala a tohle byla spíš jen taková vyhlídka do budoucna.. až by třeba někdy přestal fungovat a nebo mě omrzel tak moc že bych se ho chtěla zbavit. No stalo se, že těsně před začátkem současného školního roku se můj mobil rozhodl rozbít. Sám. Nespadl mi ani nic takového, prostě se mu jen přes displej zjevili barevné proužky a nešlo s ním dělat vůbec nic (když jsem se na internetových fórech snažila najít příčinu, vypadlo mi z toho že to bude nejspíš chyba displeje.. a vyměňovat dispej by se mi opravdu vůbec nevyplatilo). Tak jsem se jala hledání a vybírání a nakonec jsem zakotvila u úplně stejného typu, jen o pár generací modernějšího. Můj nový nejlepší přítel je teď Xiaomi Redmi note 4X a jsem naprosto spokojená!

cíl 61. dokoukat 3 seriály
Letos mi bylo přáno a v televizi běželo hned několik takových těch kratších seriálů, které mají konec a dají se proto i dokoukat. A tak jsem si mohla svědomitě odškrtnout i tenhle cíl. Konkrétně to byli seriály: Pustina, Vzteklina a Dabing Street. Technicky vzato i Dáma a Král a Polda, i když u těch obou očekávám i další série. Ještě jsem chtěla zvládnout Kosmo, Svět pod hlavou a Trpaslíka.. tak snad se k tomu někdy dokopu.

cíl 62. koupit si CD nějakého oblíbeného interpreta
Tak tohle je třeba úplná novinka. Koupila jsem si Evolve. A jestli nevíte co to je, nebo od koho, tak asi nežijete. Ne.. sranduju. Konečně jsem sama sebe přemluvila k zakoupení, protože jsem si říkala že když už nepůjdu na koncert, tak si prostě alespoň koupím to CD. Takže teď jedu Imaginy 24/7 a rodiče už z toho občas vážně nemůžou.

cíl 63. zahrát si The Walking dead game
Štěstí mi přálo a sehnala jsem tuhle hru úplně zadarmo! Věřte nebo ne, moje úplně nejvíc nejoblíbenější PC hra která kdy existovala byla na streamu jen tak, zadarmo. Nejdřív jsem tomu moc nechtěla uvěřit, nakonec jsem to vyzkoušela a teď hraju jako šílená. I když už prostě vím jak to dopadne i jaká rozhodnutí bych měla udělat pro nejlepší výsledek.

cíl 65. zpívat nahlas na ulici
Hah.. ani nevíte jak často jsem už tuhle činnost praktikovala. S kamarádem spolužákem totiž věčně někde veřejně zpíváme a lidem z toho už občas trochu drbe. A nám vlastně asi taky. Ale je to hrozně fajn a uklidňující, zpívat si takhle po cestě kamkoli. Zvláště když třeba neznáte slova, jako my, a tak tam prostě házíte random písmenka.

cíl 71. jet do Řecka + cíl 72. navštívit vodní park
To se podařilo naráz během loňské dovolené s rodiči, menší fotogalerii můžete najít TADY. Byli jsme na ostrově Rhodos a bylo tam neskutečně krásně. A dokonce se na okraji našeho letoviska nacházel poměrně velký vodní park, takže jsme s návštěvou neotáleli. Bylo to naprosto bezvadné a neskutečně jsem si to tam užila. Navíc mám novou nejoblíbenější skluzavku!

cíl 73. navštívit zábavní park
Tenhle cíl mi shodou okolností splnila moje výměnná rodinka ve francii, když mne vzali do zábavního parku jménem Puy du fou. Není to úplně klasický zábavní park s adrenalinovými atrakcemi, spíš bych to nazvala rodinným zábavně vzdělávacím parkem, nebo tak nějak. Protože se tam dozvíte spoustu informací o historii francie, zažijete několik skvělých představení a zkrátka.. byl to bezvadný den, ale o tom více v chystaném článku z francie.

cíl 79. najít si nějakého nového kamaráda
Tomu sama moc nevěřím, protože jsem ve společnosti hrozný asociál a věčně se spoléhám na lidi které už znám a nijak se moc nepouštím do nových známostí. A upřímně to na sobě nenávidím, ale i když se snažím tak prostě vždycky udělám úplně ten nejhorší první dojem který si jen dokážete představit. Řeknu nějakou blbost, urazím toho člověka a nebo něco podobného. Naštěstí ve Francii jsem se snad zachovala alespoň trochu normálně a tak mám nové kamarády jak z řad francouzsky mluvících, tak i těch českých. Alespoň v to doufám.

cíl 82. oslavit 18. narozeniny
Co vám budu povídat, jednou to přijít muselo. Neměla jsem žádnou velkou ožírací párty a nedostala jsem auto ani Kamasútru ale nějak jsem to přežila. Já obecně narozeniny moc neprožívám, dárků jsem také moc nedostala ale jsem ráda že jsem se toho dožila a že si můžu chodit o volných hodinách kupovat Strongbow, abych ten den nějak dožila (opravdu po mně jednou chtěli občanku kvůli Strongbow.. i když má asi 4%..).

cíl 86. nemít na vysvědčení žádnou 4
Já to dokázala vážení! Poprvé za dva a půl roku na gymplu se mi podařilo uhrát všechny předměty maximálně na trojku a jsem z toho velice nadšená. Vím že zas takový úspěch to není, ale vzhledem k tomu jak moc na to kašlu, je to obdivuhodný výkon. A tímto bych chtěla veřejně poděkovat kamarádovi, spolusedícímu a osobní nápovědě v jedné osobě, bez kterého bych to nedala ani náhodou.

cíl 88. koupit si batůžek
Těch mám vlastně od té doby hned několik. Ten úplně první jsem koupila v Anglii v Primarku. Je malinký a neskutečně roztomilý v takové té lesklé růžové barvě (mám k němu i boty ve stejné barvě) a využila jsem ho už několikrát, protože sebou nesnáším nosit hodně věcí a do něho se vejde akorát peněženka, mobil, sluchátka a klíče. Ideální! Dál jsem si koupila hned dva větší do školy, jeden černý Mi-Pac s takovými bílými hvězdami a jeden černobílý z Croppu (oba byli ve slevě!). No a poslední přírůstek je také menší batůžek, hnědý který se hodí k mým novým hnědým botám a je takový retro, ten jsem zase sehnala v sekond-handu.

cíl 91. koupit si šaty
Hrozně dlouho jsem sháněla košilové šaty, protože ráda nosím košile a vždycky se mi líbil styl rovných šatů co jsou prostě dlouhá košile. No a konečně jsem jedny sehnala, dokonce ve výprodeji. Nevím sice jak moc je budu nosit, protože na šaty mě mimo divadlo moc neužije (a do divadla se opravdu moc nehodí, protože jsou kostkované), ale jsem ráda že je mám.

cíl 99. koupit si nějaký knižní box (sérii)
A poslední cíl z dnešní rekapitulace jsem si splnila jako vánoční dárek a napsala jsem si o skvělou sérii Mráz-Kruh-Tma od Bernarda Miniera a naprosto ji miluji. A ten box je také super, mám ho otočený "podpisem" a vypadá to v té poličce super!

A jsme na konci vážení přátelé. Doufám že jsem vás neunudila k smrti a děkuji pokud jste to třeba někdo četl déle než půl minuty. Je mi jasné že tohle píšu spíš pro sebe, než kvůli čemukoli jinému, ale jsem sama ráda že to mám a můžu jít s klidným srdcem spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neverbealone | Web | 15. dubna 2018 v 20:40 | Reagovat

No koukám, že si toho za ten rok zvládla docela kopec, tak držím palce, aby to tak pokračovalo i dál a měla si jednou ten seznam plný! :)

Co se řidičáku týče .. mám podobný obavy, plánuju ho dělat tohle léto tak uvidíme :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama