Reviews

Beyond: Two Souls

9. června 2014 v 18:18

Beyond: Two Souls
Beyond je velice dobře propracovaná hra. V hlavní roli hraje Ellen Page. Hra zaujme hlavně zajmavou grafikou a poutavým příběhem. Který není úplně postupný, a tím se děj stává ještě zajímavějším. Hra vypráví o 10ti letech života dívky jménem Jodie Holmesová. Není však sama. Má neviditelného ducha Aidena, který jí občas zachraňuje život, ale dokáže jí ho i pořádně zničit. A aby toho nebylo málo, Jodie má velice rozmanitý život. Nezná své rodiče, její adoptivní rodiče jí dají do ústavu, kde se o ni stará Nathan Dawkins (později ho bere skoro jako otce) a doktor Cole, zkoušejí různé experimenty a Jodie se učí žít s Aidenem. Ani tam však nezůstane napořád a proto putuje do armády, hlavně kvůli Aidenovy, který je jí velikým pomocníkem při plnění náročných misí. Na jedné z nich Jodie uvidí něco, co jí navždy změní život. Rozhodne se z armády utéct a proto je dlkouhou dobu stíhaná za vlastizradu. Díky tomu okusí život v poušti nebo život bezdomovce. Její příběh končí až zničením jakéhosi průchodu na ''druhou stranu'', kde pozná kdo byl celou dobu Aiden, kdo jsou její rodiče nebo co je skutečně důležité. :)

The Walking Dead

18. května 2014 v 20:06

The Walking dead
Hra vytvořená studii Telltale games na předlohu stejnojmenného komixu a později i seriálu. Avšak hra si žije svým vlastním příběhem. Hlavní pozornost, se obrací na bývalého učitele, nyní odsouzeného vraha jménem Lee. Jeho příběh začíná nevinně, při převozu do věznice kdy se Lee díky nehodě dostane přímo do nitra zombí apokalipsy a ''jen tak mimochodem'' zachrání asi desetiletou Clementine (Klementýnka) jejíž rodiče odjeli a chůvu zabili zombíci. Lee a Clem se proto vydávají na strastiplnou výpravu plnou akce, dobrodružství ale i důležitých rozhodnutí a nevšedních zážitků.
V druhém díle stejnojmené hry (season two) je už Clem sama a snaží se přežít v lese plném zobíků. Naštěstí se jí podaří najít lidi..
Celá hra umožňuje atraktivní vtáhnutí do děje a využívá hlavně momentu překvapení a sází na psychologický ráz příběhu. Pěkná grafika dotváří dokonalou atmosféru.

Sherlock

12. května 2014 v 17:50

Sherlock
Televizní minisérie z dílny BBC. V zatím třech sériích po třech dílech, čekají Sherlocka Holmese (Benedict Cumberbatch) a jeho věrného přítele Johna Watsona (Martin Freeman) nezapomenutelné loupeže a vraždy. Zatímco v prvních dvou sériích se Sherlock potýká s úhlavním nepřítelem Jamesem - Jimmem Moriartym (Andrew Scott) zatím poslední, třetí série se věnuje jeho návratu a ''znovuspřátelení'' s Watsonem. John totiž žije celé dva roky v domnění, že Sherlock zemřel po skoku z vysoké budovy, ke kterému byl donucen sebevraždou Moriartyho. Ale vše je jinak a když se Sherlock vrátí do Londýna, zjistí že John žije dál, našel si přítelkyni a pro Sherlocka už zde nezbývá moc místa.
 
 

Reklama